443 Shares 6027 views

Jasne tło jako czynnik zwiększenie ruchu na stronie

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się o znaczeniu kolorów? Oczywiście, więcej niż raz – wyborze sukni, kolor płytek w łazience i ściany w przedszkolu lub salonu. Żyjemy w kolorowym świecie, więc psychologicznie i fizjologicznie ważne dla nas, aby malować. Lekka tło jest najczęściej stosowana w klasycznych opcji projektowania – od malarstwa do mebli. To uspokaja, dostosowuje się do środowiska pracy, pomaga skoncentrować się na okolicznych obiektów i odróżnić je od świata zewnętrznego. Jasne tła są często wykorzystywane w jakichkolwiek materiałach drukowanych: Prawdopodobnie w obliczu faktu, że czasopisma i gazety, gdzie projektant inwersja jest zastosowane (na przykład, biały na czarnym tle) jest trudny do odczytania. Ludzkie oko jest tak skonstruowany, że nie dostrzega ciemne tło jako podłoże podstawy i jako niezależny informacji. Analizując badania nad ludzkim okiem, naukowcy odkryli, że jasność z największych wpływów w wysokości niebieskich składowych kolorów i kontrastu na wszystkich trzech składników są w równym stopniu dotknięte. Oznacza to, że używane na białym tle zieleni będą widoczne o wiele gorsza niż niebieskie, widoczne jako ciemności. W przypadku kontrastowych sytuacji tekst jest odwrotnie.


Do niedawna, choć i to jest zdominowany przez jasne tło w projektowaniu stron, ale popularność programu był „czarnym tle – tekst światło”. Jednakże, nie jest często uzasadnione siebie: po pierwsze, najbardziej popularne czcionki zostały zaprojektowane z myślą o wyświetlaniu (lub drukowania) na białym tle. Dlatego elementem takich jak grubość linii, rzadko przystosowana do wyświetlania w ciemnym otoczeniu. To prowadzi do zwężenia tekstu optycznego. Więc jeśli zależy Ci na jak witryna odwiedzającym dostrzec (i to nie może nie martw się, bo od frekwencji i czytelność zależy bezpośrednio od nawrócenia i promocji w górnym położeniu), wybierz jasnym. Należy zwrócić uwagę na stronach konkurencji lub nawet tylko w najczęściej odwiedzanych portali i wygodne (Twoim zdaniem). Często można natknąć się na jasnym tle na każdej stronie biznesowym: znamienny tym, że niebieskie i zielone są wykorzystywane na stronach biznesowych lub dla przychodni zasoby, szpitalach i sanatoriach. Nowości portale są coraz częściej wybierają klasyczny schemat z białym tłem. nieruchomości lub tereny inwestycyjne także prowadzone w kolorze zielonym i żółtym dźwięków i światła tła częściej – bez żadnej grafiki, loga, efekty specjalne – żyje do jego przeznaczenia.

Witryna powinna być jasne elementy, do którego chcesz zwrócić szczególną uwagę (na przykład, „kup”, „znak”, „go” przycisk). Wzory, w których światło tło – białe i chłodne kolory, idealne dla firmy każdej tematyki portalu. Ciepły – beżowy, jasnożółty, kremowy, blado fioletowy – są często wykorzystywane do stron dziecięcych czasopism i portali internetowych, (forów) dla kobiet.

Efekt psychologiczny, który ma lekką tło dla strony jest prosta: ludzie nie są rozproszony przez małoletniego, że nie ma boleśnie mrużąc oczy, spojrzeć na prawo informacji – wszystko jest przejrzyste i łatwo dostępne. Dlatego konwersji reklamy na takich stronach powyżej. Światło w tle jest idealny dla każdego bloga. Czy zrobić bloga na WordPress silnika lub portalu Drupal, należy zwrócić uwagę na łatwych do odwiedzającego wzorców. A jeśli chcesz szablon zrobić własny też nie przesadzaj z jasnymi efekty. Śnieg na miejscu lub spadających gwiazd – to jest piękne, ale tylko na ułamek sekundy, po czym zaczyna drażnić gości i pobiegł dalej. Więc myślę przede wszystkim o wygodę nawigacji i percepcji, oraz, oczywiście, o treści.