833 Shares 5359 views

TU 22m3: dane techniczne samolotu (zdjęcia)

Naddźwiękowy bombowiec Tu-22M3 jest obecnie najnowszy model serii dalekiego zasięgu bombowców ujednolicenia «» rykoszetem. Modyfikacja skrzydła o zmiennej geometrii został stworzony w celu zastąpienia przestarzałych TU-16. Nowy „M3” są w stanie wykonać potężną broń, rozwiązywaniu problemów strategicznych, należy długodystansowych lotów. W Międzynarodowej Klasyfikacji bombowce Tu-22M3 należą do średniej klasy samolotów wojskowych.


Cele i przeznaczenia

Pocisk „M3” modyfikacja jest idealny dla ataków bombowych na lądowych i morskich urządzeń do działań wojennych. Beats są produkowane i udało pocisków samolotów. bombowce Tu-22M3 może trafić cele w grupie samolotów i pojedynczo w dowolnym momencie, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych.

Ochrona przed atakami przeprowadzone za pomocą specjalnego tłumienia radiowego elektronicznego zakłóceń i nowoczesnych obrony powietrznej. Do tej pory nie ma lepszego bombowiec, który może trafić optycznie niewidoczne cele przy wyższych prędkościach niż Tu-22M3. Cechy statku powietrznego sprawiają, że niezbędna podczas ataku małej przestrzeni o maksymalnej wysokości. Do tej pory, ta modyfikacja jest w stanie wykonać następujące zadania:

1. Pokonaj ważne z wojskowego punktu widzenia obiektów przemysłowych na tyłach wroga.

2. Zniszczenie bramek podczas bojowych sił strategicznych i lotnictwa.

3. Atak grupy statków w tym samym czasie z opozycją ognia przeciwlotniczego.

4. Izolacja szok siły wroga z kolejnych rezerw operacyjnych.

5. Oświadczenie zakłóceń i szumów atakowanie statków powietrznych i pocisków kierowanych.

6. Zarząd Wywiadu z maksymalnej i średniej wysokości.

7. Udział w różnych operacji sił obrony powietrznej, marynarek i frontów.

Historia powstania

Szeroki produkcja modyfikacji TU-22M utrudnia rozwój drogich i skomplikowanych technologii. Jednak projekt został opracowany nowe podejście do tworzenia powszechnego szoku bombowca. Po pierwsze, inżynierowie porzucili ideę jednomodowego bojownika. Po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów, postanowili zbudować samolot multi-mode, który byłby w stanie manewrować na różnych wysokościach i prędkościach, a jednocześnie zniszczyć siły wroga z maksymalną precyzją. Rozwiązaniem było wprowadzenie pojęcia zmiennej geometrii skrzydeł. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, Tu-22M3 cechy dalekiego zasięgu pozwala na dokonywanie odstępstw od najbardziej obciążonego przedziału dla głowic. Decyzja o produkcji szerokiej bombowiec powstał w 1974 roku w Radzie Ministrów ZSRR. Podstawą nowych maszynach poszedł wzmocnione Kuznetsov NK-25 silnik. Jednak projekt wymiana nie jest koszt. Poddany modernizacji i projektowania rakiet i aerodynamika. W rezultacie, ulepszenia zostały znacznie zmniejszone wagi samolotu.

Pod koniec 1970 roku rozpoczęła produkcję dużych partii „M3”, który od razu po teście minęły równowagę radzieckiego lotnictwa wojskowego. Jedną z głównych różnic w stosunku do poprzedniego modelu zwiększy kąt odchylenia skrzydła do 65 °. Pozwoliło to na ukrycie złożeń Fairing obwód hydrauliczny jednostkę rotacji. Również został wydłużony kadłub i ulepszony sprzęt bojowy. Ponadto, po raz pierwszy została zastosowana generatory bezstykowych i wodnych w systemie zasilania Tu-22M3.

