410 Shares 5126 views

Oddzielenie od rodziców: jak stać się osobą niezależną. Porady psychologa

Rodzice odgrywają ważną rolę w rozwoju każdego człowieka. Podczas gdy dziecko jest małe, jest on znacznie potrzebujących opieki i wsparcia, które otaczają kochającą mamę i tatę. Jako dorośli, uczymy się podejmować własne decyzje, aby wziąć odpowiedzialność za swój własny los, jak i dla tych, którzy wyrośli. Ze złożonością życia baterii, aby pomóc uporać się z psychologiem. Rozdzielanie – oddzielenie od rodziców, który normalnie występuje po przez dziecko dorosłości. Jednak to odgrywa ważną rolę chęć do życia na własną rękę, wziąć odpowiedzialność. Nie wszyscy młodzi ludzie są gotowi za nią do osiemnastu lat. Ponadto, wiele zależy od sytuacji finansowej rodziny, upodmiotowienia osobistego.


Oddzielenie od rodziców – jest właściwym i niezbędnym krokiem, którego nie można uniknąć, żadna żywa istota. Poprzez ten proces dana osoba otrzymuje ogromny bodziec do samorealizacji. Zauważono, że im wcześniej dziecko jest oddzielony od matki i ojca, tym więcej szans w stanie odkryć samemu.

problem z rozdziałem

Pomimo faktu, że większość młodych ludzi entuzjastycznie spieszyć do samodzielnego życia, prawdziwy oddzielenie od rodziny towarzyszy wielu trudności. Nie wszyscy rodzice chętnie wysłać w „niezależnej żeglarstwa.” Wiele matek cierpi z powodu faktu, że starają się zapobiec dziecko ewentualnego „niebezpieczeństwa”, tym samym nieświadomie zmuszając swoje obawy i wątpliwości. Chłopiec i dziewczynka, ma pochodzić od wieku, zadawać pytania o tym, jak żyć, jak postępować ideały gdzie znaleźć jedynie słusznej drogi dla siebie? Konieczne jest w tym przypadku, aby nauczyć się podejmować własne decyzje, aby przestać żyć na bezpośredni rozkaz dorosłych.

Problem rozdzielenia dorosłych dzieci jest to, że nie każdy ma możliwość natychmiast nabyć oddzielną częścią dzienną. Wiele lat nadal mieszka z rodzicami, już podnosząc swoje własne dziecko.

okresy separacji

Proces separacji od rodziny, w której dana osoba dorastała – jest trudna droga. To wymaga dużo cierpliwości, uwagi, siły psychicznej w celu osiągnięcia porozumienia z najbliższymi. Jednocześnie konieczne jest, aby nauczyć się bronić swoich indywidualnych granic. Etapy separacji od rodziców są jeden po drugim. Ważną rzeczą w tych momentach wykonywać cierpliwości i taktu, aby uniknąć zranienia ludzi drogich i bliskich. Co to są te kroki? Czego oni wyrazić?

1. Poczucie głębokiego wewnętrznego niezadowolenia. Młody mężczyzna lub kobieta zaczyna odczuwać, że nie są zadowoleni z relacji z rodzicami. Krewni drażnić nadmiernego kurateli, homilie i niezdolność do wdrażania swoich pomysłów w praktyce. Na tym etapie, konflikty w rodzinach, zwijanie zwykły obraz świata, rośnie nieporozumienie. Emocjonalny związek z rodzicami jest nadal bardzo silny, ponieważ dana osoba nie jest jeszcze dostępna w niezbędnej pewności siebie, aby działać zgodnie z własnymi wewnętrznymi przekonaniami.

2. Konieczność żyć według własnych zasad. Na tym etapie nie ma konfliktów z rodzicami. Uprawiane dzieci, wydaje się, że mocno ograniczają swobodę woli i ruchu. Chłopcy i dziewczęta często zaczynają być niegrzeczny do ojca i matki, należy wykonać bardzo przeciwny.

