286 Shares 8082 views

Trujące grzyby Tips „przyprawione”

W chwili obecnej w lesie istnieje taka odmiana grzybów, że nawet doświadczonych grzybiarzy są narażone na ryzyko popełnienia błędu w wyborze. Niektórzy nie tylko można powiedzieć, że są jadalne i trujące grzyby, ale inni wiedzą, że istnieje klasa niejadalnych i warunkowo jadalnych grzybów.


Jeśli lubisz dzikie grzyby, aby odpowiednio je wyselekcjonować i pozostać przy życiu i zdrowych, trzeba być w stanie podjąć środki ostrożności podczas odbioru lub zakupu. Tak więc ważne jest, aby mówić o tego rodzaju jak trujące grzyby, że można je odróżnić od siebie jadalne. Po tym wszystkim, te grzyby spowodować śmiertelny cios dla naszego zdrowia i może prowadzić do śmierci.

Panuje przekonanie, że russules jadalne na surowo. Jednak wśród nich są również trujące, choć nie śmiertelnie – russules żółty, kruchy i spalanie powoduje korozji. Pamiętaj, że grzyby nie są jadalne w ich surowej postaci. Ponadto, nie można jeść grzyby, które zostały substandardowych obróbce termicznej. Człowiek, który zjadł grzyby surowe i twierdzi, że nic mu się stało, powinni wiedzieć, że to ze względu na fakt, ile grzyby były zjadane, ponieważ są one, i co układ trawienny organizmu. Po tym wszystkim, nie każdy może się pochwalić, że grzyby nie przyniesie mu żadnej szkody. Więc lepiej jest być bezpieczne po raz kolejny, choć w przypadku grzybów nie ma być zbędne.

Trujące grzyby, muchomor, wśród których pierwsze miejsce zajmuje, jest ona podzielona na trujące i śmiertelnie trujące. Muchomor, na przykład, jest klasyfikowane jako trujące i śmierci kubka – w kategorii śmiertelnie trujące. Przypadki, w których istnieje Amanita muscaria zatrucia są niezwykle rzadkie. Jednakże, naturalnie występujące trujący muchomor śmiertelny – biały i cuchnący Amanita Amanita. Ryzyko z nich jest to, że mają one jadalne grzyby podwójne, na przykład grzyby, Gołąbek, dzwoniec.

Często grzyby jadalne są trujące grzyby-twins że niedoświadczony grzyby można łatwo pomylić. Jest to niebezpieczne, ponieważ istnieje wiele rodzajów, a istnieją odpowiedniki w grzybach jadalnych najbardziej. Dlatego, aby uniknąć zatrucia, co może prowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia, konieczne jest, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas zbierania grzybów:

  1. Lepiej jest jeść tylko grzyby, które zebrane się (jeśli masz je gromadzić zgodnie z przepisami). Po tym wszystkim, jedzenie zakupione lub nabyte w inny sposób przez grzyby, nie możemy być pewni, gdzie iw jaki sposób zostały zebrane, oraz czy zostały one wybrane. Trujące grzyby muszą być w stanie odróżnić, a gwarantuję Ci, nikt nie będzie.
  2. Jeśli poważnie postanowił zebrać grzyby na własną rękę, nauczyć się go od doświadczonych grzybiarzy.
  3. Nie pozwalaj dzieciom jeść dzikie grzyby: po pierwsze, są one nadal mały dla takiej żywności, a po drugie, ryzyko jest zawsze tam, a dzieci muszą być chronione przed nim.
  4. Pamiętaj, jeśli czujesz dyskomfortu po jadł grzyby, przez dwanaście godzin, trzeba szukać pomocy u lekarza. Im szybciej to nastąpi, tym większe szanse masz zrobić bez poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Każda osoba musi być w stanie udzielić pierwszej pomocy dla zatrucia grzybami. Przede wszystkim, trzeba wezwać karetkę. Przed jej przybycia około pięciu filiżanek napoju wrzącej wody, ostuzhennoy do temperatury pokojowej, i roztwór sody lub nadmanganianu potasu. Trzeba pić małymi łykami. Następnie wywoływać wymiotów. W podobny sposób należy prodelyvat dwa lub trzy razy. Po każdym płukaniu żołądka należy spożywać przeczyszczające usunąć trucizny z jelita. Po otrzymaniu przeczyszczające i jelit czyszczenie musi dostarczyć lewatywę i mieć parę pakietów węgiel aktywowany. Trujące grzyby, które nie były spożywane, powinny być pozostawione do lekarza wkrótce do analizy na obecność trucizny i określenia jej specyfiki.