475 Shares 1879 views

Mark Tven, „Książę i żebrak”: podsumowanie

Mark Tven pisał w 1882 roku w swojej słynnej książce „Książę i żebrak”. Fabuła pomaga zapoznać się z pracą zaledwie kilka minut, podczas gdy oryginalna lektura może trwać dłużej niż jeden dzień. Ten, który był kiedyś dzieckiem przeczytać tę fascynującą historię, by móc je zapamiętać, po zapoznaniu się z retelling. I tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemność spotkać ciekawe książki, a prawdopodobnie będzie chciał czytać źródła.


Mark Twain, „Książę i żebrak”. Rozdział 1

Powieść rozpoczyna się wstępem. Tutaj autor pisze, że poświęca tej pracy do swoich dzieci, i mówi, że historia przekazywana z ust do ust przez trzysta lat. Autor mówi, że może to było prawdziwe, czy legenda.

Pierwszy szef czytelnik przenosi się do końca 16 wieku, a także wprowadza rodzinę Canty biednych i bogatych – Tudor. I tam, a nie w Londynie jeden dzień jesień chłopcy urodzili. Jeśli rodzina biednego dziecka nie była potrzebna, a następnie syn Tudors, Crown Prince of Wales, byli zadowoleni w Anglii. Cały kraj jest radość do tego wydarzenia.

Drugi rozdział

Ten rozdział przynosi wydarzeń w ciągu najbliższych kilku lat. To się nazywa „Dzieciństwo Tom” i opowiada o chłopcu z ubogiej rodziny Canty. Żył w zniszczonym starym domu, który znajdował się na końcu Obzhornogo rzędu w odpadach stoczni. Opis nędza z miejsca, w którym Tom żył autor kontynuuje pracę „Książę i żebrak”. Streszczenie mówi, że chłopiec nie był nawet łóżko. Razem z babcią i dwie siostry-twins zakład i Nan spał na podłodze.

Tom żył wśród złodziei, żebraków, wraz z ojcem i babcią, która często upił się i nadużywane. Wszyscy członkowie rodziny byli ubrani w łachmany. Tom miał szczęście zaprzyjaźnić się z byłego księdza, który również był żebrakiem, ale nie stracił godności. Uczył pisanie dziecka, czytanie. Uczył dzieci yard dobroć i miłość. Tom, czytanie książek, czasami marzył, a nawet uważał się za księcia.

Mark Tven, „Książę i żebrak”. Zawartość trzeciego rozdziału

Po Tom dostał się do bramy pałacu. Widział bogato ubrany chłopiec z mieczem i sztyletem wysadzany klejnotami. To był książę. Jak zafascynowany obserwując go, ale strażnicy pałacu zaczął nadużywać ubogich i poprowadzić go. Ale książę był dobrym dzieckiem, czuł żal Toma, i wezwał go do pałacu. Tu i spotkał Książę i żebrak. Zestawienie wpływów do jednego z najciekawszych momentów pracy.

Chłopcy spotkali. Prince Edward zaczął prosić Toma jak żyje, był zaskoczony, że ojciec bije. Żebrak powiedział, że ma dwie siostry, bliźniaki piętnastu lat. Edward mówił o swojej 14-letniej siostry Elizabeth i jej kuzyna. Książę zainteresowany historią ubogich, on też chciał tarzać się w błocie, jak On, aby wykąpać się w rzece, igraszki z przyjaciółmi. Edward zaproponował, aby zmienić ubranie, tak że czuł się na chwilę do ubogich, którzy mogą chodzić boso i zabawy, jak chcesz. Książę i żebrak przebrałem i zrozumiał, że były one podobne. Edward zauważył siniaka na ręku, a Tom pobiegł na baczności, aby wyrazić swoje oburzenie. Po tym wszystkim, próbował wydalić biednych i traktuje go tak surowo. Ale książę zapomniał co mu ubranie. Żołnierz był pewien, że żebrak, i wyjechał z pałacu księcia. Jako książę Walii może próbować udowodnić, kim jest w rzeczywistości, żołnierze i tłum śmiali się z niego.

Że nieoczekiwanie zamienione Książę i żebrak. Streszczenie fabuły trwa.

rozdziały 4-5

Nikt nie wierzył, że Edward jest księciem – czy chłopców z klasztoru Chrystusa, ani rodziny Toma. Powyżej niego szydzili, a nawet zatrute psy. A co stało się z biednych, którzy pozostali w pałacu odzieżowym Edward? Dzięki temu dowiesz się piąty rozdział pracy.