parametry techniczne

Struktura bombowiec jest monoplan metalowy wspornik. Lokalizacja skrzydła – średnia, zmienna, ogarnęła. usterzenie ogonowe – single-fin. Podwozie – chowane, trójkołowy. Na uwagę zasługuje w Tu-22M3 specyfikacji kabinie. Jest w stanie pomieścić do 4 osób. W tym przypadku, załoga umieszczone w parach: front – dwóch pilotów, za – nawigatora i nawigatora. Kadłub stanowi również konstrukcję metalową. Rama wzmacniane wzdłużnym belki. Wings – kasetonowe, dvuhlonzheronnoe składający się z centralnej skrzydła, karuzele i SCHK. Wszystkie części są ze sobą integralnie. Jak zbiorniki paliwa stosowane kesony. Szybka zwrotność uzyskuje się przez klapy na konsoli i trzy części jednostki obrotowej. Pionowa steru ogona i kil przedstawiony.

Unikalny silnik samolotu Tu-22M3 cechy pozwalają osiągnąć ciąg w trybie dopalacza, do 20 tysięcy kg. Zatem maksymalna prędkość wynosi 2300 km / h w trybie lotu – 930 kilometrów na godzinę.

Funkcje zarządzania

Tu-pocisk nośnik 22m3 kokpicie reprezentowane wzdłużne i poprzeczne stabilizator, spojlerów oraz system sterowania steru. Sterowalność uzyskuje się klapą i członka huśtawka. W przypadku przypadkowych odchyleń bilans odbyło stabilizator.

Jest dostarczenie systemu sterowania Tu-22M3 wspomagającej. Cechy skrzydeł to możliwe, aby osiągnąć optymalną równowagę hydromechanika elementów obrotowych i awioniki elektroniki. Z tego bombowca może zapewnić zamocowanie pod kątem od 20 do 65 stopni. Konsola klapa samolot trzymać w pozycji wyniku tarcia. Główne elementy są na pokładzie sprzęt nawigacyjny, do którego złożony NK-45, radar PNA i celownik optyczny OPB-015T, a system naprowadzający pocisk i automatyczna stacja AFCS-145m. Komunikacja pomiędzy załogą osiągniętego przez SDA-7.

Arsenal i ochrona

Do tej pory jednym z najgroźniejszych i potężnych środków ataku powietrznego jest tylko bombowiec Tu-22M3. Szczegóły na wstrząsy część płaszczyzny dowodu. Uzbrojony naddźwiękowy samolot – pocisk kierowany CH-22. Ponadto bombowiec posiada specjalną komorę na sprzęt wojskowy części zmilitaryzowanych.

Na vnutrifyuzelyazhnyh instalacji i zewnętrznych konsole wyrzucających można zamontować maksymalnie 10 x 15 rakiet typu. W gruzootseke istnieją specjalne belki podwieszane bomby i miny do 3000 kg. Warto zauważyć, że maksymalne obciążenie, które mogą doświadczać samolotu wynosi około 24 ton. Dla ochrony przed atakiem wroga pocisków wyposażonego w układ pistoletu GS-23 z wbudowaną jednostką obliczeniową i radaru. Odporne na zakłócenia i wykrywanie TU zwane 22m3 kompleks "Ural-M".

aplikacja bojowy

Bombowiec był jedną z głównych sił uderzeniowych powietrza podczas afgańskiej wojny pod koniec 1988 roku. Działania wojenne w Czeczenii w niebiańskiej przestrzeni zdominowany Tu-22M3 i MiG-31-MB. Wspólny lot samolotu naddźwiękowego powstał w celu wspierania samolot szturmowy z powodu rac rozładowania.

W lecie 2008 roku, kilka modernizacji Tu-22M3 wykonane cios, którego celem jest ważnym strategicznym punktów armii gruzińskiej w Osetii Południowej. Warto zauważyć, że żaden z modeli z serii TU-22M nigdy nie działał na eksport, choć wielokrotnie wykazały zainteresowanie w Chinach i Indiach.

główne zmiany

W tej chwili istnieją tylko dwa zaawansowana odmiana bombowiec:

1. W tym modelu TU-22m3M przekształcono układ celowniczy SVP-24-22. Modernizacja przeszedł również nawigacji i skomplikowany komputer.

2. TU-22m3R to samolot rozpoznawczy, którego głównym celem jest zagłuszanie e systemy wróg lokalizatora. Modyfikacja ta nie otrzymała szerokie zastosowanie.