555 Shares 8292 views

Welsh Corgi Cardigan i Pembroke: różnice i porównania, charakter i ciekawostki

Welsh Corgi – cute pies, który nawet w wieku dorosłym przypomnieć szczeniąt. Rasa ta – to świetny towarzysz i przyjaciel rodziny. Psy dobrze żyć w mieszkaniu miasta, ale będzie zadowolony i dwór z dużym podwórku. Są zabawy, łatwe do oswojenia. opieka nad nimi jest bardzo proste. Welsh Corgi były hodowane w Walii jako pies pasterski. Ich głównym jakość pracy miała być zwinny. Szczekać na krowy, ale unik ich kopyta może być tylko mały zwinny pies.


Imię Welsh Corgi jest bardzo wymowny: welsh z lokalnym dialekcie oznacza „Welsh” cor czyli „karzeł”, oraz GI – „pies”. U psów tej rasy ma krótkie nogi, a na tyle bardzo miły squat. Ale w walijskich karły mają duże stojące uszy. Psy te wyróżniają się doskonałą słuchu. Rasa jest podzielony na dwa podgatunki: Welsh Corgi Pembroke i Cardigan. Różnice i porównanie z jednego typu na inny zostaną przedstawione poniżej.

podobieństwo

Bezpośrednio powiedzieć, że podtypy pochodzi z (jak owczarków asystentów), ale w dwóch sąsiednich okręgach Wales – w Cardiganshire i Pembrokeshire. Regiony te dzieli pasmo górskie. I naturalną barierę przez długi czas służył jako fakt, że przedstawiciele obu gatunków nie krzyżować. pochodzenie Welsh, niewielki wzrost, krótkie nogi tak duże stojące uszy – tu, być może, i wszystko, co jednoczy Cardigan i Pembroke. Nawet „surowiec”, który został zabrany do różnych podgatunków hodowlanych. Dlatego też, jeśli umieścić dwa ras psów w pobliżu, można zauważyć, że mają więcej różnic niż podobieństw.

Welsh Corgi Cardigan: historia, charakter, standard

Rasa ta jest starsza niż Pembroke. Została ona umieszczona w około IX wieku naszej ery. Głównym materiałem do sweter były starożytne duszpasterska i hilleropodobnye rasy. Później nawet skrzyżowane z taksówki, dzięki którym Welsh Corgi krótsze i lekko ugięte nogi.

Według standardowych kardigany musi być silna konstytucja. Wysokość w kłębie – około trzydziestu dwóch centymetrów. Waga nie powinna przekraczać trzynaście kilogramów u kobiet. Spuścizna podatków i dostali trochę wydłużonym ciele, ale z powrotem kardigan trzyma stabilnie. Thorax zapewnia psa do pracy. kardigan i głowa przypomina owczarka niemieckiego i lisa. Szerokie czoło Owczarek płynnie ostry pysk z ciemnym płatku nosa.

Oczy przedstawicieli tej rasy powinien być średniej wielkości, z okrągłym cięcia. Średnia wymaga dużych uszu stałe trójkątny kształt z zaokrąglonymi końcami dwóch podgatunków Welsh Corgi (Cardigan Pembroke). Różnice między rasami zainteresowanych ogona. W Cardigan to puszysty, jak lis. Przygotowana poziom z tyłu. W Pembroke krótkim ogonem od urodzenia lub zadokowany. kardigan charakter przyjazny, ale poważny, dyskretny.

Welsh Corgi Pembroke: Historia, standard, natura

W sąsiednim hrabstwie pies pasterza wyjęte z udziałem północnej szpic. Pembroke dziedziczone z nich puszyste, chroniąc je przed żywiołami i futra wdzięku głowy. Pomimo faktu, że to Welsh Corgi podjętej również, aby pracować na pastwiskach, arystokratyczny wygląd rasy psa wykonana jego „Królowej”. „Simple pracoholikiem” i elegancki księżniczka towarzysz – tak wyglądają siedzący obok Welsh Corgi Cardigan i Pembroke.

Różnice między tymi dwoma gatunkami są jeszcze bardziej widoczne, jeśli spojrzymy na pysk z dwoma psami w profilu. Cardigan – miniaturowy owczarek niemiecki, ustawione na tych samych krótkich nogach. Welsh Corgi Pembroke – zwiększona pomorskiego. Jego wielkość w kłębie powinna być 25-30 cm, a waga – 12,7 kg i 16,5 u kobiet – u mężczyzn. Pembroke zostały usunięte przy pomocy OES, więc mają ogon od urodzenia, albo nieobecny, albo znacznie skrócić. Rasa jest zadokowany w szczenięcia.

Pembroke różnią wesoły, sympatyczny usposobienie, ale są zbyt emocjonalne.

