520 Shares 6461 views

Jakie systemy operacyjne wiesz? Wybór systemu operacyjnego. Najlepszy system operacyjny

Spróbuj odpowiedzieć na pytanie: „Jakie systemy operacyjne ? Czy znasz” Wszystko, oczywiście, świadomość Windows, który jest najbardziej popularny. Z drugiej strony, wiele z nich nie słyszało. Nie mamy również zamiar iść w głąb dżungli. Przypomnijmy, że oprócz dobrego starego Macintosh systemie Linux dla zaawansowanych, w tym Ubuntu, która czasami przychodzi z laptopami. Należy wyjaśnić, że system operacyjny komputera Macintosh firmy Apple w swojej obecnej formie jest zainstalowany tylko na urządzeniach tej marki.

Ogólnie: Co to jest system operacyjny

Istotą systemu operacyjnego jest najlepiej rozumiana przedstawiając bibliotekę i siebie w nim. ogromna liczba książek przechowywane w dużym budynku. Jak znaleźć prawo (nie książki i informacji)? Pomoże to bibliotekarzy. Podobnie rozmieszczone i komputer. Dysk twardy – Sam ten obiekt, pełen książek, które przechowują wszystkie informacje. RAM – to biurko bibliotekarz. Tam przetwarzane są zaangażowane w program aktualnie oglądanym. Ale sam system operacyjny – bibliotekarz. Pomagają one pracować z programami i dysku twardego, wydobywania niezbędnych informacji od niego. Oczywiście, im większa / dysk twardy biblioteka, tym więcej danych może przechowywać. To samo można powiedzieć o RAM. Co więcej, programy działają szybciej. Uproszczony model systemu operacyjnego został przedstawiony przed sobą. Formalnie jest to: System operacyjny to zestaw programów, które są przeznaczone do przetwarzania danych i zarządzania. Należy prawidłowo przydzielić wszystkie zasoby systemu między procesami komputerowych i stanowi interfejs pomiędzy urządzeniami systemu komputerowego i aplikacji. I teraz można wrócić do pytania o system operacyjny znasz.

typy OS

Cokolwiek to było, mimo pewnej odmiany, są dwa główne systemy – Mac OS i Windows. Pierwszy z nich pojawił się w 1984 roku. Miała już graficznego narzędzia, zanim wszystkie kontrole tylko w linii poleceń. Aby uruchomić dowolny program, trzeba było ustawić określoną komendę SMS. Taka metoda jest bardzo niewygodne, ale to było na początku rozwoju oprogramowania komputerowego. Dlatego każda osoba zrozumie, co bezcenne przełom wykonany przez firmę Apple. Jednocześnie jest to mysz komputerowa przeznaczona do zarządzania etykiet i ikon. Ale, pamiętając o tym, co system operacyjny wiesz, nie zapomnij, że największą wadą Mac OS – możliwość używania go tylko na produktach Apple. Ale jest znacznie droższy niż konkurenci. Ale odwołanie od tego systemu, to ma przewagę nad innymi – bezawaryjnej pracy, na przykład, gdy uruchomione jednocześnie dwieście aplikacji.

trochę o Windows XP

Ten system operacyjny ma dość zaawansowany wiek. Został wydany trzy Service Pack, a teraz oficjalnym serwisem zawieszone. Mimo to nadal pozostaje jednym z najbardziej popularnych. Rozważyć plusy i minusy. Główne zalety są następujące. System ten jest zwykle znane większości użytkowników podczas pracy z nim problemów, prawie nigdy nie zdarza. Do niedawna studiowała interfejs niuans. Dla niej zwolnić wiele gier i programów, które, oczywiście, prowadzonych w innych systemach operacyjnych, ale nie tak łatwe i proste. Główną wadą systemu Windows XP jest to, że w przeciwieństwie do innych systemów, które potrzebują więcej zasobów i nie ma liczbę szerokiej gamy ustawień. Nie mniej ważne jest uważane za wadę, a fakt, że oprogramowanie rdzeń jest za to pieniądze, a użytkownik będzie musiał go kupić lub użyć nielegalnego oprogramowania. Chociaż tutaj istnieje alternatywa – darmowe programy, które często nie są bardzo różne w ich możliwości.

Dobry system operacyjny 64-bitowy. Trochę historii

Nie tak dawno temu, prawie wszystkie komputery z systemem 32-bitowym systemie operacyjnym. Odnosi się to również do XP i 7-ki, który nie pojawił się tak dawno temu. Są one sprzedawane z preinstalowanym systemem. I go skonfigurować. I to pomimo faktu, że już były dostępne i 64-bitowe. Ale były one używane głównie przez tych, którzy prowadzą programy, które wymagają większej ilości zasobów. Na przykład, ludzie często lub stale zaangażowany w edycji wideo. Jeśli nie mówią wszystkiego, należy zauważyć, że tylko użytkownicy systemu, 64-bitowy, została przyjęta z Windows 7, a stało się częścią naszego życia. Zewnętrznie, system nie różni się od siebie, a ty, jeśli nie jesteś programistą, żadnej różnicy nie znajdzie. A teraz powiedzieć o głównych zalet w stosunku do jego 32-bit.

