506 Shares 8162 views

Jak kapać krople do nosa? Porady lekarzy i pacjentów referencje

Każdy człowiek ma do czynienia z katarem. Ktoś staje się przyczyną objawów alergii, ale większość ludzi dotkniętych przez infekcję wirusową lub bakteryjną. Specjaliści wyeliminowania problemu przepisać leki do stosowania miejscowego – krople być podawana bezpośrednio do jamy nosowej. Wydaje się, że może być prostsze? Jednak nie wszyscy ludzie są w stanie korzystać z takich kompozycji. W tym artykule dowiesz się jak kapać krople do nosa. Natychmiast warto zauważyć, że wiele zależy od rodzaju i składu leku stosowanego.

Roztwory soli i środków do mycia

W jaki sposób trzeba podawać lek w jamie nosowej, jeśli chcesz to mycie i nawilżenie? Większość z tych kompozycji jest wprowadzana ukośnie. Leki pomocy nawilżania błony śluzowej i usunięcie śluzu z patogenami. Stosowanie takich środków może być do leczenia lub zapobiegania. Niektórzy używają ich do codziennej higieny.

Przechylić głowę lekko w dół i skręcić w lewo. Wpisz żądaną ilość leku w prawą dziurkę. Jeśli trzeba przemyć zatok, lek musi być podawany pod ciśnieniem i przepływem z lewego nozdrza. Dla prostego nawilżania wprowadzić kilka kropli soli fizjologicznej. Powtórz ten proces z drugiej połowy nosa.

Zastosowanie obkurczających naczynia

Jeśli zatkany nos, to można to zrobić narkotyki złagodzić obrzęk. Cechą charakterystyczną takich narzędzi jest ich zastosowanie krótkoterminowy. Podczas długotrwałego stosowania, prawdopodobieństwo zachorowania na lek, a później zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Zawsze uważnie przeczytać instrukcję. Wszystkie leki zmniejszające przekrwienie zawierają informacje, które są używane nie więcej niż 3-5 dni.

Jak kapać krople do nosa? Wstać i pochylić mocno. Wprowadzić odpowiednią ilość leku do jednego z nozdrzy, następnie masować. Powtórz czynność z drugiej połowy nosa. Jesteś w tej pozycji przez chwilę, a następnie podjąć zwykłą postawę. Nie rysuj leku tak, że wpadła do gardła. Gdy komora płynu tylko otsmorkayte go.

środki przeciwwirusowe

Przed jak kapać krople do nosa jest lepiej wprowadzić roztwór soli fizjologicznej. W tym przypadku, można uzyskać najbardziej oczyszczony śluzówkę, gotowy do otrzymywania leków.

Oczyścić nos i zająć pozycję poziomą. Silnie zaprokinte głowę. Wprowadź leku do każdego otworu nosowego i masuj nos. Po tym, wstać i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Przeciwwirusowe i immunomodulujące nie otsmarkivat konieczne. Kiedy wchodzi do gardła nie dostaniesz obrażenia, ale tylko umieścić dodatkowy efekt przeciwwirusowy.

antybiotyki

Jeśli trzeba użyć związki przeciwbakteryjne – jak do kroplówki? Krople do nosa o podobnym mechanizmie działania są zwykle oznaczone grubą i lepkiego śluzu. Dlatego, aby uzyskać naprawdę pozytywny skutek, jamy nosowej, konieczne jest, aby oczyścić. Leki mogą być podawane w pozycji poziomej lub pionowej, jak opisano powyżej. Celem cechą tych środków jest czas ich użytkowania. Antybiotyki powinny być stosowane nie mniej niż 5-7 dni.

Kompozycje przeciwbakteryjne często wytwarza się butelki z rozpylaczem. Nadchodzi kolejne pytanie: Co jest lepsze, spray lub krople? Dla dorosłych lek najlepiej spryskać. Butylki Włożyć końcówki do nozdrza i zamknąć drugi palec. Zrobić napar i wdychać głęboko. Powtórz czynność z drugiej połowy nosa. Należy pamiętać, że trzeba trzymać głowę prosto.

Jak pochować nos dziecka?

Bardzo często katar jest towarzysz chorób wieku dziecięcego. Aby wprowadzić prawidłowy lek w zatokach i nie wpaść w gardle, należy położyć dziecko. Poprosić dziecko, aby rzucić z powrotem głowę. Wpisz żądaną ilość leku do każdego otworu nosowego.

Dzieci często przepisują leki – sterydy. Są one przeznaczone do leczenia procesów zapalnych i alergicznych. Narzędzia te muszą być podawane ściśle według instrukcji. Jest on dołączony do leku. Końcówka aerozolu podczas rozpylania wprowadza się pod kątem do nozdrza. Naciskając tłok trzeba wziąć głęboki oddech.

wspak

Jeśli zatkany nos – nie wchodź narkotyków, odrzucając głowę do tyłu w pozycji pionowej. W tej sytuacji, nie dostać się do obszaru opuchniętą. Wszystkie leki będą spływać do krtani. Tak często w niniejszym wniosku, pacjenci odczuwają łaskotanie w gardle.

Dzieci nie wolno stosować leku jako spray do dwóch lat. Wielu producentów przedłużyć ten okres do 6 lat. To dlatego, że siła dawki leku natryskowego i jest przeznaczony dla dorosłych konsumentów.

Związki przeciwbakteryjne, nie może być stosowany sam dla dziecka. Kiedy niepokojących objawów koniecznie odnosić się do fachowca. Lekarz przepisze odpowiednie leki i dziecko, a także poinformować o sposobie jego stosowania. Podczas przypisywania wielu zasobów zaobserwować następującą sekwencję:

  • płukania nosa;
  • usunąć obrzęk;
  • wprowadzić lek (antybiotyk, składnik przeciwbakteryjny lub immunologiczna).

Oddychać łatwo, pozostać zdrowym!