487 Shares 5178 views

sosy sałatkowe. Od historii do gotowania

Napełnianie lub sosy, dressingi istniał od czasów starożytnych. Na przykład, w starożytnych Chinach był sos sojowy, przynajmniej w starożytnym Babilonie prowadził sałaty i warzywa z mieszaniną octu i oleju słonecznikowego. W starożytnym Egipcie – to samo, tylko bardziej dodatkiem przypraw. Minęły Millennium, a połowy XIX wieku, pozostaje najbardziej popularny sos Lyusena Olive – majonez. W rzeczywistości, od czasów starożytnych, jeden ze stałych składników sałatek, a pozostała ocet i olej roślinny. Sałatka z surowców mięsnych, ryb i gotowanych warzyw „Zima” gotować sos z dodatkiem śmietany lub kwaśną śmietaną. Są bardziej wysokokaloryczne i do codziennego użytku nie jest bardzo odpowiednia.

A sosy do sałatek warzywnych praktycznie nie odbiegają od wieloletnich klasyki – mieszankę soku z cytryny lub octu z olejem roślinnym z dodatkiem ma smaku, zioła i przyprawy. Wystarczy przygotować sos tuż przed podaniem jak ocet i olej mają „nawyk” do rozwarstwiania się. Im dłużej mieszanina jest „na żywo”, kiedy jej bat w blenderze.

Zwykle sałatki sosy warzywne przygotowywane są słonecznikowego lub oliwy z oliwek i smakosze wolą bardziej i nakrętkę. Ocet jest także odpowiednio wybrany smak preferencji. I taki ważny szczegół – kwaśny ocet, olej będzie trwać dłużej. Ze względu na zapach i nadmierną kwasowością powinny powstrzymać się od octu. Preferowana biały ocet winny z powodu jego czułości, a on jest bardzo dobrze w połączeniu z olejem słonecznikowym. Znacznie lepiej i bardziej czuły ocet jabłkowy. Idzie dobrze z olejów roślinnych i nadaje się do wszystkich sałatek.

Ziołowe octy nalegają na trawie wino lub jabłecznik octu i połączone z oliwek jest doskonałym opatrunek do sałatek z gotowanego mięsa lub języka. ocet sherry z niezrównany aromat (i to jest dość rzadkie w naszym kraju) łączy się z masła orzechowego. Wypełniają z sałatek mięsnych i sałatek z gorzkich ziół, które w zasadzie też rzadkością dla kuchni naszego kraju.

Ocet balsamiczny – najbardziej rzadkie i dlatego drogie ze względu na długo, czasami nawet do 25 lat ekspozycji. Jeśli używasz, a wystarczy tylko kilka kropel silnym smaku, jest mieszany z cydru jabłkowego lub białego octu winnego.

Gęste sosy sałatkowe – to jest, przede wszystkim, majonez, oraz ich pochodne. Jest dość długa lista, od sosem jogurtowym i do sosów, serem i śmietaną. Najlepszy ze wszystkich klasycznego majonezu, który jest w mocy, aby każdą gospodynię, zwłaszcza że z majonezem producenci grzeszyć konserwantów i dodatków, niepożądane w użyciu dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie.

Z serii Przepisy „Sosy do sałatek” zalecane jest prosty przepis na majonez, która jest faktycznie realizowany w domu: 2 surowe jajka, 180 ml oleju słonecznikowego, trochę soli, łyżeczkę musztardy i sztuki rosyjskiej. łyżka octu lub soku z cytryny. Bita w blenderze z dobrą prędkością.

W ciągu ostatniej dekady w kuchni rosyjskiej stały się powszechne i sosy do fondue. Przetłumaczony z francuskiego słowa oznaczającego „topnieć” jest narodową potrawą mieszkańców szwajcarskich. W żaroodpornej misce na duchu ogrzewa białego wina i dodać do sera z szybkością jego dwie części do jednej części wina. Stopiona masa zanurza kawałki chleba. Okazuje się, bardzo smaczne!

Od samego początku fondue wariacje, a teraz sosy do fondue można znaleźć tam są Chińczycy, gdy naczynie jest wrzącego bulionu w różnych interpretacji, na przykład, w uzupełnieniu do fondue, czekolada „Toblerone” i olej „Burgundy”. Możemy tylko wszystko gotować i jeść coś pysznego.