Różnice: rozmiaru, wagi, proporcje

Powyżej są dwa podgatunki psów Welsh Corgi konsekwentnie opisane: Cardigan i Pembroke. Różnice między nimi są już widoczne w wielkości. Kardigan większy niż Pembroke, a nad nim w ramię. To także wpływa na wagę dwóch psów. Różnice te manifestują się w proporcjach. Kardigan odziedziczone podatków lekko wydłużone ciało, a przez Pasterza – płynne pochylenie oparcia do zadu. Kontur owalny Pembroke, o długiej szyjce łukowej. Ogon Cardigan ponosi równo z tyłu. Pembroke od urodzenia są bobtail. Jeśli pies ma mały ogon i nie jest zatrzymany (ostatni raz, to jest praktykowane coraz częściej), to niesie półkole, ale nie wysokie.

Podobieństwo między dwoma podtypami wyrażony w proporcjach ciała. Głowa w stosunku do korpusu powinna być jedna piąta z trzech. Skrócone nogi i długie uszy wyprostowane, trójkątne i połączyć dwa podgatunki.

Kolor, wełna

Należy wziąć pod uwagę i „surowiec”, który brał udział w usuwaniu tych dwóch odmian tej samej rasy Welsh Corgi – Pembroke i Cardigan. Różnice są wyrażane przede wszystkim w płaszczu. W Cardigan jest krótka, może być sztywna lub jedwabiste, ale zawsze gęsta. Pembroke od szpiców dziedziczona puszysty, miękka w dotyku płaszcza.

Rozpinane wyjęte z udziałem psów marmuru kolorze. Dlatego często mają kolor niebieski merle. Rozpinane są czerwonawe, ciemna opalenizna i garnitur tygrysa. Białe plamy nie są uważane mieć imadła. Ale charakterystyczna cechą Pembroke za „elfy siodło” – imbir lub brązowy duża plama na plecach. Ich kolor może być również Olenev, sobole, czerwony i czarny i brązowy tricolor.

Welsh Corgi Pembroke i Cardigan: jakie są podobieństwa i różnice między pyskach

W bardziej starożytnych ras psów owiec wyglądają typowe. On jest mądry i trochę nieufny. Round-migdałowe oczy rozpinane mają różne kąty. Jeśli są brązowe, niektóre są dobrze współgra z kolorem. Psy dopasować Blue Merle niebieskie oczy. W Pembroke ta nie jest przestrzegana. zawsze są korzystne brązowy i ciemniejsze odcienie ich oczy.

Pembroke wyglądają bardziej otwarty, naiwny i wyraża chęć odegrania. To daje nawet dorosłych psów słodko szczeniaka. Widząc Pembroke, ludzie natychmiast starają się pieszczocie, aby go pogłaskać. Na widok cardigan „mały Pasterzy z uważną kontrolą mają takie pragnienie nie powstać. kształt oka w Pembroke bardziej skośnym, co daje cały pysk chytry, lisi wyraz.

Różnice rasy Welsh corgi (Cardigan i Pembroke) i pojawiają się po czubki uszu. Początkowo są wygładzone, zaokrąglone. W Pembroke czubki uszu są trójkątne.

stóp

Te dwa rodzaje psów jest więcej podobieństw. Łapy w Welsh Corgi powinien być krótszy niż innych ras psów. Ale istnieją różnice zbyt. I pojawiają się one w przednich łapach. Standard wymaga Pembroke idealnie proste nogi. Łapy kardigan, w którego żyłach płynie krew nad podatków, mają niewielki palce-out. Pembroke również jest ściśle związana z Spitz-podobne. Ich łapy są małe i delikatne. Ale jak psy zostały przewiezione do pracy na pastwiskach, na chodzenie na długich dystansach, kończyn w Pembroke wystarczająco silny. Jest dobrze biegać i skakać na swoich krótkich nogach.

charakter

W kilku podobnych do dyspozycji Welsh Corgi Pembroke sweter. Opis rasy psów charakteryzuje je jako lojalnych towarzyszy, idealnie podatne na oswajanie. Ale istnieją różnice. Jeśli chcesz mieć prawdziwy pasterz, ale w mieszkaniu nie ma wystarczająco dużo miejsca dla dużego psa, można zbliżyć się sweter. Ta starożytna rasa została wyhodowana w celu pasterzy. Jego postać jest dobrze wyważony, spokojny. Jest on podejrzany o obcych, ale nie pokazać im brak motywacji agresję.

I to właśnie welsh corgi cardigan jest inna, to nieostrożne łagodne usposobienie. Uważa się, że przodkowie młodsze rasy został przywieziony do Walii na początku XII wieku tkaczy i rzemieślników z Flandrii, który zaprosił Henryk I osiedlić się w ich ziem dla rozwoju handlu. Psy te były pierwotnie zwierzęta, towarzysze. Oni bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Ale może są gryzonie w starym będzie postrzegane jako szkodniki. Dlatego zapoznanie Pembroke z chomików i świnek morskich nie są tego warte. Ten podgatunek, w przeciwieństwie do ograniczonych kardigany, lubi kora (czasami bez powodu). Pembroke kocham gier na świeżym powietrzu, więc powinny rozpocząć energicznych ludzi.