140 Shares 5396 views

Despotyzm – to nieograniczone prawo do ich

Studiując historię szkoły lub uczelni, każdy student spotyka się w różnych źródłach wspomnieć niezwykle okrutnych władców, objawiający się w osiąganiu szczytów władzy i potęgi z metod, które są niezgodne z koncepcją ludzkości. Eksterminacja całych narodów, kara przeciwników i ich zdradzieckiej morderstwa, uwięzienia w lochu ewentualnych konkurentów, a także innych sposobów umocnienia dyktatury nie były rzadkością w czasach biblijnych, w średniowieczu, aw wieku uważane za bardziej oświecony. Despotów i tyranów zawsze mieszkał, różniły się tylko w skali przestępstw i metody ich realizacji.


starożytni despoci

Więc drevneiudeysky król Herod Wielki, który zasłynął przed projektów budowlanych na dużą skalę i walce z głodem i nakazał zniszczyć wszystkie dzieci, aby chronić swoją dyktaturę na potencjalne zagrożenie (Matthew).

Despotyzm – jest formą rządów, w którym wola władcy nie ogranicza się do przepisów regulujących życie wszystkich innych członków społeczeństwa. Od dążeniu do sprawiedliwości naturalnej w samej naturze człowieka, ustanowienie rządów jednoosobowej wymaga pewnego wysiłku i towarzyszą akty przemocy, mając Frank i symboliczny. Tylko stosowanie masowego terroru jest w stanie pewnego rodzaju, czasem przez długi czas, aby przekonać ludzi do głowy daremności oporu.

Istnieją inne metody, które tradycyjnie zainstalowane despotyzm. Jest stworzenie iluzji ludności boskiego pochodzenia i niezwykłych zdolnościach (cechy osobiste) linijki. Aby to zrobić, na przykład w starożytnym Egipcie faraonów, wykorzystując wiedzę z kapłanów, którzy byli w tym czasie „elita akademicka”, wydany na manifestację naturalnych zjawisk własnej nadprzyrodzonej mocy.

Istnieje opinia specjalnego wyrafinowania, która wyróżnia orientalny despotyzm. Totalitaryzm sumeryjskie władcy, królowie Asyrii, Babilonii, Persji, Mezopotamii Zjednoczonych, podwaliny starożytnych chińskich tradycji, które nastąpiły dyktatorzy następnych wiekach. W tym przypadku, prawa, poprzez który społeczeństwo było żyć, pisać i Kodeks Hammurabiego stała się prototypem współczesnych norm prawnych. Zgodność z nich był koniecznością dla każdego naruszenia surowo karane, ale wyjątek był boski władca.

średniowiecze

Imperium Osmańskie było państwo średniowieczne, która osiągnęła swoje apogeum feudalne despotyzm. To zdarzyło się w ciągu wieków XIV-XVI.

W Rosji, te same zasady XVI wieku, tyranem, Iwan IV, nazywany Iwan Groźny. Zachowywał metody nie mniej przerażające, wzmocnienie wyłączne uprawnienia, chociaż liczba ofiar swego panowania (około 3000. Człowiek wykonywane dla różnych błędów i po prostu ze względu na jego sprzeciw) jest znacznie gorszy do „osiągnięć” współczesnych władców europejskich. Na przykład, podczas nocy św Bartłomieja na rozkaz Karola IX został uśmiercony 30000 hugenotów. W Wielkiej Brytanii jedna trzecia populacji Henryka VIII został ścięty za włóczęgostwo.

Wysoka cena postępu?

Co ciekawe, despotyzm – to taka era, gdy koszt ogromnej ofiar społeczeństwa, napędzany przez strach, dokonując przełomu w jego rozwoju, niekiedy rewolucyjne. Większość ludności żyje w czasach „dużych złamań” bardzo niewygodne, ale wyniki są czasem spektakularne, chyba że modyfikacje są wykonane we właściwym kierunku. W przeciwnym razie kraj musi poświęcić dużo wysiłku, aby wrócić do punktu wyjścia z impasu, w którym został on dostał pecha dyktatora.

Trochę o tyranów domowych

Jednakże, tyrania i despotyzm – zjawisko nie zawsze jest polityczne, które występują na rynku pracy, w rodzinach. Dyktatorskie tendencje właściwe dla niektórych przywódców, mężów, żon, a czasami dzieci. Despoci powstają, gdy wrodzone cechy są połączone z odpowiednim wykształceniem i są obsługiwane przez uniwersalnego odpust. A następnie kara czeka ktoś, kto robi coś złego, jak chcesz tyrana.