844 Shares 2605 views

kostki złamanie z przemieszczeniem: pierwszej pomocy


Jednym z najczęstszych urazów kończyn dolnych jest złamanie kostki z offsetem, których leczenie wymaga pełnego przywrócenia jego funkcji i jest jej położenie. Brak wykwalifikowanej pomocy chirurgicznej w taki uraz prowadzi do długotrwałego bólu, zaburzenia funkcji stawu skokowego w rozwoju, deformując artroza, a ostatecznie do niepełnosprawności.

Główną przyczyną złamania kostki może być ostry zakręt lub zatrzymuje odbić na nim za pomocą tępego przedmiotu. W obu przypadkach, przemieszczenie kości względem siebie. Krwawienie w przygotowaniu takich urazów jest zwykle istotna, więc ofiara potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Złamanie stawu skokowego przesunięcia może być adduktsionnym, jedno-, dwu- i trzy- kostki. Dla pierwszego rodzaju charakteryzuje nadwichnięcia stopy na zewnątrz lub do wewnątrz. leczenie urazu prowadzi się zwykle z użyciem znieczulenia. W tym przypadku, główne miejsce złamania wprowadza się 2% roztwór Novocaine. Następnie należy zmienić położenie kostki jest utrzymywana.

Adduktsionny złamanie kostki z przemieszczeniem wewnątrz nazywa Malgenya złamanie. leczenie urazu polega również na repozycji złamaną kość specjalnym sposobem i stosuje się do dolnej gipsie noga ofiary.

Początkowy etap leczenia jakiegokolwiek złamania jest dostarczenie pierwszej pomocy. W jego nieobecności, złamanie kości może się poruszać, uszkodzoną skórę. W takim przypadku nie należy mówić o zamkniętym i otwartym złamaniem. Pierwsza pomoc medyczna na przełomie łagodzenia bólu stawu skokowego sugeruje uszkodzonych sekcji nóg. Jeśli nie ma przeciwbólowe, powinno być dołączone do miejsca złamania lub butelką lodowatej wody. Chłód sprzyja zwężenie naczyń, zmniejszenie krwawienia i obrzęk, a także ma niewielki wpływ przeciwbólowy. Ponadto, należy upewnić się, że spokój ofiarą, jego noga powinna być całkowicie unieruchomiony. Lekarze są wykorzystywane do podobnych specjalnych opon uniwersalnych. odpowiedni kawałek sklejki lub płyty w środowisku domowym. Mocowanie połamane kończyny utrzymywane w następujący sposób: po obu stronach części dolnej nakłada się stałą podstawę i primatyvaetsya do nogi za pomocą bandaża.

Złamanie stawu skokowego przesunięcia To wymaga obowiązkowej hospitalizacji poszkodowanego. Medycznych ekspert instytucja sprawia rentgenowskie dotkniętych kończyn i określa rodzaj złamania. Jeżeli przemieszczenie kostki potwierdzi obraz, pacjent zostanie wysłana do sali operacyjnej. Cały proces ustalania kości przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent w ciągu miesiąca jest w pozycji leżącej. W przypadku silnego uszkodzenia kości w możliwości ponownego nastawienia nakłada się tak zwane przyczepność szkieletu, który polega na przeprowadzeniu przez piętowej specjalne igły i jej zawieszanie na wadze (12 kg). Taka procedura pozwala uniknąć stronniczości i niewłaściwe łączenie kości. Rozszerzenie miesięcy jest usuwany, tynk nakłada.

Kostki Złamanie bez przemieszczenia nie wymaga interwencji chirurgicznej. Stosuje się pacjent z podobnym obrażeń na rannych gipsu nogę. Warunki odzysku kości całkowicie zależne od rodzaju złamania i zakresie od 8 do 12 tygodni. Pełne przywrócenie funkcji jest zazwyczaj w ciągu 2-3 miesięcy.

złamanie kostki często towarzyszy z przemieszczeniem odłamów kostnych uderzony w miękkich tkanek otaczających. W takim przypadku podlega obowiązkowym zabiegiem. W czasie operacji uszkodzony obszar jest zamocowane za pomocą śrub lub specjalnych płyt, to jest nałożony gips (przez 1 miesiąc). W rok później druga operacja jest przeprowadzana, którego celem jest wydobycie instrumentów medycznych z ciała pacjenta. Końcowym etapem obróbki jest nałożyć na uszkodzonego stawu bandażem elastycznym. W miesiąc po zabiegu, pacjent może stawać na zranioną nogę.