464 Shares 1463 views

Zhyudit Godresh: biografia i twórczość

W tym artykule będziemy mówić o Zhyudit Godresh. Mówimy o francuskiej aktorki, pisarza i reżysera. Była nominowana do nagrody filmowej „Cezara” trzy razy. Urodził się w 1972 roku w dniu 23 marca.


wczesne lata

Aktorka Zhyudit Godresh psychoanalityk urodzony w rodzinie. Stało się to w Paryżu. Ona stała się aktorką w młodym wieku. Już w 8 lat brała udział w szkolnym zatytułowanej „Emili Zholi”. Aktorka wzięła dziesięć zadebiutował na dużym ekranie w filmie "The Future of Summer" Nadin Trentinyan. W tym filmie, dostała rolę córki bohaterki, Claudia Cardinale zawarte.

niezależnego życia

Zhyudit Godresh zagrał pierwszą główną rolę w wieku szesnastu lat. W tym charakterze, pojawiła się w filmie „Beggars” Benua Zhako. W rok później, opuściła domu Ojca, do pracy w teatrze i aktywnego filmowania w filmie. Zhyudit Godresh dostał rolę w filmie „Piętnastka” Jacques Doillon. Film opowiada o dorastaniu. W tej taśmy aktorka zagrała rolę nastolatka, który odpoczywa z rodziną młody człowiek w spa.

Z „” Sfrustrowany obrazu powinny być omówione oddzielnie. W tym przypadku, aktorka pracowała z reżyserem Benua Zhako. Pomogła mu napisać scenariusz i zagrał rolę Beth – młodą dziewczynę, która jest w poszukiwaniu szczęścia. Dla określonej roli, aktorka została nominowana do nagrody w kategorii „Cesar” – „najbardziej obiecującej aktorki”.

dalsze działania

Zhyudit Godresh w 1991 roku był członkiem jury na 41. Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wkrótce potem karierę aktorki ważnych ról w filmach „Paryż budzi się” i „New Life” Olivier Assayas. Pracowała także w filmie „Big Baby”, który został wysoko oceniony przez krytyków.

W 1995 roku aktorka opublikowała powieść o nazwie „boczny szew”. Wkrótce potem zagrała w filmie "Dawn of the inside out" Sofi Marso. Ten obraz został wystawiony w 1995 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach programu o nazwie „Un Certain Regard”.

Szeroka publiczność aktorka stała się znana dzięki udziałowi w historycznym filmie „wyśmiania” Patrice'a Leconte. Ten zespół zdobył kilka nagród „Cesar”. Została nazwana najlepszy film 1996 roku. Ponadto, taśma została przedstawiona w „Oscara” za najlepszy film obcojęzyczny. Wkrótce na ekranach był kolejny udany malarstwa historycznego – „Beaumarchais”. W tym filmie, aktorka zdobyła rolę Marii Antoniny. Po międzynarodowym sukcesie Judith wróciła na scenę. Brała udział w produkcji „Three Tall Women” Edvarda Olbi.

Wkrótce aktorka została zaproszona do udziału w amerykańskim filmu przygodowego „Człowiek w żelaznej masce”. Taśma została luźno oparta na twórczości Aleksandra Dyuma. W tym celu zostało odebrane silny międzynarodowy zespół aktorów – Zherar Deparde, John Malkovich, Dzheremi Ayrons, Leonardo DiCaprio. W tym filmie uosabia wizerunek ukochanego Judith Raul, który jest synem Athos. Film został wydany w 1998 roku. Dzięki temu rozpoczął krótki etap prac Judyty, kiedy zagrała w filmie zagranicznym.

W tym czasie brała udział w taśmie: „Entropia”, „South Kensington” i „Quicksand”. W filmie „Pretty Woman” aktorka odeszła od dramatycznych ról, doświadczony talent w gatunku komedii romantycznej. Comic obrazy, które są zawarte w obrazach Judith „Boutique” i „hiszpańskiej grypy”, przyniósł jej dwie nominacje dla „Cesar” w kategorii „Najlepsza aktorka”. W 2002 roku aktorka po raz kolejny połączył siły z Sofi Marso. Judith stał zagrała w swoim pierwszym filmie „Mów mi o miłości”.

Dzięki pracy z Marceau, Judith niezależnie postanowił zadebiutować jako reżyser. W 2010 roku przedstawił taśmę „Wszystkie dziewczyny płaczą”. Ponadto w tym filmie zagrała rolę piosenkarki, wykonywane bardzo specjalnie napisany do kompozycji taśmowych, które zostały wykonane przez autorów i Zhyulen Dore Benjamina Bole. Obraz jest w dużej mierze autobiograficzna, jest ona oparta na osobistym doświadczeniu autora.

życie osobiste

Judith była żoną Dany Boon – komik. W tym małżeństwie, aktorka urodziła syna Noego. Na planie obrazów „Ojcze”, poznała Maris Barthelemy – komika. Córka pary Tess urodził się w 2005 roku.

Filmografia

Powyżej opisaliśmy pracę twórczą Zhyudit Godresh. Jej filmy pójdą.

W 1985 roku zagrała w filmie Nicky „Przyszłość lata.” Uczestniczyła również w następujących filmach: „Czas przyjemność”, „Beggars”, „Meridian”, „Groźny lato”, „Piętnastka”, „Synowie”, „rozczarowanie”, „Paryż budzi się”, „Ferdidurka”, „Tango” "Emma Tsunts", "Nowe życie", "Big Baby", "jeden lub dwa życia", "Dawn of the wewnątrz-out", "Beaumarchais", "Ridicule", "Czerwone i czarne", "Człowiek w żelaznej masce", " piękno „” Entropia «» South Kensington „” Hiszpańska grypa „” Mów mi o miłości „” Quicksand „” butik „” będziesz śmiać, ale ja odchodzę „” 35 mały „” Ojciec „” nie chcę, aby ushl a "" make me happy ".

Teraz wiesz, kto to Zhyudit Godresh. Zdjęcia aktorki załączony do niniejszego materiału.