3. Znajdź możliwości i perspektywy. Okres ten charakteryzuje się wydaniem na własne rozwiązania ważnych punktów. Wczorajszy dziecko musi odpowiedzieć na pytania, jak żyć, jak pozbyć się presji innych? Co jest istotne dla młodego człowieka, odnajduje go w najbliższej okupacyjnej, zawodu lub miłości do płci przeciwnej. Tu nie ma czasu do złagodzenia konfliktu, biorąc ostry dramatyczną sytuację.

4. prawda rozdzielania. Ten krok jest po poprzedniej, gdy rozwiązano niepokojące problemy między rodzicami i dziećmi. Ważne jest, aby nie pozostawić żadnych nieporozumień, inaczej odzyskać zaufanie będzie bardzo trudne. Prawdziwa separacja odbywa się po dorosłego dziecka poczują siłę, aby rozpocząć życie na własną rękę i przedstawi konkretne kroki.

Gdy oddziela się cięższe

Oddzielenie od rodziców w wieku dorosłym – to najgorsze, co można sobie wyobrazić. Wszystko powinno być na czas. Tak więc, nie oddzielone od mamy i taty w ciągu dwudziestu lat, młody człowiek nieuchronnie zaczyna cierpieć. Założył zależne od swoich rodziców, a to pokazuje brak niezależności myśli, uczucia złości, jeśli chodzi o jego osobistych granic. Przez dwadzieścia pięć – trzydzieści lat rozłąki przebiega ciężko, konflikt staje się po prostu nie da się uniknąć. Twierdzenie, że starsza osoba, tym trudniej jest zacząć samodzielne życie. Fakt, że w młodości wszystko wydaje się proste i jednoznaczne, osoba ta ma tendencję do wyrażania siebie. Jeśli państwo chce się osiągnąć wolność z jakiegoś powodu nie działa, wiele przestać próbować coś naprawić.

Jednostronne oddzielenie od rodziców pojawia się, gdy jeden z uczestników postępowania przeciwko naturalnej separacji. Często występuje taka sytuacja, winić rodziców, ograniczy ulubionego syna. Następnie oddział przechodzi trudne i bolesne, łzy, krzyki, skandale, zerwanie stosunków.

Jak stać się osobą niezależną

Przede wszystkim, trzeba jasno zrozumieć, że jest problem. Nie można naprawić sytuację, gdy nie ma jasnej wizji tego, jak chcesz żyć. Sama wyszukiwarka – ważnym i niezbędnym krokiem w kształtowaniu osobowości. Jego to wszystko, bez wyjątku. Poszukiwanie sensu życia należą do tego okresu odkryciu własnych potrzeb i wymagań. Oddzielone od rodziców – to marzenie wielu młodych chłopców i dziewcząt. Ale zanim podejmie aktywne działania powinny być dokładnie rozważone.

Niepodległości rozpoczyna przyjmowanie odpowiedzialności. Tylko wtedy, gdy chcą być odpowiedzialni za swoje własne czyny i działania, które są widoczne zmiany występują. Prawdziwie wolny człowiek jest w stanie przyjąć opinie innych, nawet jeśli nie odpowiadają jego własnej pozycji. Jeśli nie jesteś w stanie zadbać o siebie, nie pytając nikogo o radę, wtedy naprawdę gotowe do samodzielnego życia dorosłego.

indywidualne myślenie

W młodości, jest aktywny rozwój świadomości. Osobowość ma już swoje własne pomysły na temat zjawisk i zdarzeń, stopniowo tworzy i Outlook. Jest niezwykle ważne, aby kultywować zwyczaj myśleć niezależnie, na podstawie indywidualnych przekonań. Napędzany osoba jest trudna do siebie żyć, bo zawsze chce czuć wsparcie ze strony tych, którzy są blisko. myślenie jest pod wpływem własnego pewnych okolicznościach życiowych, które przynoszą pomoc w odpowiednim czasie, aby przezwyciężyć trudności.

