838 Shares 1794 views

latarki taktyczne – rodzaje i zastosowanie

Tactical Latarka – Oświetlenie urządzenie wykorzystywane do tworzenia kierunkową wiązkę światła w czasie strzelaniny. Może być również stosowany do oślepić i zdezorientować pewne specjalne modele mogą być wykorzystywane do celów stosowania uszkodzeń fizycznych. Główne właściwości i wymagania: trwałość i niezawodność podczas użytkowania, wysoka moc strumienia świetlnego wygodne konstrukcja, lekki i prostotę obsługi, ciągłe nieprzerwane działanie. latarka taktyczna jest dwojakiego rodzaju – ręczne i zamontowanych na broni.


oświetlenie taktyczne ręcznych

Ręczny wybór urządzeń oświetleniowych stosowanych zwykle z pistoletów i rewolwerów: strzelb i karabinów maszynowych w posiadaniu dwóch rąk, praktycznie eliminując stosowanie takich modeli. Takie produkty często mają specjalnie zaprojektowane wieniec, które mogą być stosowane do fizycznego uszkodzenia, stłuczenia , itd. Obudowa specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić wygodny uchwyt. Więc Fenix Latarki taktyczne są „trzymanie papierosa”, która gwarantuje wygodną pozycję w ramię oprawy w niemal każdej pozycji.

Światła zamontowane na karabiny

Ten rodzaj oświetlenia może wytrzymać trudne warunki: zanurzenie w wodzie, wysokie temperatury, uderzenia i wibracje. Wykorzystuje materiały o wysokiej wytrzymałości i nowych technologii, które nie mogą mieć wpływ na wartość produktu. Ponieważ koszt taktyczne latarki jest znacznie wyższa niż tradycyjne oświetlenie.

Obecnie większość z tych urządzeń są dostępne na bazie diod LED dużej mocy. Zapewniają one wysoki poziom oświetlenia przy niskim zużyciu energii. żarówki halogenowe zużywają mniej – zużywają znacznie więcej energii elektrycznej, tworząc równoważną moc światła. Natomiast nieosiągalne dla jasności oświetlenia są ksenonowe światła, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż diody LED.

Kilka lat temu mocowania dla różnych rodzajów broni były różne, najnowsze modele mają znormalizowane łączniki, które jest znacznie bardziej wygodny i praktyczny. Jest to coś w rodzaju lasera taktyczne latarki. Ten typ urządzenia światła może być również wykorzystywany jako wskaźnik laserowy (po wybraniu konkretnego trybu pracy).

Tactical Latarka: Baterie

Dla tego typu opraw oświetleniowych najważniejsze – niezawodne bezawaryjnej pracy, co prowadzi do wyboru karmienia elementy. Najbardziej popularne – komórki litu. Oni od dawna posiadają ładunek, są stabilne w wysokich i niskich temperaturach. Ich jedyną wadą – wysoka cena. W bardziej tanie baterie alkaliczne i naładowania baterii jest również utrzymywane wystarczająco długo, ale ich brak – słaba wartość dla stosunku masy do ładunku i wrażliwość na wibracje. Praca przy wysokich jak i niskich temperaturach – jest dostateczny. Trzeci typ baterii – nikiel wodorkowych. Mają wysoką cenę, ale wkrótce się skończy i niewiele jest przechowywany w stanie naładowanym. Do zalet należy ich stabilne działanie przy niskich jak i wysokich temperaturach.