Tom pierwszy podziwiana za jego bogate ubrania w lustrze, ale potem pomyślałem, dlaczego tak długo nie książę? Był przestraszony, i pomyślałem, że teraz chwycić osłonę, a potem przychodzi kara. Kiedy weszła ładna dziewczyna, która była Kuzinoy Eduarda Tom opadł na kolana i błagał o litość. Była bardzo zaskoczona, że następcą tronu stoi przed nią. Widział dworzan. Pałac płynął pogłoski, że książę oszalał. Chłopcy byli tak jak jak dwie krople wody, więc nikt nawet nie podejrzewał, że nie mógł fałszywego księcia. To przypadkowo Książę i żebrak odwrócone.

Król zabronił synowi plotek szaleństwa rozłożone przez pałac, ale był przekonany, że jego syn nie był „w sobie”. Po tym wszystkim, chłopak nalegał, choć mieszka w stoczni gruzu w ubogiej rodzinie.

rozdziały 6-10

W szóstym rozdziale książki „Książę i żebrak” wprowadza czytelników do Pana św. On pomaga mu nauczyć się królewskie maniery. Mój Pan nauczył Tom odnieść się do swojej choroby, kiedy nie mogę sobie przypomnieć coś. Tom pomógł komunikować króla czytać to wcześniej książki. Stopniowo zaczął się opanować etykiety sądu, ale popisywać na kolację nie mógł z jego wiedzy. Tom rzucił wielu obecnych w szoku podczas kolacji.

W dziesiątym rozdziale mówi o niepowodzenia Edwarda M. Twaina. Książę i żebrak przypadkowo odwrócone, a teraz każdy z nich musiał żyć w nietypowym środowisku dla siebie. Teraz książę miał dość trudny okres. Bolało nie tylko werbalnie, ale także fizycznie. Rodzina Canty byli przekonani, że ich objętość oszalał. Po tym wszystkim, wyobraża sobie sam książę. Jedynym, który stanął w obronie chłopca był Mayls Gendon – uratował od zła tłumie, pijanego ojca i wziął go do siebie.

11-12 głowa

W 11. rozdziale Edward dowiaduje się, że jego ojciec umarł i został królem. Ale książę nie mógł objąć stanowisko, jak to było niemożliwe, aby dostać się do pałacu.

Mayls Gendon, gdy wziął dziecko na nią, nakryć do stołu i zaczęli jeść przez Edwarda. Że jak przystało na osobę królewski, oburzony, dlaczego przyjaciel siedzi w jego obecności? Następnie zapytał Edward Hendon obdarzyć zmiłuj się nad nim, tak, że on i jego potomkowie byli w obecności królów. Książę wziął miecz z Hendon, wykonane dodatek do Rycerzy. Wniosek ten został uwzględniony.

rozdziały 13-16

Mayls Gendon był miły dla dziecka. Dał mu jego własne łóżko, nie kupić nowy, ale dobre ubrania.

Tymczasem w pałacu wszyscy przygotowują się do koronacji księcia. Teraz jest on zmuszony do spraw publicznych. Na dworze przyszłego króla zaprezentowała się kilka osób. Jeden powiedział mi, że został skazany na śmierć. Tom był zszokowany, gdy dowiedział się, że człowiek powinien być zabity, a jego wina nie zostanie udowodniona. Tom osądzony sprawiedliwie i nakazał zwolnić biedaka. Obecny pałac szlachta zaczęła szeptać, że książę ponownie zyskał swój umysł i jest trzeźwy. Zrobił dobrze iz innym przypadku udowodnienia, że dwie kobiety również skazany próżny. Przez 4 dni, Tom jest dość przyzwyczajeni. Na obiad i on zachowywał się przyzwoicie

Wszystko wraca na swoje miejsce

Książę nadal musiał przejść wiele testów. Widział życie wewnątrz swego królestwa. Edward mieszkał z włóczęgów. Usłyszał swoją smutną historię. Powiedziano kiedyś, jak źle traktuje ich jako niewolników. Ale wolał zimno i głód, nie stając z nich żebrać i kraść. Książę nawet aresztowany, ale aby pomóc mu przyjść lojalny Mayls Gendon. I po raz kolejny uratował hojnej Hendon jego mały przyjaciel, zakładając chłosty. Wtedy przyjaciele udali się do Londynu. Drukuje Eduar zdecydował się cokolwiek było odzyskać tytuł.

Wszedł do koronacji i nie rozdano ich szef Tom umieścił koronę. Był zadowolony, że w końcu prawdziwy książę. Wszystko skończyło się dobrze. Każdy z dziećmi wróciła na swoje miejsce, a Mayls Gendon i Lord John został nagrodzony za swoją hojność i życzliwość.

Korol Eduard był tylko władca, a także uczyć się życia w swoim królestwie. Tom Canty wszystkich szanowany jako królewskiej ucznia. To kończy swoją książkę Mark Tven. „Książę i żebrak” – fascynująca praca, która przemawia do ludzi w każdym wieku.