Jeśli chcesz zacząć żyć niezależnie, angażują się w tworzeniu indywidualnego spojrzenia na świat. Dorosły zwykle dobrze świadomy tego, co jest ważne, a co jest dla niego – skłania do refleksji. Pozbyć się kompleksu nesmyshlenogo dziecka, to będzie łatwiej przygotować się do trudności, które należy podjąć w przyszłości.

cele życiowe

Oddzielenie od rodziców implikuje obecność własnych planów i ogromne pragnienie, aby przełożyć je na rzeczywistość. Nie można dalej żyć ideały swoich rodziców, w sumie polegając na ich mądrości. Dokładamy wszelkich starań, aby stać się samowystarczalny człowiek, którego ramię przezwyciężyć wszelkie przeszkody. Każdy dorosły powinien mieć swoje własne cele. Są naprzód, pomagają nie poddawaj się w trudnych sytuacjach, a to przyniesie zaczął do logicznego wniosku. Kiedy kierujemy swoje przekonania, jak świat ponownie objawił: przychodzi nowy zrozumienia istoty rzeczy. Mając określony cel, ludzie nie da się, nie zawrócić, nie zmuszaj się wątpić własne perspektywy. Zdolność pozostać wiernym sobie jest wart dużo emocjonalnie i charakteryzuje osobowość dorosłych.

Wiele dziewcząt nie wiem , jak stać się niezależnym, jeśli nie istnieją żadne godne życiowy partner. Właściwie mam najwięcej nauczyć się polegać na sobie i nie umieścić na, że ktoś przyjdzie i przyniesie szczęście, umożliwiając w ten sposób, aby czuć się w sposób zadowalający. Samowystarczalność – coś niezmienne: raz uzyskawszy władzę nad swoim życiem, ludzie wydają się być z jej odmawia. Jeśli dziewczyna zaczęła myśleć o tym, jak stać się niezależnym, musi zwrócić się do swego serca. To nie zawodzi.

tworzenie

Creation – podstawą wszystkiego. Kreatywność jest w ogóle, ale nie każdy świadomie zaangażowany w samodoskonalenia. Najlepsze cechy charakteru, naturalny talent, talent – to wszystko może być używany, aby przyciągnąć sukces. Jeśli uda Ci się znaleźć swoją niszę, będziesz czuć się bardzo szybko, samowystarczalnego osoby. Co stanie się później? Otwiera dodatkowe perspektywy, istnienie którego nigdy nie znał. Będziesz mieć wyjątkowy smak życia, rzeczy zaczną budować, będzie stałym towarzyszem szczęścia. Wystarczy wyobrazić sobie, że masz wyjątkową okazję, aby robić to, co lubi, aby realizować swoje pomysły. Uwierz mi, nie każdy przychodzi do hojnym zaproszenie przeznaczeniu. Jak to się ma do oddzielenia od rodziców?

Faktem jest, że ze zdobytej samowystarczalności, masz pewność i przyszłość. Z takich osiągnięć jest dużo łatwiej zdecydować się na śmiały ruch. Ponadto, prawdopodobnie będzie w stanie zapłacić za wyżywienie i zakwaterowanie. I to raczej poprawia samoocenę, a także wpływ na materialnego standardu życia. Rodzice na pewno będzie dumny z osiągnięć swojego dorosłego dziecka!

przejście

Kiedy sama główne zadanie skończyło, osoba zazwyczaj zaczyna działać. W rzeczywistości, dlaczego odkładać tak długo oczekiwane wydarzenie? Ile radości i nadziei, jakie przynosi ze sobą! Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania staje się logiczne zakończenie procesu separacji. Niewiele osób wie, że ta trudność nie kończy. Młody mężczyzna, wszedł do samodzielnego życia, radykalnie zmieniając świadomości, sposobu myślenia, nabyli umiejętność patrzenia na różnych imprezach. Od romantycznego nastroju chłopca nagle odwraca się do prozy życia: trzeba ugotować, posprzątać mieszkanie, rozwiązywać codzienne imperatywów. Rozłąka z rodzicami wynika, że młody mężczyzna lub kobieta jest w pełni świadomy faktu, że mogą się spodziewać. Wszystkie trudności są rozwiązane, a radość poznania własnej niezależności obejmuje drobne kłopoty.

