332 Shares 8565 views

Koty: popularne rasy w Rosji i na świecie

Od niepamiętnych czasów koty mieszkają z ludźmi pod jednym dachem, i dzielić się z nimi nie tylko na stole, ale z łóżka. Kto nie wie, to miło zasnąć z mruczeniem usypiające, puszyste i ciepłe Kitty? Powiemy wam o najbardziej popularnych ras kotów ze zdjęciami i nazwiskami.


Biorąc do domu kota, trzeba wiedzieć, czego się spodziewać od niego

Historia udomowienia dzikich kotów już dawno została zapomniana. Tylko legenda. Zwierzęta te dają właściwości mistyczne. Niektórzy badacze twierdzą, że jeśli dom jest rozliczana kota, a następnie wraz z nim przyszło na odpoczynek i spokój. Koty – jedyne zwierzęta, które mogą wejść do świątyń wszystkich wyznań.

właściciel kota wie, że życie ze swoimi zwierzętami nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Koty wszystkich ras są bardzo lubiący naostrzyć pazury na meblach, puszyste wełny niestrzępiącą szarpie osadzonej na ubrania i meble, dając im zaniedbany wygląd.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania i stwierdzili, że kot – mistrzem manipulacji. Dobroć, obojętność lub urażony widok puszysty domowego natarczywie jasno do ich właścicieli, czego chcą od nich. Czasami, rzeczywiście, wydaje się, że zasady domu ustawia kota, nie człowiek.

Koty są w stanie się podoba, niezależnie od wieku i wyglądu. Oni zręcznie dostosować je interesuje w osobie i zmusić go do posłuszeństwa i wykonać pożądany lub, w przypadku awarii – do odczuwania ostrego poczucia winy.

Koty – najpiękniejsze, najbardziej piękne, ale również najbardziej umyślne i samolubne zwierzęta. W zależności od rasy są one lepiej lub gorzej przystosowane do ich właścicieli, dobre do jedzenia różnorodnych pokarmów ani przyjmować tylko coś specjalnego, słabe zdrowie, czy nie boją się mrozu lub ciepła. Mimo to, kot nie jest akceptowany ze względów do wyboru korzyści z zawartości lub innych cech, ponieważ wszystkie one mają dwie cechy wspólne, to jest – niezależny charakter i zdolność do osiągnięcia sukcesu. Głównym kryterium – wygląd, albo bardziej naukowo, zewnętrzne. Będziemy patrzeć na najbardziej popularnych ras kotów na świecie, i wybrać ten, dla którego chcesz dostosować.

Tak, górna najbardziej poszukiwanych gatunków – na.

egzotyczny

Obecnie najbardziej popularne i modne rasy. To nie przypadek, że na czele najlepszych popularnych ras kotów. Kiedy jej hodowcy hodowla starał się stworzyć zwierzę, które łączy w sobie przyjemny wygląd, uległego charakter i łatwość konserwacji. Zrobili to. Egzotyczne, egzotyczny krótkowłosy, lub dziedziczone od rodziców mileyshuyu perski rasy spłaszczony pysk i flegmatyczny temperament i od krewnych Amerykański krótkowłosy – umysł, długość włosów i prostotą obsługi. Rezultatem jest kot o bardzo krótkim grubym aksamitem (prawie jak szynszyle) włosy, krótkie, stout i silnymi łapami, przy całkowitej miniaturyzacji i zabawki atrakcyjnej twarzy. To nie przypadek, na pytanie, co jest najbardziej popularne rasy kotów w Rosji i na świecie, wiele reagują – egzotyczne. Łatwo uczy się na zamówienie, uprzejmy i wyrozumiały.

Maine Coon

W ostatnich latach wielu miłośników zwierząt, jak wielkich kotów. Popularne rasy dużej wielkości głowy Maine Coon. Gigantów te mogą osiągnąć masę 18 kg. Pochodzą one z północnych stanach Ameryki, gdzie zimy są surowe mróz. Maine Coon, nie boją. Grube i długie włosy, prawie jak szop, obraz z tych samych kolorach, a także masywny szkielet z szerokiej klatce piersiowej, może popełnić błąd i nie wiem w tym świecie sportowca z mruczeniem kota domowego. Maine Coon – wielki myśliwy i może dać szanse na psa, ale z natury nie był drapieżnikiem. Maine Coon do starości pozostaje zabawny jak mały kotek, kocha dzieci, w przeciwieństwie do niemych egzotyczne uwielbia mówić i mruczy głośno.

Włosy ma długość niejednorodny, ze nawet rosnące na czubkach uszu, powodując podobieństwo do rysia szczotkami. Ogon Maine Coon jest najdłuższy ze wszystkich ras – sięga do ramion. Znakiem tej rasy są białe shirtfront i skarpety.

