516 Shares 7861 views

Terrorist – to … zamachowcy-samobójcy. Prawo antyterrorystyczny

Jeden rosyjski dziennikarz zasugerował, że terroryzm – nienawiść: osoby, osobę do ludzkości. Cokolwiek to jest zwana koncepcja społeczna, to wniosek nasuwa jeszcze jedno: samobójstwo – jest wrogiem ludzkości. Tak długo, jak istnieć w tym świecie, nikt nie może czuć się bezpiecznie, ponieważ liczba ataków terrorystycznych codziennie rośnie w lawinowym tempie. Według statystyk, działania tych przestępców odbywają się co dwa lub trzy dni w świecie i wprowadzą te bezprawne działania tylko śmierć.


Pojęcie „terroryzm”

Tłumaczone od łacińskiego terminu „terroryzm” oznacza strach i przerażenie. Na tej podstawie, zgodnie z terroryzmem konieczne jest, aby zrozumieć fenomen społeczny, który jest przeznaczony do zastraszyć wroga i jego tłumienie na wszystkie możliwe sposoby, włącznie z fizycznym zniszczeniem. Historycznie rzecz biorąc, że strach jest nie tylko odstraszanie, jego istotą jest odzwierciedlone w skutkach moralnych i fizycznych. Terrorist – osoba, która wykonuje pewne działania zmierzające do zastraszenia i przemocy. Przedmiotem tej przemocy może być osoba fizyczna, organizacja, grupa ludzi lub po prostu przechodniów, którzy nie są związane w celu popełnienia aktu terrorystycznego, ale po prostu w niewłaściwym miejscu. Najczęściej osoby te są związane ze społeczeństwem bandytów, przez organ publiczny lub struktury miejskiej. Osoba (lub grupa osób), którzy popełniają te straszliwe akty, najczęściej mają na celu destabilizacji sytuacji w kraju lub we Wspólnocie. Terrorist – osoba, która chce się bać i nieufność władze prowadził ludzi do rewolucyjnego działania, wpłynęły na decyzję urzędników. Strach i brak zrozumienia sytuacji może spowodować wybuch wojny z innego kraju, wojnę domową, silne pragnienie niezależności.

Terroryści – to nie tylko osoby fizyczne. Nielegalne niesamowite działanie może prowadzić wiele organizacji i grup, w tym finansowania i wsparcia całych narodów.

Istotą terroryzmu jest nielegalna działalność, więc to sprawia, że szereg specyficznych cech:

 • Praca ta pociąga za sobą wielkie ryzyko wystąpienia bezpośredniego zamiaru powodując śmierć jednego, kilku lub dużej liczby osób.
 • To jest nieodłączną częścią natury publicznej egzekucji. O ten akt powinien być znany do wielu ludzi.
 • Celem nielegalnych działań jest bezpośrednim pragnienie, aby stworzyć otoczenie, w którym rządy strachu i depresji.
 • Kiedy akcja bandyci, wpływając na jeden, dążyć do wywierania wpływu na wszystkich innych.

Jeśli porównamy koncepcję „terroru” i „terroryzm”, możemy powiedzieć, że pierwsze pojęcie szersze, masywny i cierpi z powodu strachu przed wielu ludzi.

Międzynarodowy terroryzm: tematy i jego wartość

Międzynarodowy terroryzm skierowany przeciwko niektórych stanach lub pewnego kręgu osób. Jej głównym celem jest poważne zakłócenie normalnej aktywności państwa, podważa stabilność stosunków z innymi krajami. Jego poddani są cały kraj, mieszkańcy danej narodowości, municypalnych, zasad i dyplomatów. Ten typ terroryzmu nazywa się wersja ekonomiczna wojny. Ta metoda jest najbardziej skuteczny: ludzie umierają, osłabione gospodarki kraju i jego pozycji w świecie, a wszystko dzieje się przy minimum kosztów wojskowych i ofiary ze strony tych, którzy organizują i wykonywania.

