764 Shares 4361 views

„Zawiadowca”: podstawowa idea historii. Treści i znaków

Słynne boldins 1830 AS Puszkina 11 dni napisany wspaniałe dzieło – „Belkin” – zawiera pięć oddzielnych opowieści przez jedną osobę (jego nazwa jest wyświetlana w tytule). W nich, autor udało się stworzyć galerię zdjęć Wojewódzkiego, szczerze i bez upiększeń pokazuje życie pisarza we współczesnej Rosji.


Szczególne miejsce w cyklu bierze historię „zawiadowca”. Że podwaliny dla rozwoju tematem „małego człowieka” w literaturze rosyjskiej 19 wieku.

Znajomość znaków

Historia zawiadowca Samsona Vyrina powiedział Belkin I.L.P., tytularnego doradcą. Jego gorzkie refleksje o tym, co stosunek do ludzi rangi, od początku utworzenia czytelnika nie jest bardzo wesoły nastrój. Każdy, zatrzymując się na stacji gotowy do ich przeklinać. Że biedny koń, pogoda i droga jest zła, jeśli nie nastrój poszło nie tak – a winę zawiadowca. Główną ideą tej historii – aby pokazać los zwykłego człowieka bez wysokiej rangi i rangi.

Wszelkie roszczenia Hasło spokojnie znosił Samson Vyrin – były żołnierz, wdowca, została podniesiona czternaście córkę Dounia. Było świeże i serdeczny człowiek pięćdziesięcioletni, kontaktowy i wrażliwa. Więc widziałem go tytularnym doradcą na pierwszym spotkaniu.

Dom był czysty i przytulny, okna rozwijać impatiens. I cały pobyt dał pić herbatę z samowara, Dunja, szybko nauczył się utrzymać dom. Ona widzi jej delikatny uśmiech i poniża gniew wszystkich niezadowolonych. W społeczeństwie Vyrin i „mała kokietka” Czas na radnego przeszedł szybko. Gości na pożegnanie gospodarze jak starych znajomych: tak miłe wydawało mu swoje społeczeństwo.

Jak ma Vyrin …

Tale „Poczmistrz” opis kontynuuje drugie spotkanie Teller z głównym bohaterem. Kilka lat później, po raz kolejny los rzucił go w tych regionach. Pojechał do stacji z niespokojnych myśli: może się zdarzyć w tym czasie. Przeczucie naprawdę nie łudźcie zamiast człowiek pogodny i wesoły pojawił się przed nim grizzled, gdyby nie ogolone, zgięty starzec. To był ten sam Vyrin, ale teraz raczej milczący i ponury. Jednak szklanka ponczu ruszył i wkrótce poznał historię narratora Dunya.

Około trzech lat temu pojechałem obok młodego huzarzy. Dziewczyna mu się podoba, a on udawał, że jest chory na kilka dni. A kiedy dostała się na wzajemnych uczuć, zabrano ukradkiem, bez błogosławieństwa od swojego ojca. Więc problem spadł zmieniła dawna życia rodzinnego. Bohaterowie „Station Master”, ojciec i córka, już nie możemy ponownie spotkać. Próbując odzyskać stary Dunia spełzły na niczym. Wsiadł do Petersburga i był nawet w stanie ją zobaczyć, bogato ubrany i zadowolony. Ale patrzyła na ojca, zemdlał i został po prostu wyrzucony. Teraz Samson żył w bólu i samotności, a jego głównym towarzyszem była butelka.

Opowieść o synu marnotrawnym

Nawet podczas jej pierwszego przyjazdu narrator zauważyli na ścianach obrazów z napisami w języku niemieckim. Wykazują one biblijna historia o synu marnotrawnym wziął udział w dziedziczeniu i roztrwonił go. Na ostatnim zdjęciu skromny młody człowiek wrócił do swego domu po prostu do jego rodzica.

Legenda ta jest bardzo podobna do tego, co stało się z Vyrin i Duni, bo to nie jest przypadkiem zawartych w opowiadaniu „zawiadowca”. Główną ideą pracy związanej z ideą bezsilności i bezradności zwykłych ludzi. Vyrin dobrze zaznajomieni z tradycjami wysokiej społeczeństwa, i nie mógł uwierzyć, że jego córka może być szczęśliwy. Nie przekonał, a scena, widział w Petersburgu – może się jeszcze zmienić. Czekał na powrót Dounia końca życia, ale ich spotkanie i przebaczenie nie miała miejsca. Może właśnie Dunia dawno nie odważył się stanąć przed swoim ojcem.

córka Powrót

Na swojej trzeciej wizyty narratora dowiaduje się o śmierci starego przyjaciela. I towarzyszyć mu do cmentarza chłopiec powiedział mu o swojej kochanki, doszła po martwym zawiadowca. Treść ich rozmowy jasno wynika, że wszystko idzie dobrze Dunia. Przybyła w wózku z sześciu koni, w towarzystwie pielęgniarki i trzy Barchat. To tylko ojciec przeżył Dunia nie zostanie znaleziony, ponieważ skrucha i „stracone” córka stała się niemożliwa. Lady długo leżał na grobie – tak tradycyjnie poprosił o przebaczenie od zmarłego i na zawsze pożegnał się z nim – a potem w lewo.

Zawiadowca: main nowatorski pomysł

Dlaczego córka szczęście przyniósł niewypowiedziane cierpienia do ojca?

Samson Vyrin zawsze wierzył, że życie bez błogosławieństwa i jako kochanek – to grzech. A winę Dunia i Mińsk to chyba przede wszystkim z faktu, że ich odejście (nadzorca sam namówił córkę wydać huzar do kościoła) oraz brak zrozumienia na spotkaniu w Petersburgu tylko umocnił go w tym przekonaniu, że w końcu doprowadzić bohatera do grobu , Jest to kolejny ważny punkt – incydent podważył wiarę w Ojca. On naprawdę kochał swoją córkę, który był sens jego istnienia. I nagle taka niewdzięczność: dla wszystkich lat Dunia nigdy nie dał o sobie znać. Zapaliła się jak ojciec z jego życia.

Przedstawiający biedaka najniższej rangi, ale o wysokich wartościach moralnych i wrażliwej duszy, AS Puszkin zwrócił uwagę swych współczesnych do sytuacji ludzi, którzy po drabinie społecznej na niższym etapie. Niezdolność do protestu i rezygnacja do losu czyni je podatnymi na okoliczności życiowych. I taka jest zawiadowca.

Podstawową ideą, która chce przekazać czytelnikowi autor – trzeba być czuły i oddany do każdego człowieka, niezależnie od jego charakteru i statusu społecznego. Tylko to pomoże zmienić ludzi panujące w świecie obojętności i gniewu.