Ragdoll

Rasa regdoll szczególnie popularne w Europie i Ameryce Północnej. U ludzi, ten kot był nazywany szmacianą lalką. Fakt, że jest ona bardzo słabe napięcie mięśniowe. Zażycie regdolla na dłoni, można poczuć, jak to dosłownie płynie. To tylko kot, który musi być chroniony przed skoki z wysokości, ponieważ jest obarczona traumą, a jeszcze regdoll uwielbia bawić się i biegać.

Zwierzęta tej rasy są bardzo przywiązane do swoich właścicieli, prawie jak pies. Jeśli nie zwrócić uwagę, że niknut i tęsknić.

Regdolla mają długie, silne nogi, puszyste futerko i różne długości. Ten duży kot rośnie powoli i osiąga maksymalną wielkość tylko cztery lata. Mężczyźni i kobiety znacznie więcej ważyć nawet do 9 kg.

Brit

Mówiąc o popularnych ras kotów w Rosji, nie możemy ignorować Brytyjczyków. Istnieją dwa ras kotów o tej nazwie – Brytyjski krótkowłosy i brytyjskie długowłose. Długo hodowane niedawna niewiele ponad trzydzieści lat temu. Powyżej tej rasy pracy selekcyjnej nadal. cechy genetyczne w takich złych koty są dziedziczone. Prawnuki, nawet z niewielką domieszką innych gatunków, nie ma już właściwości tego długowłosa Kot brytyjski. Jednak na etapie ustalania zwierzęciem, którzy będą myśleć o takim drobiazgu? Po tym wszystkim, dobry i towarzyskie koty jest trudno znaleźć, oprócz jej pięknym długie włosy, które nie spadają. Jeśli wprowadzą do domu długowłosa Brytyjczyka, nie wahaj się, zaprzyjaźnił się ze wszystkimi członkami rodziny i wszyscy nucąc piosenkę.

Brytyjski krótkowłosy – stary angielski rasa. Te koty są bardzo lubiący gospodyń domowych. Ich pluszowy płaszcz prawie nie rzucają, umożliwiając mniej częste odkurzanie dywanów i mebli. Charakter kotów krótkowłosych nie są znacznie różni się od jego długowłosego faceta.

szkocki

Scottish Fold w wielu krajach doprowadziły oceny, opisując najbardziej popularne rasy kotów jest jedynym kotem, który ma opadające uszy. Są one bardziej niż inne koty. Wygląda to bardzo zabawne. Kup Scottish fold potrzebę posiadania dobrych hodowców, ponieważ rasy stwierdzono mutacje w skondensowany dysków kręgowych, które nie zawsze mogą być postrzegane, kupno małego kotka. Scottish Fold – krótkowłosy, ale jest długowłosa odmiana, wyhodowana w Stanach Zjednoczonych. Jej nazwa – Highland krotnie.

Hodowcy od dawna pracuje nad poprawą tej rasy, aw latach 80-tych ubiegłego wieku, udało się pozbyć zmutowanego genu. Wynik był szkockich proste kociąt, w których wystają występy, tak jak we wszystkich innych gatunków.

Przejechać dwa Fold kotów w każdym razie jest to niemożliwe – jest obarczona mutacji w potomstwie, tak jak rodzice podejmują krotnie i pryamouhie.

Weź kociąt od matki podjętej 2,5-3 miesięcy. Są łatwe w przyzwyczaić się do samodzielnego życia. Jeśli wziąć sobie kotka tego wieku, co będzie jego uszy, aby powiedzieć niemożliwe – rodzą krotnie, a tylko 7-miesięczne uszy są stojące lub wiszące w lewo.

abisyński

W naszym kraju abisyński kot dostaje tylko około dziesięciu lat temu, choć jest popularny na całym świecie przez długi czas – rasa ta została podjęta w 1896 roku. Wyróżniającą cechą rasy – kolor. Podczas odrost włosów utlenionej melaniny sekwencyjnie. Okazuje się, że stopniowanie zabarwienie. Wcześniej wełna abisyński bardziej jak futro królika i ma taką samą kolorystykę szarego. Były nawet sugestie, że istnieją króliki i koty są wśród przodków abisyński.

Popularne rasy abisyński bardzo zróżnicowane wykwalifikowanych hodowców w ostatnich latach. Obecnie istnieje wiele różnych poszczególnych kolorów – szczawiu (czerwony kolor czerwony), cynamon (brązowy), płowa (beżowy) i inne.

Miotu Abisyńczycy przeważają mężczyźni – jedna kobieta – trzy koty i płodność tych kotów bije rekordy w stosunku do wszystkich innych ras.

Abisyński – bardzo energiczny i zwinny rasy. Dom, w którym mieszkał, ten kot musi mieć dużo wolnej przestrzeni do zabawy i uruchomienia, jak również okazję wspinać się i skakać. Z abisyński można pójść na spacer, na sobie odpowiedni kołnierz. Ten złośliwy kot nie pozwoli jej właściciel się nudzić.

