850 Shares 8602 views

Ile osób ginie w wypadku drogowym w Rosji: statystyki

Samochód w dzisiejszych czasach nie jest już luksusem, stał się najbardziej wygodny i wszechstronny środek transportu w mieście i poza nim. Niestety, aby nazwać to najbezpieczniejsza forma transportu nie działa ze względu na bardzo smutnych statystykach. Ile osób ginie w wypadku drogowym w Rosji? Może przybliżone liczby ofiar ludzkich są znane wszystkim prezentujemy streszczenie, jest ich wiele, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z wagi problemu. Jednak to było dokładne zrozumienie ilości porwanych ludziach, i przyczyny wypadków może być niezawodnym środkiem zapobiegania nieuzasadnionym zachowania na drogach.


Ogólne statystyki dla 2015

Ostatnio, statystyki wypadków w naszym kraju jest pozytywny trend, świadczą liczne doniesienia o odpowiednich agencji rządowych. W pierwszej połowie 2015 roku (od stycznia do czerwca) na terytorium naszego kraju było 76,199 wypadków. Takie dane doprowadziły do wniosku, aby zmniejszyć liczbę wypadków w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku nieco ponad sześć procent (6,3%). W wyniku wypadków na drogach zginęło 9712 osób (prawie 12 procent mniej niż w 2014 roku), rannych 99,740 osób (6,8% mniej).

Podstawowe fakty statystyczne 2015

Podsumowanie statystyki wypadków obejmuje różnorodne koncepcje. Przeczytaj to trochę więcej, można studiować następujące informacje dostarczone znowu za rok 2015:

 • Większość wypadków spowodowanych przez kierowców płci męskiej (66 968 na 9062 w przypadku pań). Tendencja ta może wynikać z faktu, że kobiety kierowców wciąż o rząd wielkości mniej.
 • Najbardziej niebezpieczne dzień – weekend w sobotę było 12,235 wypadków drogowych, a na niedzielę – 12 464.
 • Najbardziej niebezpieczna pora dnia – od 17 do 18 godzin, w tym okresie 5166 starć stało.
 • Wypadków zdarza się nie tylko na torze, ale na przejściu dla pieszych, potencjalnie bezpieczne miejsce sieci transportowej. W wyniku takiego stanu wyjątkowego poniósł prawie sześć tysięcy osób, 343 osób zmarło.

Liczba zmarłych w wypadku drogowym w Rosji

Wychodzimy od ogólnych do bardziej szczegółowych informacji na temat liczby poszkodowanych. Więc wypadek na uczestników śmiertelnych ofiar wypadków drogowych często występują w związku z:

 • Zderzenie samochodów (32,754 incydenty).
 • Uszkodzenie sieci transportowej (30 677 zdarzeń, które doprowadziły do prawie 4000 osób straciło życie).
 • Kolizje z dyszlem (23,724 przypadków, w których zginęło 2731 osób).
 • przewróceniu samochodu (7906 wypadków, w których 1161 osób zmarło);
 • Usterki techniczne maszyny (945 incydenty, które twierdziły, 172 życia).

Teraz, gdy wiem, powody, dla których większość ginie w wypadku. Być może to pytanie było i nadal jest najbardziej istotne, ze względu na suche dane statystyczne są życie prawdziwych ludzi, którzy nie są już w stanie uratować.

dróg w stolicy i sytuacji w ich

Oczywiście, ogólne dane nie odzwierciedlają sytuację w poszczególnych regionach kraju. Osobno, musimy zbadać kwestię, ile osób ginie na drogach Moskwa – stolica i największe miasto w Rosji. Codzienne miasto autostrada wypełnienia 3,5 miliona samochodów i co najmniej 10 milionów pieszych, co generuje znaczącą liczbę nieprzyjemnych incydentów i potencjalnie wysokie ryzyko wypadków. W tym przypadku statystyki potwierdzają, że rzeczywista liczba przypadków jest o wiele mniej niż w innych regionach i kraju jako całości.

statystyki wypadków Moskwa

Aby zrozumieć, jak wiele osób ginie w wypadkach samochodowych kapitału przedstawiamy przegląd smutnych statystyk za rok 2015:

 • Średnia liczba wypadków miesięcznie – 821, był najbardziej niebezpieczny miesiąc maj i stanowiły 963 wypadków.
 • Najbardziej niebezpieczne dzień: piątek (średnio 31 awaryjnego), który stał się liderem w liczbie kolizji oraz w soboty, w którym duża liczba zgonów w wypadkach drogowych.
 • Najbardziej niebezpieczna pora dnia to wieczorem iw nocy (między 18: 00-03: 00). Powodem tego może być zmęczenie kierowców, pogorszenie widoczności lub zwiększenie prędkości pojazdu.

System licznik Metropolitan wypadek

Tak zwane wskaźniki wypadków w stolicy są na najniższym poziomie od 2006 roku nie zmieniła się pozytywny trend po 2012 roku, podczas łączenia przedmieściach granicach miasta. Według oficjalnych danych, w Moskwie jest 9,3 procent ogólnej liczby wypadków w Rosji. Liczby te są ze względu na następujące czynniki:

 • Wydajne i układ poszczególnych służb miejskich dobrze zorganizowane, co pozwala zapobiegać i niezwłocznie usunąć ewentualne skutki wypadków.
 • Wprowadzenie nowych instrumentów regulowania ruchu.
 • Zwiększenie liczby automatycznych światłach.
 • Dostosowanie infrastruktury dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Organizacja pojedynczego miejsca na parkingu.
 • Montaż urządzeń high-tech, które pozwalają uchwycić wykroczenie drogowe.
 • Maksymalna wydajność przedstawiciele poprawa ruchu, skrócenie czasu do zaprojektowania wypadek.
 • Aktualizuj system ewakuacji nieprawidłowo zaparkowane samochody.
 • Identyfikacja potencjalnie niebezpiecznych odcinków dróg Według statystyk oraz eliminacji zagrożeń.