Po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania będziesz miał więcej kłopotów. Będą towarzyszyć powikłania, które, oczywiście, nie można całkowicie uniknąć. Kiedy pojawiły się pierwsze trudności nie powinien natychmiast zwrócić się do rodziców o pomoc. Starają się rozwikłać problem siebie: zdefiniować swoją istotę, przyczyny, możliwości dla odpowiednich rozwiązań. Pamiętaj, że sytuacje zdesperowani nie zdarzają.

W trosce o wewnętrznym dzieckiem

W każdym z nas, niezależnie od wieku, ona nadal żyje, że mały chłopiec lub dziewczyna, która kiedyś potrzebne patronatem dużego i silnego rodzica. Często, jako dorośli, mężczyźni i kobiety znaleźć pragnienie komfortu i bezpieczeństwa. Chciałabym mieć kogoś, przynajmniej na jeden dzień, I podjął decyzję o różnego rodzaju problemów. Jest to normalne i nie trzeba się wstydzić. Byłoby szkoda, jeśli zaczniesz próbować na wizerunek silnego mężczyzny, ale w rzeczywistości nie można go dopasować. Obecność maski zawsze zapobiega osoby do bycia samowystarczalnym i otwarte. Bądź szczery z samym sobą iz innymi.

Aby poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami i pozostanie niezależną osobę, musisz nauczyć się dbać o swoje wewnętrzne dziecko. Oznacza to, że trzeba przynajmniej od czasu do czasu pozwolić sobie czuć się słaby, nie zagłuszyć negatywne emocje. Pamiętaj, że większy opór renderowania, tym bardziej cierpieć. Jeśli jesteś teraz, z jakiegoś powodu, niestety, to może być trochę zastanowić się nad ich działaniami. Ale uniknąć ostrej samokrytyki, pozbawia osobę zaufania i przyszłości. W trosce o wewnętrznym dzieckiem oznacza, że będziesz najbardziej uważać, aby leczyć się. Wyobraź sobie, że masz pod ręką jest naprawdę malutka bezbronna istota. Nie bój się dać mu swoją miłość, opiekę i uwagę.

Konsekwencje niecałkowitego oddzielania

Czasami zdarza się, że proces oddzielenia od rodziców, nie jest do końca. Przyczyny tego są różne: władczy ojciec i matka, niezdolność do zrozumienia siebie, wstępnie napięte stosunki. Zdarza się, że dziecko dorosły, oddzielone od swoich rodziców, to poważny błąd, a następnie głęboko rozczarowany w sobie. W tym przypadku, osoba czuje wewnętrzną niezadowolenie, staje się trudne do radzenia sobie z własnymi emocjami. Negatywne uczucia przytłoczony nieodpartą fali, i całkowicie zdominować. Trzeba powiedzieć, że dana osoba traci smak życia, stale w zły nastrój panuje?

Konsekwencje niekompletnego separacji bardzo ponurym: zwątpienia, strach, aby poważne decyzje. Taka osoba mieszka z myślą o spółce z obawy przed własnymi pragnieniami. On nie szuka możliwości samorealizacji i uciekać od nich.

Tak więc, oddzielenie od rodziców, jest ważnym krokiem w rozwoju osobowości. Pomaga pokazać indywidualność, ustalić wiarę w istniejącej perspektywie. Jeśli separacja nie odbywa się w czasie, to osoba ta nie będzie mogła być aktywna, aby żyć w zgodzie ze swoją wewnętrzną naturą.