Korzyści z 64-bitowym system do 32 bitów

64-bitowy system operacyjny ma następujące zalety w stosunku do swojego poprzednika:

  1. Znacząco zwiększona szybkość przetwarzania. W tym samym czasie, Windows 7 z taką architekturą będzie przetwarzać dwa razy więcej informacji. Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z komputera tylko do dostępu do Internetu i drukowania dokumentów, trzeba tylko w wersji 32-bitowej. Dla nowoczesnych, skomplikowanych graficznie gier, edycji wideo nie lubiła. Wiele nowych gier na nim nie będzie nawet zacząć.
  2. Wiele programów są dostępne, są oryginalnie zoptymalizowany dla systemu 64-bitowego. Na niej będą działać szybciej. A dzięki zwiększonej szybkości przetwarzania w tym samym czasie można uruchomić więcej niż jeden lub dwa, a wiele programów bez hamowania.
  3. Teraz można korzystać z większej ilości pamięci RAM. I nie wystarczy zainstalować go na komputerze i mieć odpowiedni zwrot, który jest prawdziwy wzrost wydajności.

Mamy przedstawił główne zalety. Co najważniejsze – użytkownik posiadający komputer z 64-bitowym systemem operacyjnym będzie znacznie mniej prawdopodobne, aby stawić czoła zjawisku komputerowego podvisanie, a nawet całkowity brak tego „wyleczony” tylko wymuszonym restarcie.

Kilka słów o Linuksie

System operacyjny OS Linux został stworzony przez Linusa Torvaldsa, wówczas studenta. To znacznie różni się od Windows i jest używany głównie dla serwerów i programistów. Można zapytać, dlaczego zwykli użytkownicy wolą nie do niej, ale system operacyjny firmy „Microsoft”? Dlatego, że nie chcą być przeszkoleni i dlaczego, jeśli nie jest ulubionym od lat sprawdzony „Wiatr”. Chociaż niedawno wydała szereg różnych dystrybucji Linuksa, wśród których możemy znaleźć niemal identyczną Windows. Rozważmy jeden z nich – Ubuntu. W swojej najnowszej wersji nawet problem z dostępem do Internetu jest rozwiązany. Wicd zainstalować program, kliknij „Połącz” i – w sieci, konfiguracji, nic więcej jest konieczne. A Internet jest bardzo ważne dla Ubuntu, ponieważ aktualizacje wychodzą co tydzień przez nią.

Jednym z najnowszego systemu operacyjnego – Windows 8

Jeśli pojawi się pytanie o to, co system operacyjny wiesz, nie zapomnij o innowacyjności dla „Microsoft” Windows 8. Więc co to jest innowacyjne? Fakt, że to działa na tabletach, a nie tylko na komputerach. Niemniej jednak, gdy system operacyjny jest rozpoznawany jako produkt awarii. Steve Ballmer chce konkurować z Apple Inc., ale jak mówią, zaszło za daleko. Z powodu nagłej zmiany w interfejsie, znane użytkownikom, którzy mają problemy po przeniesieniu się do nowego systemu. Pomimo pięknym widokiem wielobarwnych płytek, aby przyzwyczaić się do pracy z takim biurku nie jest takie proste. Rynek PC nadal powoli spadać, podczas gdy sprzedaż tabletek stopniowo wzrasta. Najprawdopodobniej system operacyjny jest 8 krok na bok jak Vista w czasie, a ma to miejsce bardziej godne. Szczególnie teraz, że można pobrać i zainstalować wersję testową systemu Windows 10.

Który system operacyjny wybrać

Jako uznany przez wielu specjalistów i zwykłych opinii użytkowników, ich wybór systemu operacyjnego zakończonych zakupem urządzeń firmy Apple. Ale większość z nich po prostu nie może sobie na to pozwolić ze względu na wysoki koszt urządzeń z systemem Mac OS. Można wybrać system Linux, ale najbardziej przyjazny dla użytkowników Ubuntu jest nadal „Linux” ze wszystkimi jego problemami. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, w których dana osoba już wcześniej pracował przez wiele lat z Windows i przyzwyczaiłem się do tego. To z tego prostego powodu, większość to i nie pozostawia. Idź do Ubuntu w przypadku, gdy komputer jest używany głównie do dostępu do Internetu.