152 Shares 1032 views

Przydatne wskazówki: jak układać kostki brukowej?

Jak układać kostek brukowych z ich rąk i jakiego materiału wybrać? Rozściełacze dziś coraz bardziej popularne ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość, nowoczesność i szereg zalet, do których należą łatwość konserwacji, trwałość i przyjazności dla środowiska. Pokrywa ta jest idealna dla nawierzchni chodnika, chodnik lub podmiejskich stoczni, zmieniając w ten sposób, znajomą twarz wiejskiej. Gospodarze, którzy postanowili urządzić obszar ogrodnictwo z tym produktem, przede wszystkim zapytać: „Jak położyć kostki brukowej?” Ta procedura jest dość czasochłonna, wymaga pewnych umiejętności i narzędzi. Pierwszym krokiem jest wybór rodzajów kamienia. Najczęściej jest to granit, bazalt, gabro lub, jak to jest takie skały są uważane za najbardziej trwałe i dobrej jakości. Ważne jest, aby wybrać kamień, który będzie najbardziej harmonijny wygląd na danym terytorium, obliczyć i skompilować witryny projektu, wybrać metodę przygotowania terenów, na których materiał do określonych i określić poziom złożoności pracy.


materiały potrzebne

Następnie trzeba sprawdzić dostępność niezbędnych narzędzi lub zakupić je w każdym sklepie sprzętu. Należy również zbierać informacje o tym, jak układać kostki brukowej. Przed rozpoczęciem pracy, należy upewnić się, że mają bardzo kostki brukowej, metr, tłucznia, piasku, źródło wody, młotek, łopatę, drewno i ubijania. Bądź przygotowany na fakt, że w trakcie pracy może zawsze potrzebują czegoś innego. Opracowując konieczność radzenia sobie z warunkami operacyjnymi przyszłego pokrycia, a mianowicie, czy będzie ona odgrywać rolę deptaka oraz parking dla samochodów osobowych, lub strefę pojedzie dla samochodów ciężarowych. To zależy od tego wyboru kamienia węgielnego pod niezbędnych materiałów i technologii.

Metoda aplikacji

Jak układać kamienie brukowe? Sposoby wprowadzania materiału we wszystkich trzech kryteriów: w kształcie wachlarza, in-line i dowolna. Ważnym aspektem w jakikolwiek sposób jest dokładne wypełnienie technologii. Po pierwsze, konieczne jest, aby ocenić skalę planu. Jeśli planujesz małą ścieżkę, wtedy początkujący budowniczy może umieścić go na własną rękę, ale jeśli jest to większy obszar, to jest bardziej korzystne dla procesu, aby przyciągnąć profesjonalistów. Następnie znakowanie terytorium za pomocą kołków i liny rozciągnięte nad nimi. Plan musi być zaopatrzony w rynien odpływowych wody i niezbędnej błędu, jest nie większa niż 5 mm na metr, bez przeszkód dla odpływu cieczy. Jeśli nie dać tej sprawie należytej uwagi, później będą zbierane woda pod pokrywą, niszczeniu bazy i niszcząc cegły.

Jak układać kamienie brukowe? Przygotować miejsce przed rozpoczęciem prac

To pytanie jest bardzo ważne szacowana obciążenie na kamieniu, na którym zależy grubość wyściółki. Przed rozpoczęciem użytkowania górna warstwa gleby jest usuwany do takiej głębokości, że zmieści bezpiecznie warstwę piasku, żwiru i samego materiału. Rodzaj podłoża zależy od materiału przeznaczonego pod obciążeniem. Istnieją trzy rodzaje: ścieżka dla pieszych przy umiarkowanym ruchu używanych piasku poduszkę; na torach o zwiększonej powłoką ruch pieszych i pojazdów stosowane żwiru i piasku; na fundamencie pod ciężarówki zrobić poduszkę wykonaną z betonu. Po wybraniu proces zatykania bazowy zaczyna, które mogą wytwarzać i improwizowanych środków.

tajemnice niosek

Ostatnia i najważniejsza kwestia – leży sam kamień. Podczas tego procesu, trzeba zrobić wszystko tak dokładnie jak to możliwe i nie spieszyć. Powinien zacząć pracować z głównych elementów, zmienia się mniej ważne, ponieważ bezpośrednio wpływa na wygląd muru. Kolejną istotną kwestią jest to, jak układać kostki brukowej w deszczu. W okresie deszczowej, nie powinno się tego robić. Tak jak nie można wypełnić szwy mieszanki piaskowo-cementową, aby zapobiec pęknięcie powłoki. Po tym wszystkim, gdy temperatura zmienia się kamienia zmienia swoją objętość, dzięki czemu powłoka musi być zdolny do amortyzacji.