209 Shares 6509 views

Subkultury emo i inne ruchy młodzieżowe


Subkultury (młodzież) – to dość powszechne zjawisko kulturowe z własnych cech. Najczęściej uczestnicy – młodzież, która różni się niezrównoważony stan emocjonalny osoby z parametrami niestabilnych. Po szczegółowym badaniu zjawiska podkultury, można stwierdzić, że jej zwolennicy widzą w niej sposób wypowiedzi, a większość gatunków podkreśla oznaki, to może oznaczać, płytkie rozumienie swoich emocjonalnych potrzeb uczestników. Dlatego są one elementy odzieży i styl najlepszym sposobem na wykazanie się w społeczeństwie.

Czym jest subkultura?

Przede wszystkim, jest to przedmiotem badań kulturowej, socjologii i antropologii. Odnosząc się do definicji David Riesman, który po raz pierwszy i przyniósł pojęcie subkultury, gdzie poniżej jest to grupa ludzi, którzy celowo wybiera pewne wartości i styl ubierania, zachowania i myślenia, który korzysta mniejszość społeczną.

Można więc założyć, że kategoria ta nie jest zadowolony z norm społecznych i wartości, a więc w subkultury często spotkać ludzi z buntowniczego zachowania, co jest związane z wewnętrzną agresją, ponieważ zamierzają jasno zadeklarować swoje zachowanie, ubrania i myślenie o sobie w społeczeństwie.

Subkultury młodzieżowe – to przede wszystkim pewna nisza kulturalna, której zwolennikami są określane przez wiek: od 14 do 30 lat. Specyfika psychologii młodzieży określa charakter większości typów subkultur młodzieżowych: radykalizm wartości, jasne wyrażenie z atrybutami i wysoką emocji, podział świata na „czarne” i „białe” i społeczeństwo „szarej masy” i jasnych osobników.

moda subkultury

W latach pięćdziesiątych XX wieku zostały oznaczone przez pojawienie się jednego z najbardziej popularnych subkultur, które następnie spowodowało kilka innych. To była moda – młodych Brytyjczyków, którzy przywiązuje wielką wagę do swojego charakterystycznego wyglądu. Jednym z najbardziej radykalnych subkultur pojawiły się jako modizma odnoga – skinheadów.

atrybuty stylu mody były pierwotnie wąskie włoskie garnitury. Wyróżnia je miłością do muzyki: rock and roll, jazz, ska, soulu i rhythm and bluesa. Postawa społeczeństwa w tym kierunku był w większym stopniu negatywna: można zauważyć na temat filmu „Quadrophenia”, którego fabuła opowiada o modzie – prosty kuriera, który spędza swoje życie na próżno: Narkotyków, pastylki i stron. Niemniej jednak, w 2004 roku jeden z rankingu czasopism nakręcił film na liście największych brytyjskich filmach.

Głównymi modów transportu były skutery, spędzali czas z ludźmi o podobnych poglądach w nadmorskich kurortach i klubach, w których często mieli starcia między nimi i przedstawicieli różnych subkultur – rocka.

10 lat po pojawieniu się tego ruchu stał się mniej popularne.

subkultury emo

Subkultura ta powstała od stylu muzycznego. Społeczeństwo zareagował dwuznacznie do powstania tego ruchu w rosyjskiej boomu przyszedł w roku 2000, a to zjawisko jest często omawiane w mediach, a następnie na szczeblu państwowym.

  • Subkultury emo i postawa. W pierwszej kolejności, Emo kidy koncentruje się na tym, że Wyrażają emocje. Stanowiska zajmowane przez emo – walka o sprawiedliwość i rozsądną postawę. Większość osób, które tworzą pogląd, że jest psychicznie słabi, whiny młodzi ludzie, którzy idealizować śmierci trudno jest powiedzieć, czy jest to prawda, to szacunek, ale liczba samobójstw wśród młodych ludzi w tym czasie wzrosła, a fakt ten nie zaprzecza to widok Emo kidah. Przedstawiciele subkultury zamkniętej w sobie, zanurza się w zagłębieniu, i vice versa, w nadmiernej radości. Jest to wyraźny dowód niestabilności psychicznej, a to nie jest zaskakujące, że negatywne nastawienie opinii publicznej do rozwoju kultury emo. Często są one skorelowane z Gotów, co nie jest prawdą: w jednej z witryn poświęconych emo, opracowały linię „emo nienawidzę siebie, nienawidzę wszystkich Gotów”.
  • Odzież subkultury emo i obrazu. Emo kidy nosił podarte ukośne grzywka pokrywające połowę twarzy, włosy farbowane czarne, uszy wykonane tunele. Na pierwszy rzut oka kosmetyki stosowane do obu płci: przyciemnione światło koloru twarzy i warg. Gwoździe pokryta czarnym lakierem. Podstawowym połączeniem koloru sukni: różowy, biały, czarny.
  • Subkultury emo: akcesoriów. Duża liczba wielokolorowych ikon, dołączony do odzieży i pocztowych worków, dużych okularach z ciemnymi obiektywami, jasne bransoletki i opaski na rękę.