431 Shares 6958 views

Jakie są, gypsy ślub?

Do tej pory wśród Romów najczęstszym sposobem na rozpoczęcie kojarzeń małżeństwa. Dzieci mogą zasvatat więcej dzieci. Gdy osiągną wiek małżeństwa odbędzie cygańskie zwyczaje ślubne będą przestrzegane – to sens tej kojarzeń.


Ponadto, niektóre grupy etniczne Romów mają zwyczaj wymiany córki-narzeczonych. Oznacza to, że dając swoją córkę za żonę, panna młoda wybrała jej siostrę do narzeczonej do swojego syna. Było to spowodowane umorzeniem, która musiała zapłacić rodzinę pana młodego. Cygański ślub – to drogie. Pieniądze dla tego najważniejszego wydarzenia w życiu człowieka, aby oszczędzić akceptowane.

Cyganie jest wystarczająco rozpowszechniona i kradzież narzeczonej, jako forma małżeństwa, ale nie mile widziane. Zdarza się to najczęściej wtedy, gdy rodzice nie pozwalają dziewczyna poślubić szczególny młody człowiek czy jego rodzina nie ma pieniędzy na cygańskim weselu i odkupienia. Ucieczka może być udane. Żyjąc gdzieś na boku pary po chwili wrócił do obozu i wziął je jako mąż i żona. Gdyby byli w stanie dogonić i wrócić bez zwłoki – wynik może być najbardziej tragiczne.

A dziś, wiek małżeństwa Romów jest nadal dość wcześnie. Oczywiście, kilka 15-letni obecnie jest rzadkością, ale normalny wiek dla małżeństwa z 16 lat do 20. Wczesne małżeństwa w środowisku romskim praktykowane, aby utrzymać młodych ludzi w obozie. Jeśli młodzi ludzie mieli okazję szukać szczęścia na boku – Romowie są mało prawdopodobne, aby przetrwać jako naród. Więc Cyganka wstydził pokazać współczucie dla młodych ludzi, a nawet prywatne spotkania ogół surowo karane. W tym celu istnieją poważne powody związane z obrzędami na weselach romskich.

Obecnie miejsce miłość młodych ludzi – Gypsy ślub krewnych. A rodzice, szczególnie osiadłe Roma, teraz doradzić, a nie rządzić. Ale oni chcą, a to nie jest uważane za wstydliwe, aby rodziny, które mają rodowód perspektywa, to był szanowany i bogaty.

Swatanie – ten sam rytuał. W namiocie, gdzie mieszka panna młoda, pan młody potencjalni krewni przychodzą i negocjować z rodzicami bez narzeczonej. Ojciec dziewczyny jest odpowiedzialny – córka jest młody, konieczne jest, aby myśleć. Ta odpowiedź oznacza zgodę. Wtedy nie ma negocjacji w żartobliwy sposób. Jeśli rodzina panny młodej jak oczyszczenie, ojciec dziewczynki może dać nawet wykupu swata. Weźmy dla córki duży okup – sprawa honoru. Po osiągnięciu porozumienia – wywołanie narzeczonej i poprosić jej zgody. Wbrew woli rodziców większość dziewczyn nie idź. Podsumowując, jedzenie rytuał razem tort, kawałek, że każdy powinien dostać swoją publiczność.

Cygan gra ślub zaraz po okup został zapłacony. Zabawa zaczyna się rano w tym samym czasie i w namiocie pana młodego, i nazwał namiot. Home urządzone z czerwonymi flagami, a goście czerwony kwiat pin lub wstążki. W domu panny młodej ubrana w białą sukienkę obchody winowajcą tańczy ze wszystkimi gośćmi, a potem ktoś z rodziny pana młodego towarzyszy jej do namiotu przyszłego męża. W tym momencie skrypt umieszczony niezwykły konkurs na weselu – krewni panny młodej zablokował drogę i „odkupić” krewni panny młodej pana młodego. W namiocie Młoda para siedzi razem przy stole, choć Roma uroczystości kobiety i mężczyźni siedzą oddzielnie.

Po chwili odprowadził do sypialni. Apoteoza festiwalu – welony ślubne na wynos lub koszule Bride, co wskazuje, że właśnie stracił swoją niewinność, dla wszystkich. A jeśli nie ma nic, aby pokazać – cygańskie śluby są nieważne. Wykup wraca, wszystko w koszty próżne zapłacić rodzicom panny młodej. I jeszcze rodzina dziewczynki przez długi czas pokryte wstydu, inne dziewczęta z niego też nie będzie się ożenić. Tak więc rodzice powinni bardzo surowo dla dorastających córek.