832 Shares 7407 views

Jak zainstalować sterowniki urządzeń sieciowych w systemie Windows 7

Jeśli rozważymy działanie adaptera sieciowego, modułu Wi-Fi lub routera, użytkownicy systemów operacyjnych Windows mogą napotkać sytuacji, w której sprzęt przestaje działać z powodu awarii lub ponownej instalacji systemu jako całości. Teraz rozważymy, jak zainstalować sterownik sieciowy w systemie Windows 7. W tym samym czasie krótko dotykamy najważniejszych momentów instalacji i późniejszej konfiguracji.

Jak zainstalować sterownik karty sieciowej w trybie automatycznym w systemie Windows 7

Przede wszystkim nie panikuj. "Rajd" kierowcy, na przykład podczas ponownej instalacji "systemu operacyjnego", nie jest krytyczną sytuacją.

Należy pamiętać, że podczas instalacji i konfiguracji systemu automatycznie instaluje najbardziej odpowiednie sterowniki (programy poprawnej pracy) dla wszystkich urządzeń znanych dzisiaj, w tym kart sieciowych i związanych z nimi urządzeń. Istotą problemu, podobnie jak w systemie Windows 7, zainstalowanie sterowników takich urządzeń, sprowadza się do oczekiwania na koniec procesu ponownej instalacji i początkowej konfiguracji. Jednak po uruchomieniu komputera po zakończeniu procesu, w niektórych przypadkach podstawa sterownika może nie znajdować się na dysku twardym, ale na dysku instalacyjnym systemu Windows.

Korzystanie z aktualizacji sterownika

Jeśli z jakiegokolwiek powodu sterownik dla odpowiedniego sprzętu nie został poprawnie zainstalowany, najpierw należy sprawdzić w Menedżerze urządzeń, zwanym standardowym Panelem sterowania, czy sprzęt nie działa (na liście jest zaznaczony w żółtym kółku).

Tutaj można wykonać najprostszy sposób: użyj polecenia aktualizacji sterownika bezpośrednio w menu kontekstowym lub przejdź do sekcji właściwości, w której możesz wybrać ten sam przycisk (dotyczy wszystkich systemów, nawet XP).

System wyszuka najbardziej odpowiedni sterownik i zgłosze pomyślną instalację lub powiadomi Cię, że sterownik jest już zainstalowany. Ale najbardziej odpowiedni kierowca często nie jest najlepszym rozwiązaniem. W związku z tym należy wybrać lokalizację, z której będzie wykonana instalacja.

Tutaj w tym przypadku jest użyteczny dysk instalacyjny systemu Windows. Jeśli jednak użytkownik na przykład nie korzysta z komputera stacjonarnego, ale z laptopem, rozwiązując problem instalowania sterowników na laptopie (Windows 7), podczas zakupu urządzenia potrzebny jest specjalny dysk kierowcy. Rozumiesz, że w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych zmontowanych ręcznie, na laptopie jest standardowa konfiguracja producenta, której nie można zmienić podczas sprzedaży.

Po prostu wstawia dysk do napędu optycznego, po którym określono lokalizację żądanej instalacji sterownika, gdy wymagany jest system.

Usuwanie urządzenia z systemu i ponowne instalowanie

Jeśli taka opcja nie pasuje do kogoś, można rozwiązać problem instalowania sterowników kart sieciowych w systemie Windows 7, usuwając urządzenie z systemu.

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows należy określić urządzenie automatycznie, po którym można użyć tej metody przy użyciu oryginalnego dysku z tymi sterownikami.

Można to zrobić ręcznie. Należy sprawdzić foldery znajdujące się na nośniku optycznym i wybrać specjalny plik instalacyjny sterownika (zazwyczaj pliki z rozszerzeniem .inf) w tym folderze z odpowiednim urządzeniem. Można go zainstalować w systemie, wywołując menu kontekstowe (kliknij prawym przyciskiem myszy) i używając komendy instalacji.

Jak zainstalować sterowniki WiFi w systemie Windows 7

Jeśli chodzi o wbudowane moduły i routery bezprzewodowe, zasadniczo nie ma trudności z instalowaniem sterowników.

W oparciu o powyższe można użyć wszystkich opisanych metod, ale z reguły moduł Wi-Fi jest automatycznie wykrywany przez system, a sterowniki można znaleźć na dołączonych nośnikach optycznych. Proces instalacji jest praktycznie taki sam jak w standardzie. Inną sprawą jest konieczność skonfigurowania urządzenia w celu poprawnego działania.

Konfiguracja routera, połączenia Wi-Fi i sieci LAN

W przypadku routerów dostęp do ustawień w postaci danych wejściowych do przeglądarki poprzez adres 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 (w zależności od modelu – taki adres można znaleźć na etykiecie z tyłu routera, w tym samym miejscu – login i hasło dla wejścia), gdzie parametry , Dostarczone przez dostawcę.

Gdy wszystkie operacje są zakończone, włączony moduł Wi-Fi wykryje obecność sieci bezprzewodowej, oczywiście, pod warunkiem, że została wykonana wstępna instalacja nowego połączenia. Sam moduł jest domyślnie włączony. Jeśli jest wyłączony, można go włączyć, łącząc przycisk Fn z jednym z przycisków funkcyjnych. Na przykład notebookami Fujitsu są Fn + F5. Moduł zapyta o hasło logowania (jeśli istnieje), a następnie podłączyć.

Przy okazji, zaleca się podłączenie kabla, które w przypadku połączenia bezprzewodowego zaleca się w ustawieniach TCP / IP automatyczne odbieranie adresu. Jeśli jednak chodzi o sieci korporacyjne, może być bardzo ważne, że niektóre parametry muszą być wprowadzane ręcznie. Możesz je uzyskać od administratora systemu.

Wynik

Podsumowując, pozostaje powiedzieć, że kwestia instalowania sterowników urządzeń sieciowych w systemie Windows 7 w ogóle nie stanowi niczego skomplikowanego dla siebie. W komputerach stacjonarnych występuje tylko jeden problem, gdy w systemie występuje kilka kontrolerów sieciowych, co może powodować konflikty sprzętowe. Ponadto, jeśli nie masz oryginalnego dysku z dostępnymi sterownikami, możesz dowiedzieć się, co to jest marka urządzenia i jego producenta, a następnie za pomocą innego komputera podłączonego do Internetu, przejdź na oficjalną witrynę producenta i pobierz najnowszą wersję sterownika, biorąc pod uwagę zainstalowane "OSe" (w Nasz przypadek to Windows 7 32 lub 64 bit).