Podstawowe zasady tego typu są bandytyzm:

 • Wszystko wojskowy oznacza przeprowadzenie ataku terrorystycznego na terytorium wroga, który został zakupiony w okolicy.
 • Ci, którzy są zaangażowani w działalność wywrotową, znajdują się w różnych miejscach, wróg państwa, są one trudne do wykrycia, ponieważ większość bandytów mieszka legalnie w danym kraju.
 • Organizatorzy atakami terrorystycznymi jest trudno znaleźć inny powód, że zarządzanie systemem zarządzania siecią, co jest trudne, aby osiągnąć szczyt.

Głównymi narzędziami terroryzmu, zarówno międzynarodowych i krajowych, jest psychologiczny wzniesienie nad wrogiem, bo organizatorzy zawsze mają jasne i przemyślany plan i bardzo trudne do wykrycia, to cios zostanie uderzony w przyszłości.

Historia terroryzmu

Jeśli prześledzimy powstanie terroryzmu, możemy stwierdzić, że pojawiła się przez długi czas. To jest długi czas nie było przemocy skierowane przeciwko osobie, a wspólna idea pojawiła się dopiero w XX wieku. Jego pierwsza manifestacja, według niektórych historyków, jest ruch partyzancki w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Grupa ludzi po rozpadzie ruchu partyzanckiego w tych krajach zaczęły działać, po spędzeniu kilku wywrotowych aktów, które później zostały opisane jako „partyzantki miejskiej”. We wczesnych latach 60-tych podobna akcja miała miejsce w armii izraelskiej. W tych latach, palestyńscy terroryści wysadzili sprzętu wojskowego, ukradł samolotów z pasażerami, a następnie wysadzili je, chwycił pojazdy zakładników albo zajęty budynek z ludźmi, tworząc zakłóceń w tłumie. Przez dziesięciolecia kraj zdobył falę terroryzmu, ekstremizmu. W ciągu tych lat, zaczęliśmy takie objawy, jak iw Europie Zachodniej, kiedy tak zwane włoskie „Czerwone Brygady”, grupa separratiskie ETA w Hiszpanii, Armia Republikańska w Irlandii. Terrorysta lista jest bardzo duża. Najstraszniejsze z nich jest Osama bin Laden, który został wyeliminowany na początku maja 2011 roku. Ten numer terrorysta 1 przyniosła wiele łez i zła w tym świecie, zabijając wiele istnień ludzkich. Jego nazwa związana jest z dużej liczby przestępstw, zamachów bombowych i ataków. Był poszukiwany od 1998 roku. Drugi znany terrorysta imieniem: Ayman Al-Zawahiri, który zorganizował „egipskiego islamskiego dżihadu” Adam Gadahn Daniel Andreas San Diego, domniemanego członka zamachach budynków biurowych w Stanach Zjednoczonych, Ali Atwa, który zajmuje się piractwem powietrza, eksplozji samolotu, branie zakładników, Fahd Mohammed Ahmed al-Kuso i wiele innych.

rodzaje terroryzmu

To zjawisko społeczne jest klasyfikowany z kilku powodów. Jeśli weźmiemy pod uwagę terytorialnego, możliwe jest zidentyfikowanie międzynarodowym i krajowym terroryzmem.

W zależności od motywu z nielegalnych działań izolowane politycznych, religijnych i narodowych.

Najbardziej zarządzaniu, według wielu historyków, jest polityczny terroryzm. Jej głównym kierunkiem jest wyrazem niezadowolenia z istniejącego polityczny zorganizuje w państwie. Ten rodzaj bandytyzmu pojawił się pierwszy. Organy państwowe w zasadzie nauczył się odpowiednio radzić sobie z takimi gangami. Ci, którzy już od wielu lat, zaczynają zanikać: starsi liderzy grup już istniejących odbyciu kary, a nowe pokolenie nie jest tak niebezpieczne i profesjonalnie. akty polityczne terroryzmu zostały raczej ograniczone, są w stanie wpływać nie tylko władze publiczne, ale także społeczeństwo jako całość.

