543 Shares 4547 views

Co się stanie, jeśli nie myć zęby? godzina Dental

Z pewnością każdy chce mieć zdrowe i mocne zęby. Ale jak to osiągnąć? Po zęby były białe, nie było tablica, dość czyste 2 razy dziennie. W tym przypadku można zapomnieć o nieświeży oddech. Wiele osób zastanawia się, „Co będzie, jeśli nie myć zęby?” Po pierwsze, tracą swój naturalny kolor. Po drugie, wyświetlona zostanie tablica. Po trzecie, usta będzie miejscem gdzie wiele zarazków będzie skoncentrowana.


Habit czy konieczność?

Obecnie dość naciskając zapytania pielęgnacji jamy ustnej. W dzisiejszym świecie, wygląd ma duże znaczenie. Piękny uśmiech – klucz do sukcesu. Aby zęby były zawsze białe, płytki i bez ubytków, muszą być czyszczone codziennie. I zawsze, czy jest to konieczne? Ostatnio było wielu sceptyków, którzy twierdzą, że stosowanie pasty do zębów i szczoteczkę do zębów – raczej nawyk narzucone przez społeczeństwo. W tym nie ma potrzeby.

Według lekarzy

Odpowiadając na pytanie o to, co się stanie, jeśli nie myć zęby, dentyści doszli do jednoznacznego wniosku – nie jest dobre. Oczywiście, starożytni nie używać pędzla i proszku, ale słodki i jest stosowany w takiej ilości, jak jest teraz. Jabłko i marchew nadal pomagać, aby poradzić sobie z dotyku, ale nie były one bakterie na zębach.

Specjaliści dowiodły, że w jamie ustnej, zwłaszcza na języku, to większość drobnoustroje są zdolne do powodowania wielu chorób. Aby je usunąć, a potrzebują codziennych procedur – czyszczenie zębów. Lepiej jest zrobić je 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

Sprzeczne z zasadami

Wiele osób zastanawia się, dlaczego szczotkowania zębów, ponieważ oddech w większości przypadków nie pojawia się na tablicy, ale z powodu problemów żołądkowych. To prawda, ale lekarze w szczegółach opowiedzieć o tym, co można napotkać, ignorując te procedury:

 1. Tablica, która będzie w stanie usunąć z lekarzem ze specjalnymi gumowymi końcówkami tylko. Dentyści zapewnić, że folia zaczyna być utworzony po każdym posiłku, jest więc pożądane, po zakończeniu posiłku, używać do nawadniania lub płukania jamy ustnej. Tablica zmienia kolor szkliwa, staje się bardziej żółty odcień. Ponadto tworzy specjalny środowisko dla bakterii.

 2. próchnica szkliwa. Na powierzchni zęba pojawiają się ciemne plamy, które mogą prowadzić do wielu chorób.

 3. Nieświeży zapach. Bakterie żyjące w jamie ustnej może powodować zapalenie dziąseł. I zapomnieć przez długi czas będzie miał przyjemny oddech. Nie pomaga nawet gumę miętową lub cukierki.

 4. Tatar. Depozyty te pojawiają się zazwyczaj w wewnętrznej części korpusu. Stanowią one resztki żywności, płytki, fosfor, sól, bakterie martwe komórki skóry. Jeśli nie używać szczoteczki do zębów i nie usunąć te elementy z jamy ustnej, to twardnieje i zamieniają się w kamień. Poradzić sobie z problemem na własną rękę nie uda, uzyskać pomoc od dentysty i procedur.

 5. Przyzębia. Jest to jedna z najczęstszych chorób, które występują na skutek niewłaściwej higieny jamy ustnej. krwawienie dziąseł, zapalenie ropne – kwestie te mogą być wyłożone przez tych, którzy odrzucają banalne procedur (szczotkowania).

Pytaniem na pytanie, co się stanie, jeśli nie myć zęby, uważnie czytać informacje określone powyżej. Dziesięć minut spędzonych na procedury, można zabezpieczyć się przed szereg problemów i chorób.

przyzwyczajać dzieci

Rodzice często są zainteresowani pytaniem: „Kiedy dzieci zaczynają myć zęby” Można to zrobić od czasu, gdy pokazują pierwsze siekacze. Zazwyczaj pojawia się, gdy okazuje okruchy 8-9 miesięcy. Do takich celów, specjalne szczotki są idealne do umieszczenia na palcu matki. Oni nie są sztywne, nie mogą one zostać uszkodzone dziąsła. W ten sposób można chronić miękisz z bakterii, które znajdują się w jamie ustnej.

