861 Shares 2022 views

Powody, patogeneza i objawy dny moczanowej

W jednej grupie chorób reumatycznych, obejmują tak zwane mikrokrystaliczna lub metaboliczne stawów. Jednym z nich jest dna stawów, objawy i manifestacje, które są już znane od Hipokratesa. Choroba ta występuje z powodu upośledzenia metabolizmu kwasu moczowego wysokiej zawartości we krwi, jak i patologicznych osadzanie się kryształów (moczanowej), w tkankach. Dlatego objawy dna klinicznie manifestuje występowanie ostrego zapalenia stawów, i tworzenie guzków, dny specyficznych węzłach.


Grecy dali nazwę choroby. Pierwszym znanym do tej pory, opis choroby dało grecki lekarz Saranus. Ta przypadłość cierpiał Macedonian, Newton i wiele innych znanych postaci historycznych.

Liczba ludzi, którzy znajdują się objawów dny moczanowej rocznie wzrasta. Jest to raczej można przypisać do poprawy jakości życia i mocy. Nic więc dziwnego, że choroba ta jest nazywana również „chorobą arystokratów.”

Problem z tą chorobą jest jej późna diagnoza, często już w fazie przewlekłej, gdy proces chorobowy jest nie tylko stawy zaangażowane.

Pierwsze objawy dny często zaczynają przeszkadzać w średnim wieku mężczyzn. Ale choroba jest znacznie „odmłodzona” ostatnio. Można go znaleźć w trzydziestu młodych ludzi. Dla większości poszukujących pomocy ataku dny moczanowej zaczyna się wraz z pojawieniem się bólu i obrzęku pierwszy (duży) palec. Jest to klasyczna wersja. Reszta są oznaczone ból w innych stawach stopy, a także w dużych stawów kończyn.

Aby zrozumieć patogenezę choroby, trzeba mieć zrozumienie prawidłowego metabolizmu kwasu moczowego. U ludzi, jest wynikiem podziału puryn. W naszych informacji organizmu powstania takich kwasów są spożywane pokarmy kontaktowe zawierające puryny (mięso, warzywa strączkowe, czerwone wino, ryby, etc.), komórki nukleoproteiny. Przenika kwasu moczowego jest odbierany przez jelito trawiony flory jelitowej i moczu (jego główną część).

Przyczyny choroby

Wiadomo, że istnieją objawy dny łącząc nadmiaru kwasu moczowego w organizmie i zmniejszenia jego wydalanie w moczu. Zwiększenie wytwarzania kwasu może być spowodowane nadmiernym spożywaniem pokarmów zawierających puryny wyżej, wewnętrzną syntezę puryny w organizmie.

Przydzielić pierwotny i wtórny hiperurycemia. Dna wynika z pierwszego przykładu wykonania. Wtórny wzrost stężenia kwasu moczowego we krwi jest zazwyczaj wynikiem uszkodzenia nerek, szpiczaka mnogiego, pewnych typów białaczki i niedokrwistość i przejawia się także stosowanie określonych preparatów medycznych, na przykład, leki moczopędne.

Nadmiar kwasu we krwi prowadzi do ich osadzania się w narządach i tkankach. W postaci moczanu sodu osadza się w torebce przenika do płynu maziowego. Urata wnikają chrząstki, powodując stan zapalny i uszkodzenia go.

Objawy dny moczanowej

Jak wspomniano powyżej, klasyczna wersja jest choroba stawów z palucha. Przez siebie, nadmiar kwasu moczowego w organizmie, nie powodują żadnych objawów, i zwraca uwagę na pokonaniu tego konkretnego połączenia. Często wybuch wywołany przez przejadanie się, hipotermii, urazu lub infekcji. Często atak stawów występuje na tle pełnego dobrobytu, chociaż czasami oznaczone prekursorów objawy takie jak częste zmiany nastroju, nadmierne rozdrażnienie itp

Zwykle ból pojawia się w nocy i nagle. Ból jest na tyle poważne, że niemożliwe jest, aby dotykać złącza. Jednocześnie istnieje obrzęk i zaczerwienienie. Po jednym lub dwóch dniach ból odchodzi. Charakterystyczną cechą bólu stawów jest jego nagły i gwałtowny początek i nagle koniec. Jeśli dotyczy dużych stawów, obraz kliniczny przypomina ropowicy. Szczeliny mogą być utworzone guzków dnawych. Są one umieszczone guzki podskórne lub stawów (złogów moczanowych). Podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi.

leczenie

W przypadku ostrego ataku użyta kolchicyny, przeciwzapalne, przeciwbólowe, leki (NSAIDs). Konieczne jest dieta z wyjątkiem diecie produkty uboczne mięsa, alkoholu.

Drugim krokiem jest powołanie leków, które zmniejszają produkcję w organizmie kwasu moczowego. Zatem lek jest allopurynol lub jego analogów. Lek ten stosuje się do leczenia ciągłego i długotrwałego ..