486 Shares 2524 views

Adjika papryki: abchaski prawdziwy przepis

Kto tylko przypisuje autorstwo lub w tworzeniu tego adzhika! I co tylko składniki nie uznał za niezbędny składnik … Jakoś, uważa się, że jest to koniecznie z pomidorów. I to jest bardzo błędne! Niewiele osób wie, że obecny Abchazji adjika – z papryką, do których mogą być dodawane do prawie wszystkiego. Ale podstawa to on. I było papryki słodkiej sprawia adjika tak różni się od większości sosów i ketchupów.


Adzhika dla prawdziwych mężczyzn

Prawdopodobnie ten sos był pierwotnie wymyślone dla nich. Nie tylko to, co kobieta przyznaje, że adjika z papryką w połączeniu z czosnkiem, chili gorąco i dużo przypraw w zgodzie z jego delikatne duszy. Jednak taki sos słabsze sex i przyjemność sezony naczynia. Jednak wymyślanie mniej ostry wariacji na tradycyjnej adzhika. Więc zacząć tłumaczyć tradycyjne receptury sosu. Wyjaśnić od razu: „panami” adjika wykorzystanie recepty tylko świeże. Nie konserwacja! Weź 800 g i 200 g bułgarski maksymalną ostra papryka i funta obrane czosnek. Te podstawowe składniki muszą być jednorodnie wymieszane. Idealny mieszarce; samo mięso szlifierka będzie przetwarzać je co najmniej trzy razy. Kolendry, chmielu suneli i koper nasiona mogą być wysyłane do urządzenia lub mielenia w moździerzu, a następnie połączyć z masy całkowitej. Sol – jest sprawą indywidualną, to nie możemy określić ilość. Podawać natychmiast przyprawa jest poprawna. Przy okazji! Przy sporządzaniu niniejszego adjika pieprzu, nie uznać wstyd używać cienkich gumowych rękawiczek. W innych rękach spalić i swędzenie będzie kilka dni.

Miłośnicy pomidorów i zwolennicy zapasów zimowych

Ci, którzy mają trudności z zaakceptowaniem sos z pomidorów, chętnie proponowanego przepisu. Ponieważ w ten sposób mogą być wytwarzane z naturalnych papryki adjika ale z pomidorów i innych przyjemnych dodatków. I to jest bardzo przydatny do zwykłej maszynki do mielenia mięsa! Ona zgnieciony 3 kg pomidorów, papryki i kilo gramów 150-200 ostrych. Masę domeshivayutsya pół szklanki soli i trzema łyżkami cukru – i jest on usuwany na noc w lodówce. Otrzymaną ciecz powinna być odprowadzana – jest to zbędne. Dalsze takie adjika papryki może być rozszerzona w sterylnych banków i wysyłane do składowania, oraz z powodzeniem może być stosowany w codziennych posiłkach.

Adjika z chrzanem

Jest to tym bardziej wersja parno – tylko dla silnego ducha! To prawda, też, z pomidorów, ale dla naszych ludzi – najbardziej go. Weź dwa kilo pomidorów i papryki słodkiej One – (nadal adjika – papryka słodka, w przeciwnym razie będzie jakiś ketchup). Aby takie same (to znaczy, w maszynce do mięsa, albo mieszalnik) kładzie się na 300 g chili lub „słabym”, czosnku i chrzanu. Otrzymany przecier pokrytych ocet szkła i wypełnić tę samą ilość soli. Po mieszaniu i odstaniu (całkiem kwadrans), cały płyn, który zebrał się na górze, to łączy. Twój „bzdura” adjika bułgarski pieprz jest gotowy! Poszerzenie na schowany pod brzegiem ramion zamknąć powieki (tak nawet Kaproń), a są one w lodówce czeka na moment, gdy są potrzebne.

squash adjika

Jedynym różnorodność receptur nie są zaradni gospodyni! Są to, na przykład, Adżika z papryki, cukinii receptura jest wzbogacony. Za to oddzielnie kruszone w maszynce do mięsa 2 funty obrane, bez dużych nasion do squasha, a w drugiej misce – dwa ostre pieprz, zioła i preferowane dwie głowy czosnku. W squasha owsianka położył Bank (400 g) gęstą pastę pomidorową, nalewając szklankę oleju słonecznikowego i dodać cukier (pucharowy) i soli (2 łyżki). Otrzymaną masę ugniata się i wprowadzane do ognia przez 20-25 minut. 5 minut przed końcem drugiej części dodaje się – paprykę i czosnek – i pół szklanki octu. Ten adjika pieprzu (gotowane) mogą być stosowane drobiazgowo i mogą być pakowane w małych słoikach, korka i po chłodzeniu dnie czeka na skrzydłach – kiedy jest to potrzebne.

Tomato-jabłko adjika

Są też inne, nie mniej ciekawe opcje gotowania. Na przykład takie adjika: pomidory, papryka, marchew i jabłka. Aby przygotować dwa i pół kilo pomidorów, słodko-kwaśnym kilogram obranych jabłek, marchwi i samych papryki słodkiej i 3 duże saszetki gorzki mielone. W grubościennej puli, to masa musi wrzenia przez co najmniej jedną godzinę. Kolidować ze sobą (co najmniej od czasu do czasu) nie jest konieczne. Tuż przed końcem pół szklanki wlewa ocet i zlewkę oleju, dodać odpowiednią ilość soli i pół szklanki cukru i wprowadzone dwa obrane oraz pokrojone czosnek. Prawie gotowe adjika pieprzu gotować kilka minut, wlewa się do banków, które tradycyjnie przewracać, owinięty w ciepły i pozostawia do ostygnięcia.

delikatny adjika

Ona ma innych opcji dostosowane do pań – ostre, ale przy odrobinie zmiękczonej smaku. Wszystkie te zalety dać śliwki. W przypadku braku świeżych śliwek jest w porządku, bierzemy pod uwagę jedną trzecią kilograma do kilograma pieprzem. Plus głowa obrany czosnek i trzy niezwykle ostra papryka (może być stosowany nawet z suszonych nasion). Wszystkie rozdrobnione składniki dodawane są do rondla, dodać łyżkę koncentratu pomidorowego, filiżanki cukru i soli – jak chcesz. Pół godziny adjika proszek pieprzem schnąć w niskiej temperaturze podczas mieszania; pomyślany, aby zaopatrzyć się na zimę – w końcu, dodać łyżkę octu. Ale zazwyczaj, to sos jest spożywane na długo przed nadejściem mrozów.