116 Shares 8509 views

Jakie są – gra Carnival

Starożytność tego święta jest potwierdzona przez fakt, że ceremonie na karnawale w takiej czy innej formie zostały zachowane w większości ludów indoeuropejskich.


W Szwajcarii, na przykład, nosili przerażające maski uosabiające ducha. Według szwajcarskich antropologów, maski te były związane z kultem przodków i służył jako ucieleśnienie zmarłych. Kostiumach wylano nadjeżdżających wody lub plamy z sadzy, co jest związane ze starożytnych kultem płodności.

W Polsce, maski noszone osłonki, skręcona futro na zewnątrz, z twarzą pokrytą sadzą i wyszedł z domu do domu „z Torunia” i „kozy”. Podobne gry Carnival były powszechne w Jugosławii, Czechosłowacji, Niemczech, Serbii, i wielu innych krajach europejskich.

Ale to jest bardzo ciekawe, obrzędy, takie jak naleśniki, obserwowana w tradycji Indii, pochodziła z czasów starożytnych. Fakty te sugerują, że początki Carnival, jako początek wakacyjnego roku rolnej, są w ogólnym okresie indoeuropejskiej, na przełomie tysiąclecia III. BC

W Rosji, karnawał zaobserwowano hałaśliwe i zabawy. Ta ludowa zabawa i najbardziej satysfakcjonujące uczta trwała tydzień. Rozrywka Carnival pobierana zabawy przez cały rok, ponieważ sądzono, że jeśli nie bawić wystarczy – wtedy lat żyć w smutku – kłopoty! Rytuał gra Carnival nieznacznie różnić się z miejsca na miejsce, ale wszyscy mają ze sobą wspólnego.

Każdy dzień tygodnia miał specjalną nazwę. Poniedziałek był nazywany „spotkanie”; Środa – "gourmand". Najbardziej znaczącą uznano w poniedziałek, czwartek i niedzielę.

Naleśniki zaczyna się w poniedziałek. Pierwszy naleśnik „na pamiątkę duszy” dał ubogim. Maslenitsa wizerunek został wykonany ze słomy, ubierać się w damskie ubrania. Jest on umieszczony na słupie i prowadzone wokół wsi z piosenek, a następnie ustawić na wzgórzu.

Wtorek był nazywany „zaigrysh”. Ludzie bawić się i grać, nie było klaunów, zostały podjęte przez burzy śnieżnej „miasta”, organizowane były walki. Gra Wtorkowa na karnawał rośnie.

W środę, „smakoszy”, pokryte bogatych stołów. W środę, leczonych matka, teściowa. Młode kobiety niezamężne faceci wisiał drewniane klocki, i tych, którzy próbują kupić je z naleśników i słodyczy. Szczególna uwaga była do młodych par. Są ubrani w górę, jazda na sankach, sanki z góry, musiał pocałować.

W czwartek, Rozrywka Carnival jest w pełnym rozkwicie. To dzień, od najszerszego rakieta zabawy, który jest nazywany „czwartek my” lub „Razguliay – czwartek”. Biorąc forty śnieg, jazda z utworów, rękoczyny i gier błazen – Carnival, wszystko jest możliwe!

Piątek – „Teschin Vecherki” Wizyta naleśniki już iść teściowa.

W sobotę, córka wróciła do domu męża, ten dzień został nazwany – „zgromadzeń Zolovkina”

W niedzielę „Zapusty na Wielki Post,” Carnival eskortą. śpiew młodzież jedzie nadziewane Karnawał na sanki przed zmrokiem, a noc wizerunek został spalony. Prochy rozrzucone po polu, aby obudzić się po ziemi.

W niedzielę, przed zachodem słońca, pójść na cmentarz, odwiedzając groby bliskich, pozostawić na swoich naleśników. „Odpuszczenie” Sunday od siebie krzywdy wyrządzone przeprosić i pójść w czasie Wielkiego Postu.