Czy muszę czyścić zęby dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, „dlaczego czyścić zęby mleczne, ponieważ w każdym przypadku będą spadać?” Po pierwsze, ta procedura dyscyplinowania dzieci. Jest bardzo trudno nauczyć dziecko do procesu, kiedy osiągnie 6-7 lata. Lepiej zrobić to od najmłodszych lat.

Po drugie, nie należy zapominać o próchnicy szkliwa. U niemowląt rozprzestrzenia się bardzo szybko. Okruchy z niechęcią i wielkiego strachu chodzić do gabinetu dentystycznego. W niektórych przypadkach do leczenia zębów mlecznych niezbędnych do uciekania się do znieczulenia ogólnego, co niekorzystnie wpływa na zdrowie dziecka.

Starsze dzieci, co trzeba wiedzieć o czystość jamy ustnej?

Gdy dziecko ukończy 2 lat, trzeba myśleć o zakupie pierwszych szczotki do zębów i pasty. Istnieją zasady, do których Dentyści zalecają, aby słuchać:

 1. Dorośli użyć pasty lub proszku, jest niedopuszczalne. Zawierają one dużo fluoru i innych substancji, które mogą uszkodzić szkliwo dzieci i prowadzić do zwiększonej wrażliwości organizmu.

 2. Brush zęby nie powinny być szczelne, wygodne dopasowanie do dłoni dziecka. Jest lepiej, że to być kolor, z obrazem bajkowego bohatera, aby motywować dziecko.

 3. Średnio procesu szczotkowania zębów powinien trwać co najmniej 5 minut. W aptekach i dużych supermarketów można kupić specjalną klepsydrę. Są zainteresowani okruchów i sprawiają, że zabawa procesu.

Naucz dziecko do mycia zębów lepsze od dzieciństwa, w którym to przypadku będą zdrowe i mocne.

Wykonujemy proces interesujący

Z reguły dzieci są zawsze ciekawe, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Ale proces czyszczenia jest szybko nudzi. Aby temu zapobiec do okruchów, ważne jest, aby poprawnie zainteresowania:

 1. Przed myjesz zęby, spojrzeć na zdjęcia lub wideo z pięknym uśmiechem.

 2. Wybierz pędzel, który chcesz okruchy.

 3. Poprawnie kupić pastę lub proszek: musi smakować jak dziecko.

 4. Proces kolej szczotkowania ekscytującą grę.

 5. Wyjaśnić korzyści płynące z tej procedury.

Nie zapomnij o własnym przykładzie pokazać dziecku, jak dobrze i prawidłowo czyścić zęby.

Ostry ból zęba zaskoczeni – co robić?

Ból zęba – najpotężniejszy. Jest prawie niemożliwe, aby tolerować. Jak być w przypadku, gdy jest złapany przez zaskoczenie, na przykład w nocy. Przyjdź do stomatologii zegara pomoc. W ostatnich latach instytucje te są otwarte we wszystkich większych miastach. I to jest dobra decyzja. Są chwile, kiedy należy ciągnąć się rano po prostu niebezpieczne (np, ropień).

W Moskwie można znaleźć 62 obiektów, w których lekarze są gotowi, aby zapewnić opiekę medyczną przez 24 godziny na dobę. Ponadto są one wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Nie trzeba czekać w godzinach porannych, aby obraz rentgenowski.

stomatologia godzinę stał się prawdziwym wybawieniem dla wielu pacjentów, którzy stoją w obliczu ostrego bólu zęba w nocy. Lekarze są gotowi chętnie pomoże. Procedury są nieco droższe niż w ciągu dnia. Ale nie ryzykować zdrowia, terminowe świadczone procedury jest o wiele bardziej wartościowe niż oszczędności.

Podsumowując, warto podkreślić, że dbają o czystość jamy ustnej jest konieczne z dzieciństwa. Zastanawiasz się, co się stanie, jeśli nie myć zęby, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Wielka tragedia się nie stanie. Jednakże, nieprzyjemnego zapachu z ust, płytki, zmiana koloru emalii, różne choroby jamy ustnej są gwarantowane.