855 Shares 9810 views

Aby ustawić jasność na komputerze (Windows 7): kilka prostych technik

Do wygodnej pracy przy komputerze, więc oczy nie męczą się, czasami chcesz zmienić niektóre parametry ekranu. Jednym z nich jest jasność. Rozważmy kilka technik, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób ustawić jasność na komputerze (Windows 7 ma jedynie jako przykład środowiska systemu operacyjnego roboczy).

Domyślne ustawienie jasności ekranu niezależnie od systemu

Aby ustawić wymagane parametry należy odróżnić systemów komputerowych w zakresie ich urządzeń.

W stacjonarnych monitorów PC jest oddzielnym elementem, tak wyregulować jasność ekranu w systemie Windows 7 lub jakiegokolwiek innego systemu wykonane jakieś specjalne klucze wykonane w przednich lub bocznych paneli, lub z własnego menu, zwany na monitorze.

Ekran laptopa jest integralną częścią całej konstrukcji, a żądane ustawienia przycisków nie jest. Ustawienie wykonywane za pomocą skrótów klawiaturowych. W większości przypadków jako mówcą klawisza Fn. Oprócz jego klawiszy funkcyjnych może być stosowany (F1-12), góra / dół, lewo / prawo oraz inne kombinacje.

Aby ustawić jasność na komputerze (Windows 7) za pomocą personalizacji?

Co do ustawień nazwę za pomocą środków własnych Windows 7, istnieje kilka podstawowych opcji. I powinien zacząć personalizacji.

Aby ustawić jasność na komputerze? Windows 7, który umożliwia szybki dostęp do głównych parametrów, które są wytwarzane przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym obszarze „Pulpit”. W nowym oknie pojawi się wiele konfigurowalne funkcje, w którym można wybrać żądane ustawienie.

Jak ustawić jasność komputera (Windows 7) za pomocą schematów zasilania?

Nie mniej niż prosty sposób jest do ustawienia żądanego parametru w doborze obwodzie zasilania. Dostęp do tej części w komputerach stacjonarnych mogą być uzyskane z „Panel sterowania”, aw laptopów wystarczy użyć prawym przyciskiem myszy na ikonie baterii w zasobniku systemowym. W Windows 7, przejście nastąpi dokładnie w rozdziale interesuje nas (w dziesiątej wersji ustawienia jasności może być wykonana bezpośrednio z menu wywołującego).

Aby ustawić jasność na komputerze (Windows 7) z tej metody? Bardzo proste. Musisz wybrać żądany program i zadzwoń po więcej informacji. Tam zostaną zaprezentowane kilka podstawowych opcji. Tuż pod głównym ustawieniem jest specjalny suwak, który pozwala na dostosowanie jasności wyświetlacza.

Również, korekta może być przeprowadzane w „ekran”, co oznacza możliwość wyłączenia wyświetlacza często stosowany w przypadku przedłużonej aktywności w systemie lub, tryb uśpienia (hibernacji).

Korzystanie z narzędzia do kart graficznych

Innym ciekawym sposobem, aby zrozumieć, w jaki sposób dostosować jasność ekranu na komputerze (Windows 7), jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi i oprogramowania do zarządzania grafika, która jest zazwyczaj początkowo dla kart graficznych. W większości przypadków dotyczy to kart NVIDIA i ATI Radeon.

Te aplikacje i szybki dostęp do ustawień w jakiś sposób są alternatywne sposoby narzędzi systemów Windows i często pozwalają bardziej precyzyjne dostrojenie z rozszerzonego zestawu funkcji, które w tradycyjnych systemach jest po prostu nieobecny.

Co w użyciu?

Oczywiście, jeśli nie mówimy o rozszerzonych możliwościach, najprostszy sposób, aby dostosować jasność i inne ustawienia są niezależne od systemu lub wideo środków. Ale kiedy trzeba więcej dostrajania, konieczne jest, aby porównać funkcje systemu Windows i narzędzi bazy danych narzędzia dla kart graficznych. W każdym razie, mogą nawet być stosowane równolegle.