Zwłaszcza ich miłość do melodyjnym głosem – donośnym i łagodnym „Mur-Mur” abisyński oczaruje każdego, kto go słucha.

sfinks

Sfinksy lub bezwłose koty, idealny dla alergików. Oni nie potrafią pływać i po prostu wytrzeć. Zgodnie z charakterem są one bardziej jak psy. Jest to bardzo mądry kot, który rozumie ich mistrzów i zapamiętać ich zespołu, choć nie zawsze w pośpiechu, aby spełniać. Sphinx – rasa długich wątroby. Średnio żyją 19 lat. Ponadto, są one niezwykle lojalny do ich właścicieli i lubię grać z dziećmi.

Oprócz słynnej Sphynx, charakteryzuje się wieloma fałdy w skórze, istnieją inne rasy. W naszym kraju, przywieźliśmy dwa – Don, kolorowe i Petersburg (Peterbald) zauważony.

Sfinksy może pochwalić się dużą apetyt i mniej wybredny niż inne koty. Brak futra pokrywy sprawia, że są narażone na przeciągi i ekstremalnych temperatur.

Popularne rasy kotów ze zdjęciami na temat humoru często prowadziło do Sphinxes przedmiotów, które sfilmowane pod różnymi kątami.

orientalny

Oriental cat – iloczyn przekroczeniu Siamese i ras krótkich włosach. Wynik – orientalny długowłosy i krótkowłosy orientalne. Zgodnie z charakterem są podobne – obie są równie przyjazne dla swoich panów i obcych. To jest bardzo dobre, jeśli dom jest często goście. Oriental nie ukryje jak przedstawiciele innych ras, a chętnie odbędzie się na terenie przeglądowi i odpowie na wezwanie wszystkich, którzy zwracają się do niego. Jak można sobie wyobrazić, ta właściwość nie znaczy koty spinelessness – popularne rasy nie zawsze są określane przez wygląd. Bardzo często jest to zdolność do przystosowania się do różnych warunków, ponieważ są ludzie, którzy, idąc nawet na długą podróż, zabrać ze sobą zwierzaka.

Dla długowłosa szmatką trzeba spojrzeć uważnie, ponieważ ma tendencję do gaśnięcia i tworzenie splotów, ale z krótkich włosach nie ma takich problemów. Jest bardziej podobny do swojego protoplastę, Siamese, ale nie ma konkretnych oznaczeń. Jest to bardzo elegancki i pełen wdzięku kot płowy piękny kolor.

Devon Rex

Dowiedz Devon Rex jest bardzo łatwy w dość krótkim falowane włosy. Ogólnie rzecz biorąc, wygląd tych kotów jest naprawdę pyszne – mają wielkie uszy i jasne, wyraziste oczy, które zmieniają ekspresję w zależności od nastroju. Ale ich nastrój rzadko jest złe. Są to najbardziej społecznie adaptirovnnye koty.

Popularne Devon Rex nie jest prowadzona tylko ze względu na wysokie koszty. Wadą kotów Devon Rex sprawia, że te dość rzadkie mieszkańców naszych domów – mają nietypowy skład krwi. Podobnie jak ludzie, to jest inna grupa. Dla potomności jest ważne, aby dokonać analizy obojga rodziców lub kociąt będzie opłacalne.

Devon Rex jest łatwe, nawet z przyjemnością, lekko pazury fryzura, basen i spa. Mężczyźni nie oznaczają terytorium.

syjamski

Jest to jedna z najstarszych ras kotów. Siamese niezwykle elegancki. Mają mały i elastyczne ciało z silnymi mięśniami. Każdy wie, kłótliwych, złośliwy i mściwy charakter kotów syjamskich. W rzeczywistości, nie są one tak złe jak mówią. Po prostu kocham koty syjamskie uwagi i uczucia. W ten sposób osiągnąć pożądany. Siamese – najwięksi mistrzowie budowania relacji z właścicielami, do niedawna – najpopularniejszy ras kotów w Rosji.

Ich wygląd urzeka od pierwszego wejrzenia – trójkątny pysk z małym dzióbkiem, niebieski, lekko skośne, migdałowe oczy, maska i ciała kończyn kolorze czekolady. Interesujące jest to, że kolor ten płaszcz jest w wyniku reakcji na różnicę temperatur, ponieważ w zależności od kota na zimno lub na gorąco, staje shorstka ciemniejszy, zapalniczki.

Jeśli marzysz o Siamese, ale boją się złożoną naturę kota, a także wolą puszyste długich włosach zwierząt, a następnie przewinął balijski kota. Jest pomalowany w taki sam sposób, jak jego kuzyn krótkich włosach, ale z natury znacznie bardziej miękką i elastyczną.