Przyczyny wypadków śmiertelnych

Poziomem śmiertelnych ofiar wypadków drogowych Rosja zajmuje pierwsze miejsce spośród wszystkich krajów Europy. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo najczęstsze przyczyny tego zjawiska:

 • Pijaństwo. Mimo aktywnej kampanii na rzecz trzeźwości, rozszerzając kraj, spożywanie napojów alkoholowych jest ważnym czynnikiem prowadzącym do wypadków, w tym utraty życia ludzkiego. Według oficjalnych statystyk, odsetek takim wypadku jest 40, niepotwierdzone doniesienia jeszcze bardziej smutny, one świadczą o 45-50 procent.
 • Roztargnienie (np telefon). Ile osób ginie w wypadkach drogowych w Rosji z powodu niedbalstwa, obecne trudne. Komunikacja przez telefon (w tym za pośrednictwem zestawu słuchawkowego) i pisanie SMS zwiększa ryzyko wypadku o 3-6 razy. Ciała obce i przyczynić się do zmniejszenia stężenia rozproszenia uwagi, niezdolność do reagowania w czasie i podjąć właściwą decyzję na drodze.
 • Ekstremalne nawyki jazdy. Co rosyjski nie lubi szybkiej jazdy? To wspólne zdanie doskonale odzwierciedla jedną z przyczyn wypadków w naszym kraju. Nienasycony ryzykanctwo nie tylko zwiększa ryzyko wypadków, ale również zwiększa szanse zgonów do prawie 40 procent.
 • Lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Najprostszy przykład – celowe odmowa stosowania pasów bezpieczeństwa. Sama w sobie, to na pewno nie jest przyczyną wypadku, jednak zwiększa ryzyko poważnych obrażeń, okaleczeń, śmierci. Potwierdzeniem tego faktu są różne testy zderzeniowe. Osobno należy zauważyć, infantylizm wielu rodziców zaniedbania zainstalowaniem foteliki dla dzieci. Jej obecność zmniejsza umieralność dzieci do 50-70 procent.

Również niektóre czynniki ryzyka są: błędna ocena sytuacji na drodze, kierowcy zmęczenia i więcej.

Złożoność sytuacji regionalnej

Liczba zgonów w wypadkach drogowych w Rosji stale maleje, ale nadal pozostaje na wysokim poziomie. W 2008 roku, zaledwie 10 miesięcy, ponad 179.000 zdarzeń, które doprowadziły do życia rozstał 24.000 osób zostało zauważyć, w tym prawie 900 dzieci. Raniąc około 222 tysięcy ludzi w wypadkach. Według statystyk, większość zgonów wystąpić bezpośrednio na miejscu wypadku lub w drodze do szpitala. A jeśli w Moskwie opieka medyczna jest najczęściej w odpowiednim czasie w regionach sytuacja jest o wiele bardziej smutny przez obecność torów, z dala od medycznych instytucji, miast i miasteczek. Aby rozwiązać ten problem na federalnych dróg budowy planowane jest helipads, przez które będą prowadzone szybciej wpływ transportu.

Statystki świata

Ile osób ginie w wypadkach samochodowych na świecie? Takie statyki będzie interesująca porównać sytuacja na drogach w naszym kraju oraz w innych krajach. Według oficjalnych danych Światowej Organizacji Zdrowia, wypadek na drogach co roku twierdzą życie 1 milion 240 tysięcy osób, a istnieją przesłanki do tego, że liczba ta nie tylko nie zmniejszyła się, ale wzrosła. Poniższe statystyki dotyczące krajów świata zrozumieją, z którymi powinniśmy brać przykład, iz którymi można i dzielić się swoją wiedzą:

 • US. Roczna wypadków zmniejszyła 1970. Obecnie jest to ponad 11 zgonów na 100 000 osób.
 • Szwecja. Jest to pozytywny przykład dla reszty świata. W 2010 roku w kraju 266 osób zginęło w wypadkach drogowych, który jest jednym z najbardziej minimalnych stawkach.
 • Chiny. Posiada flotę pojazdów najbardziej imponującą na świecie, a śmiertelność jest na wyższym poziomie niż w naszym kraju. Jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach – pitnej.
 • Egipt. Sytuacja w kraju z wypadku jest naprawdę katastrofalne: co roku w wypadkach zginęło około 12 tysięcy mieszkańców. Liczba ofiar w wypadkach przewyższa liczbę ofiar rewolucji.

Jakie numery nagrane przez WHO w Rosji? Zabitych w wypadkach drogowych w naszym kraju staje się 5 razy więcej ludzi rocznie, niż w Europie, a dwa razy więcej niż w USA. Takie dane potwierdzają wysoki poziom wypadków na drogach lokalnych.

zamiast wniosku

Powyższe dane sprawiają nam myśleć o tym, jak można poprawić statystyki i uratować jak najwięcej istnień ludzkich, jak to możliwe. Oczywiście, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie nie istnieje, jednak zwiększenie odpowiedzialności każdego kierowcy mogłoby radykalnie zmienić sytuację.