694 Shares 8370 views

Muzeum Historii Miasta w Krasnojarsku: historia, eksponaty, godziny otwarcia, ceny

Jedno z największych muzeów lokalnej historii Federacji Rosyjskiej znajduje się w stolicy Terytorium Krasnojarskiego. Jego skala jest niesamowita. Jest to najstarszy kurator eksponatów w Syberii Wschodniej i na Dalekim Wschodzie, regionalnym muzeum w Krasnojarsku. Pomysł z jego odkryciem pojawił się na początku 1889 roku. Założycielami muzeum byli przedstawiciele lokalnej inteligencji – żona Matveeva. Jej historia ma ponad 100 lat.


Kierunki działania

Muzeum Lokalnej Lore (Krasnojarsk) odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju kulturalnym, naukowym i intelektualnym całej Syberii Wschodniej. W chwili obecnej zawiera ona prace o wielu kierunkach. W murach znajdują się eksponaty reprezentujące następujące dziedziny działalności:

 • Badania naukowe;
 • Zasoby i wydawnictwa;
 • Wystawa i ekspozycja;
 • Metodyczne i edukacyjne.

Nagrody

To duże centrum edukacji narodowej wielokrotnie wygrało konkursy wśród muzeów w Rosji. Był wielokrotnie nagradzany tytułem honorowym. Tak więc, w 2002 roku, muzeum lokalnego lorea w Krasnojarsku stało się najlepszym ze wszystkich pracujących na terenie kraju. W 2008 roku otrzymał nagrodę za "Nowoczesność i Innowacje w Rozwoju".

Trochę historii

Obecnie Muzeum Historii mieści się w budynku, który został pierwotnie zbudowany do tych celów. Jednak praca trwała długo. Konstrukcja zaczyna się pod koniec XIX wieku. Pomysł został zrealizowany zgodnie z projektem architekta LA Chernyszowa. Budynek muzeum został wzniesiony w stylu Art Nouveau, a ekstrawaganckie nuty do niego dodano cechy architektury starożytnej Egiptu.

Pierwsza wojna światowa była powodem tymczasowego zawieszenia konstrukcji, aw niedokończonym budynku były koszary i szpital wojskowy. W końcu muzeum historyczne (Krasnojarsk) zostało ukończone dopiero w 1929 r.

Od końca lat 80. do początku 2001 r. Nastąpiła rekonstrukcja dużych rozmiarów, zakończono nowy budynek magazynowy. Obecnie powierzchnia muzeum wynosi ponad 5 500 metrów kwadratowych. M. Z nich ponad 4 tys. Metrów kwadratowych. M są na wystawach i ekspozycjach.

Wystawy

W tej chwili na stałe trwa 8 ekspozycji. Rozmawiają szczegółowo o historii Krasnojarskiego Terytorium i Syberii od czasów starożytnych do współczesności. Wśród nich: historia rozwoju Syberii, pierwsze cywilizacje i etnoty, natura tego regionu, edukacja i nauki religijne tego regionu. A także muzeum lokalnego lorea w Krasnojarsku prezentuje interesującą ekspozycję, szczególnie popularną wśród ludności. Mówi o zjawisku Tunguska (meteoryt).

Kolekcje eksponatów

Gdy muzeum właśnie rozpoczęło pracę, liczba eksponatów w tym ledwie wyniosła 10 tys. Obecnie przechowuje ponad 450 tys. Sztuk, z czego ponad 300 tys. Egzemplarzy wystawienniczych i na bieżąco. Są zgrupowane w kolekcji:

 • Archeologiczna – największa, podstawa muzeum.
 • Kolekcje sztuki i etnografii.
 • Paleontologiczne – najciekawszymi okazami jest szkielet mamuta i stegozaur.
 • Pisemna kolekcja rękopisów, listów, dokumentów (autograf Rasputina, Napoleona, dziedzictwo Decembristów itp.).

Muzeum Historii Miejskiej w Krasnojarsku: skala rozwoju

Struktura instytucji kulturalnej, z wyjątkiem ekspozycji, reprezentowana jest przez bibliotekę naukową, archiwum, fundusz broni i 5 oddziałów:

 • Muzeum Literackie.
 • Muzeum-majątek bibliofilstwa G. V. Yudin.
 • Domowe muzeum polityka i rewolucyjny PA Krasikow i radziecki pisarz, rodak Krasnojarsk, wiceprzewodniczący Astafyev.
 • Unikatowy zabytek techniki historycznej – muzeum parowca "Saint Nicholas".

Pracownicy

Pracownicy instytucji kultury mają 144, z czego 70 ma status współpracowników naukowych. Obecnie dyrektor jest członkiem Prezydium Związków Muzeów Rosyjskich – VM Jaroszewskaja. Wszystkie oddziały znajdują się w pobliżu głównego budynku, kompleksowe wycieczki są prowadzone.

Muzeum Historii Miasta (Krasnojarsk): plan zajęć, adres, ceny

Główny budynek w Krasnojarsku, wzdłuż ulicy Lenina, №124. Drzwi narodowego centrum edukacyjnego są otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałku. Autobusem miejskim do muzeum można dojechać do przystanku "Opera i Balet". Wycieczki odbywają się przy pomocy profesjonalnych przewodników i niezależnie. W swoim czasie pracownicy prezentują informacje w 4 językach. Oprócz rosyjskiego przewodnika jest także tłumacz angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Fotografowanie i fotografowanie w sali odbywa się za opłatą.

Wszyscy zainteresowani mogą zwiedzić miejscowe muzeum historii (Krasnojarsk) w godzinach od 10.00 do 18.00. Cena biletu dla dorosłych wynosi 100 rubli. Są zniżki dla dzieci, studentów i emerytów.

Każdego roku odbywają się imprezy poświęcone pamiętnym datom i świętom:

 • Międzynarodowy Dzień Muzeów (18 maja).
 • Święto Dziękczynienia Syberii (26 października).
 • Otwarcie muzeum po odbudowie (22 marca) i inne.