148 Shares 8134 views

Proliferacja nabłonka gruczołowego – poważne zagrożenie dla zdrowia kobiet!

Pochwy i szyjki macicy jest pokryte specjalną tkaniną, zwany nabłonka płaskiego, które muszą być obecne u zdrowych kobiet w rozmazie. Jednakże, nadmiernego rozrostu zdiagnozowaniu proliferacji gruczołowy nabłonek, który charakteryzuje się przez pojawienie się komórek atypowych. Patologia ta może rozwijać się w wyniku występowania łagodnych chorób sutka, w którym szybki wzrost tkanki towarzyszy ból i niezwykłą wydzielania. Ponadto proliferacji nabłonka gruczołowego może wystąpić w wyniku nadmiernego wystawienia na działanie żeńskich hormonów płciowych, jak i różnych stanów zapalnych, które ze względu na naruszenie mikroflory lub zakażenia układu moczowo-płciowego. Należy zauważyć, że warunek ten w większości przypadków nie stanowią istotnego zagrożenia dla zdrowia kobiet, ale to nie znaczy, że nie powinno być traktowane.


Przerost nabłonka gruczołowego

Przerost endometrium macicy zwana choroba, w której nie ma
Wzrost tkanki i zmianę struktury błony śluzowej i gruczołów. Proces ten odbywa się poprzez bezpośrednie i pośrednie podziału komórek i wzrostu cytoplazmatycznych ultrastructures. Rozrost powoduje to zaburzenia nerwowe regulacji procesów metabolicznych, zaburzenia organów dokrewnych, działanie na narządy i tkanki, promotory wzrostu, jak predyspozycje genetyczne. W większości przypadków, przerost endometrium, a także proliferację nabłonka gruczołowego, bezobjawowe, ale u niektórych kobiet może powodować zaburzeń krwawienia i są objawy anemii, osłabienie, zawroty głowy i utrata apetytu.

Polipów macicy

BPH jest chorobą, która towarzyszy wzrost błony śluzowej macicy, kanał szyjki macicy i tworzenie specyficznych wypustek – polipy. Innymi słowy, jest proliferacja nabłonka gruczołowego, który jest zlokalizowany w określonym miejscu. Gruczolakowata matka polip uważany jest stanem przedrakowym, który występuje w wyniku naruszenia produkcji żeński hormon płciowy. Jednakże predyspozycje do rozwoju choroby i innych czynników, takich jak przewlekłe zapalenie przydatków formy i macicy, a także wiele zabiegów.

Objawy i leczenie

Główne objawy polipów krwawień macicznych, dyskomfort podczas stosunku, często ból i bezpłodność. Leczenie choroby przeprowadza się za pomocą chirurgiczne wycięcie powstawania rys na jamy macicy. Choroby przedrakowe żeńskiego układu rozrodczego mogą istnieć przez bardzo długi czas, nie sprawdzi się. Istnieją jednak przypadki, w których nieprawidłowe komórki tak szybko przerodzić się w raka, które mają wyeliminować je dość trudne, a czasami niemożliwe. Dlatego też, gdy pierwsze alarmy powinny odwiedzić ginekologa i przekazać niezbędne testy.