552 Shares 5491 views

Co to jest „zip” -formate? szczegółowa analiza

W tym artykule opisano, co „zip” -formate, co to jest, jakie programy z nim pracować, aw szczególności rozpatrywane dwa najbardziej popularne.


Początek ery cyfrowej

Dawno komputery mogły sobie pozwolić każdy. Były one nieporęczne, a ich zdolność obliczeniowa jest słaba. Nawiasem mówiąc, większość dzisiejszych smartfonów mocniejsze komputery z końca 90-x ubiegłego wieku.

Ale stopniowo zmieniło, nowe technologie stają się coraz bardziej dostępne, a przy przejściu z różnych przedsiębiorstw i instytucji do dokumentu elektronicznego nie było potrzeby przenoszenia różnych plików. Jednak, jak zwykłych użytkowników. Po raz pierwszy użyty dla tej dyskietki, potem dysków laserowych, w naszych kartach czasu i pamięci flash. Ale pierwsze dyskietki i twarde dyski PC miał bardzo małą ilość pamięci i trzeba było jakoś ścisnąć i archiwa do sklepu. I doszliśmy do pomocy archiwizatora różnego rodzaju. W tym takiego wbudowana funkcja istnieje w systemach operacyjnych Windows. Więc co jest „zip” –Secondary?

definicja

Zip – to skompresowany format pliku. Niezależnie od swojego pierwotnego wyglądu, czy to muzyka, film lub tekst po kompresji nabywa ten format, a przed użyciem należy rozpakować. Można to zrobić za pomocą „rodzime” programów lub innego podobnego oprogramowania. W systemie Windows, począwszy od XP, nie są wbudowane w zdolności do zmniejszenia rozmiaru pliku, tzw skompresowany zip folderu. Znajdź tę funkcję w następujący sposób: kliknij prawym przyciskiem myszy plik lub folder, wybierz „Wyślij”, a następnie „Folder skompresowany Zip”. Po to się dzieje, archiwizowanie i zmniejszenie rozmiaru plików.

Jednak warto pamiętać, że kompresja narażone choć wszystkich rodzajów plików, ale ich rodzaj zależy od powodzenia tej operacji. Na przykład, to najlepiej, aby zmniejszyć rozmiar tekstu, plików binarnych i bibliotek systemowych, natomiast muzyki lub filmów w tempie nieco luźne. Więc teraz wiemy, co to jest „zip” archiwum.

Oprogramowanie innych firm

Wbudowany system operacyjny, zdolność, aby zmniejszyć rozmiar danych nie jest idealny. Został on znacznie uproszczone ze względu na prędkość, a wiele programów-archiwizujące pojawił się w czasie z tej samej okazji, ale z bardziej „zaawansowanych” algorytmu oraz szereg dodatkowych funkcji. A jeden z nich jest 7Zip „7 zip”, o którym mowa w powszechne. Wyróżnia się szerokim zakresie funkcji, takich jak wybór metody kompresji, która określa ostateczny wynik i czas potrzebny, rozmiar pliku, możliwość ustawienia hasła, aby przełamać „ciężkich” plików na kilka części i tak dalej. obsługuje również Archiver innych formatów. Rozprowadzany bezpłatnie i można go znaleźć na oficjalnej stronie internetowej dewelopera.

WinZip

"Win Zip" – inny podobny program. Ale osobliwością jest to, że jest znacznie uproszczona i jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie chcą zrozumieć masę opcji i możliwości zatrudnienia. Na wyjściu tworzy archiwum ZIP formatu i obsługuje go tylko. Krótko mówiąc, ten sam 7 ZIP lub RAR-formatu to nie będzie otwarty.

Korzyści obejmują swoją prostotę i działanie wysokiej prędkości i niedociągnięć – słabą kompresję i wsparcie tylko jeden format. Mimo, że program jest popularny.

mobilne OS

Pomimo faktu, że nowoczesna technologia internetowa pozwala na szybki transfer danych, czasami Archiver nadal potrzebne, w tym w tabletkach do smartfonów. Na przykład, aby archiwizować tuzin zdjęcia lub inne pliki i wysyłać je łatwiej niż bawić z każdym osobno. W tym przypadku, nawet skurcz opcjonalnie.

Więc rozumiemy, że taki „zip” -formate.