331 Shares 3108 views

Perskie kocięta, opieki i hodować cechy


Perskie kocięta, prawdopodobnie przyczyną radości dla wszystkich tych, którzy kojarzą się z nimi. To słodkie i urocze zwierzęta. Perskie kocięta mają niezrównany urok i liczby osób, które chcą je kupić rośnie z dnia na dzień.

Jednak nie należy zapominać o niektórych problemów, które nieuchronnie pojawią się po kotek staje się członkiem rodziny. Istnieje kilka pytań na temat tego, co do paszy, jak podnieść, jak wyglądają. Po perski kociak – to nie jest futrzany zabawka, ale żywą istotą, rośnie i ciągle się zmienia. I wszyscy gospodarze ocharovashka ważne, aby wiedzieć, że Percy należy starannie dbać, albo zamiast pięknych „hairballs” można dostać potwora.

możliwe kłopoty

Pierwszym priorytetem jest, aby przyzwyczaić kociaka do WC. Aby to zrobić, trzeba kupić zasobnik lub podajnik ze specjalną siatką, przeznaczone do zachowania czystości „majtki” na tylnych nogach.

taca toaleta należy regularnie czyścić czystą, bieżącą wodą, bez dodawania żadnych zapachów i usunąć kamień moczowy pomaga roztwór octu i twardej szczotki.

To zwykle wystarcza, aby umieścić kociaka do podajnika, gdy pierwsze oznaki niepokoju i pragnienia, aby toaletę. Perskie kocięta są bardzo mądre i, co do zasady, właściciel nie musi martwić się ponownie.

Nie bij dzieciaka, nie tychte atrakcyjną twarz w incydencie „z oburzeniem”. Persowie nie tolerują przemocy.

Zainteresowanie roślin doniczkowych

Koty są bardzo ciekawy, i będą chcieli spróbować smak każdego kwiatu lub liścia. Należy pamiętać, że kot może być zatrute perskie cebulki kwiatów, kaktusy, oleander, bluszcz, maki, goździków, cyklamenu i ficus.

Jeśli Twój ulubiony cieplarnianych daje radość, umieścić kwiaty tak, że kotek nie mógł się do nich dostać.

Kiełkują dla niego specjalną łąkę na której nadaje pszenica, owies lub trawnik trawa, kupiony w sklepie zoologicznym.

W trosce o uszy

Perskie kocięta wymagają dużo uwagi.

Jeśli perski łzawienie oczu, mogą one być przemyto przegotowanej i schłodzonej wody. Uszy nie wymagają codziennego czyszczenia, ale czasem trzeba spojrzeć na nich.

Manicure – jest również ważnym procedura. Aby nauczyć go kociaka od niemowlęctwa. Musimy wziąć go w jednej ręce, aw drugiej nożyczkami lub pęsetą i delikatnie wyciąć pazury, tak aby nie zranić naczynia krwionośnego.

temperówka pazury powinny być mieszkanie jest zawsze do sofy pozostał nietknięty.

Nie angażuj mycie, dobrze, regularne szczotkowanie jest konieczne. Procedura ta pozwoli zachować kotek płaszcz w idealnym stanie technicznym i dostarczy go przed poważnym problemem.

karmienia perski

Wszystkie perskie Kocięta uwielbiają ryby i mięsa. Nie są one obojętne na twaróg, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, śmietana. Do przybrania, staramy się oferować swoje płatki owsiane PET.

Tauryna – jest aminokwasem potrzebne Persow. Jego brak może prowadzić do ślepoty, problemów reprodukcyjnych i choroby serca. Sucha karma jest lepiej dać jako nagrodę, wystawy lub na drodze.

I, oczywiście, w stałej kot karmienia suchą karmą w jego misce powinna być świeża czysta woda.

„Starsi” wiek kot perski

Samiec połowa tej rasy jest figlarny koty do pewnego wieku. Później stają się bardzo stateczny, mają nawet do aktywnego ruchu i uruchomić, to jest bardzo ważne, aby zwalczać otyłość, zaparcia i kamienie nerkowe. W leczeniu kamieni nerkowych należy połączyć antybiotyki i dietę z magnezem.

Kot z dobrym charakterem

Persowie mają skłonność do melancholii i często popadają w depresję, jeśli nie są one pokazywanie tego rodzaju uwagi na to zasługują.

Powodem złego zachowania kotek może być choroba. Chory kot stara się przyciągnąć uwagę właścicieli. Rzeczywiście, „prawo” Persowie zazwyczaj mają wspaniały charakter, są dobrymi towarzyszami, posłuszny, dyskretne, jak w społeczeństwie ludzi, łagodny i trochę flegmatyczny.