412 Shares 1798 views

Flaga państwowa Oman. Historia powstania

Oman – Sułtanat mały, który znajduje się w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Liczbę kraju jest tylko 3,2 mln. Man. W czasach starożytnych, przez terytorium państwa przeszły brytyjską drogę z Afryki do Azji Południowo-Wschodniej.


Państwo bandery Oman

transparent projekt został zatwierdzony w 1970 roku, w dniu 17 grudnia. Oznacz Oman to internetowy którego proporcja wynosi 1: 2. Początkowo miało stosunek 2: 3. Flaga pozostały praktycznie niezmienione – zespół stał się równy.

Na płótnie poziomo umieszczone trzy paski zielonych, czerwonych i bieli. Zielony jest tradycyjnym kolorem muzułmanów i uosobieniem Al Jabal al Akhdar (Green Mountains). Biały jest uważana za uosobienie spokoju i samego państwa, a czerwony – symbol walki o własnej niezależności. Przed 1970 roku, był to odcień koloru Sułtanatu Muscat flagi (stara nazwa Oman). Maskat – stolica państwa.

Oman flaga ma płaszcz Sultan (dwa mieczy, które krzyżują się i pas z nożem), w górnej części wstęgi. Dagger (khanjar) i szabla – narodowy symbol państwa z XVIII wieku. Dagger uosabia najwyższą władzę dynastii Sułtanatu.

Historia wystąpienia flagą

Flag of Oman został zatwierdzony w 1995 roku, 18 listopada. Stało się to po zamachu stanu, który był w 1970 roku. Syn sułtana panującego nie tylko przeprowadził zamach stanu, ale także wprowadził zmiany do symboli narodowych. Przed tym Oman flaga była czerwona, a następnie dodano do białej, zielonej i herbie kraju.

Czerwony jest oficjalnym kolor rządzącej dynastii Al Bu Said, który skoncentrowanej energii w ich rękach w XVIII wieku. Biały symbolizuje imama i religii w ogóle, a zielone – płodność ziemi.

Oman Herb

Herb – to nie tylko symbolizm. Znak ten może powiedzieć wiele o polityce, gospodarce i wartości kulturowych państwa. Oman jest jednym z najbardziej wojowniczych symboli na świecie.

Herb Oman wykonane w stylu minimalistycznym – dwie skrzyżowane miecze z pasem i khanjar których broni białej. Ważne jest wersja kolor – szkarłat i bieli. Wybór podobne kolory wskazuje gotowość do obrony swoich granic i niepodległości. Broń biała zawsze reprezentuje siłę i determinację.

Khanjar – tradycyjne orientalne bronie, które są kute ręcznie. Podwójne krawędziach sztyletem, a długość jest różna. Dlatego można go stosować i jak sztylet i miecz. Khanjar – istotnym elementem męskiego stroju narodowego. W dawnych czasach, wojownik nie mógł wychodzić bez tego atrybutu. W naszych czasach, ta tradycja została zachowana tylko w miasteczkach. Podczas święta mężczyźni noszą strój narodowy i khanjar.

Miecze są również maczety krajowe Oman. Lokalni rzemieślnicy tworzenie takich produktów, które są kupowane przez kolekcjonerów z całego świata. Tradycja tańca z mieczami przetrwała do dnia dzisiejszego i pokazuje na oficjalnych spotkaniach. Podczas przyjmowania delegacji zagranicznych w stanie postanowili pokazać swoje posiadanie noży.