477 Shares 4425 views

Reese – Reese jest .. NMP

Wielu ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją trudną drogę w świecie prawosławnym, stoją przed wyzwaniem terminologii kościelnej. Wiele z tych słów wydaje się niezrozumiałe, że wymaga szczegółowej analizy. W świątyni, wszystko ma swoją nazwę – od sytuacji Kościoła (Pulpit, mównica, baner, ołtarz, itp …) do wakacji, usług i sakramentów. W niniejszym artykule zostanie wprowadzony do koncepcji „szatę”.


dwa znaczenia

Termin szata ma dwie definicje. W pierwszym przypadku odnosi się do płaszcza, specjalne ubrania dla kapłanów do noszenia podczas nabożeństwa. Również szata – jest wynagrodzenie dla ikony, wykonane ze złota i haftowane perłami. Jednak dotyczy to ubrania Najświętszej Dziewicy, które uznano Konstantynopola arystokratów po jej Wniebowzięcia.

szaty priest

W najszerszym znaczeniu tego słowa – a szaty duchownych odzieży. W szczególności, termin ten odnosi się luźne odzieży jak płaszcz nie mającego ramiona. Ahead to ma szeroki krój kapłanowi podczas liturgii był wolny w swoich ruchach. Kolor płaszcza zależy na wakacje, po którym usługa jest wykonywana. Na przykład w pamięci czasów proroków i wielkich świętych, jak również w Niedzielę Palmową i Trójcy Świętej kapłan ubrany w zielone ubrania. Jeśli kapłan świątyni ma niebieską szatę – tak ten dzień świętem na cześć Dziewicy. dzień magisterskie mogą być określone przez złota strój kapłana. Jeśli jest Wielki Post, kapłan służył w purpurowe szaty. Czerwone szaty duchownych ubraniu podczas Wielkiego Postu w Boże Narodzenie i wyniesienia. Zatem szata – i to jest swoistym symbolem święta kościelnego.

Świętej tajemnicy – szata Matki

Dzięki tej relikwii podłączony cały łańcuch zdarzeń. Dwie bizantyńskie braci, która przeszła do Galilei, postanowiliśmy odwiedzić miasto Nazaret i dom, w którym Maryja mieszkała z synem Jezusem. Od bieżącego gospodyni chłopcy byli w stanie dowiedzieć się, że jeden z pokoi jest utrzymywana świętą relikwię, gojenie wszystkich chorób – niewidomi wzrok i chromi chodzą. Widzieli kapliczkę o nazwie ornat – jest Matka ubrania dziewica, przekazywana z pokolenia na pokolenie po jego ziemskiej śmierci. Gospodyni wzięła jej bracia obiecują, że nie będą nikomu o wielkiej tajemnicy, aż kobieta umiera. Młodzieńcy ślubował, ale widząc szatę Dziewicy umieszczony w arce, myśląc o tym, co stanie się z relikwią po śmierci pani domu.

znalezienie odzież

Wtedy bracia postanowili przejść do trick: poszli czcić krzyż Pana, i obiecał przyjść w drodze powrotnej znowu pożegnać. Podczas gdy na drodze, bracia mogli zamówić skrzynię, włos, jak ten, który trzymał szatę Matki Bożej. Chłopcy kupili również welon ze złota, które zostały pokryte kapliczkę, prosząc pani domu w Nazarecie, niech całą noc, aby modlić się przed relikwią. Kiedy wszyscy w domu, poszedł do łóżka, bracia padł na kolana przed sanktuarium, prosząc Maryję wybaczyć im ten grzech, którym mają zamiar popełnić. Podmenu kupił skrzynię prawdziwych zabytków i pokrywając je ze złotą zasłoną, młody człowiek udał się na odpoczynek.

Rankiem brat właśnie gospodyni, biorąc szatę Dziewicy. W Bizancjum, założyli małą świątynię, w której został umieszczony święte szaty Matki Bożej, nikomu o tym nie mówiąc. Ale relikwia była tak płodna, że bracia nie mógł dłużej milczeć i powiedział o odkryciu wielkiego cesarza. On z szacunkiem przyjął świątynię i umieścił go w kościele Blachernae. Na cześć tego wydarzenia ustalono obchody osadzania Robe Panny, które obchodzone jest do dziś, 15 lipca. Obecnie znalezienie relikwii jest nieznany. Zniknęła po strasznym pożarze, który spowodował spalonego kościoła Blachernae.

Tak więc, znaczenie słowa „szatę” można interpretować na różne sposoby.