Narodowy terroryzm – to nielegalne działanie grupy ludzi, którzy dążą do ustanowienia własnego niezależnego państwa. Grupy, którzy chcą stworzyć własną oddzielną strukturę państwową, uzbrojony i spróbuj użyć broni, aby bronić swoich interesów. Finansowania terroryzmu, w tym przypadku pojawia się kosztem innych państw, struktur, ludzi, którzy są zainteresowani lub stworzenie nowego systemu politycznego, lub w poważnym podważania sfery gospodarczej lub społecznej, która istnieje, przeciwko któremu bandyci działania. Często podstawą do finansowania nie jest jedyną partią polityczną, ale również finansowy. W ciągu ostatniego stulecia najbardziej uderzającym przykładem krajowego terroryzmu jest walka Kurdów, opowiedziało się za utworzeniem nowego państwa Kurdystanu, która odbyła się na terenie zaledwie czterech krajach: w Iraku, Iranie, Turcji i Syrii.

Innym przykładem jest walka z grupą ludzi w południowej Francji i Hiszpanii, tzw baskijski, którzy byli gotowi, by stać się w pełni niezależna. W Wielkiej Brytanii, terroryści nacjonalistyczne zostały nazwane członków IRA – Irish Army – który z pomocą ataków terrorystycznych próbujesz ustanowić niepodległe państwo. Swego rodzaju manifestacji tego rodzaju terroryzmu, zgodnie z pewnej części społeczeństwa, jest walka z południowo-wschodniej części Ukrainy za możliwość stworzenia własnej jednostki federalne w innym państwie. Najbardziej przerażający widok tego zjawiska społecznego jest ten, który opiera się na przekonaniach religijnych. fanatycy religijni są skłonni łatwo oddać swoje życie w walce o swoje ideały. Głównym objawem tego rodzaju terroryzmu jest uważany za walka Palestyńczyków, co się dzieje w Izraelu. Mówiąc o przywódców gangów, konieczne jest, aby przeznaczyć już zniszczony przez Osamę bin Ladena, który postawił swoje życie sprawie utworzenia ogólnoświatowego państwa islamskiego. Że okropny człowiek był w stanie połączyć dużą liczbę ludzi, którzy stają się zagrożeniem dla niewinnych życiu innych, aby zbierać ogromne ilości pieniędzy na organizację walki oparty funduszu ratunkowego „Al-Kaidy”. Pod jego patronackich przeszkolony zamachowców-samobójców, dla których nie ma nic świętego. Łączy ich tylko wspólny cel.

samobójców

samobójców powodować specjalistami kontrowersyjną opinię. Istnieje wiele podejść do tego pojęcia. Uznany ekspert w badaniu istoty terroryzmu A. Merari uważa, że ogólna koncepcja tej definicji nie ma. Podsumowując wszyscy zamachowcy-samobójcy nie może być jeden rozmiar dla wszystkich. Zamachowiec mógł być normalny człowiek, ale pod wpływem niektórych czynników, postawy i przekonania, że jest gotów poświęcić. Osoby biorące udział w przygotowaniu takich rekrutów. Początkowo znaleźć osobę z odpowiednim portretu psychologicznego, a następnie poddano ją i doprowadza stopniowo do wykonywania pewnych czynności, które odbierają życie nie tylko zamachowca-samobójcę, ale wiele osób. Wszystko to, według nich, odbywa się w trosce o wspólny cel, najczęściej jest to religia. Na drugim miejscu – nacjonalizm.

Samobójstwo może być również osoba, której mózg zasłonięte przez idei narodowych lub religijnych. Jest to swego rodzaju narzędzie w rękach przywódców grup terrorystycznych, które, co do zasady, nie rozumie prawdziwe cele swoich działań, i wierzy w to, co robi dla dobra ludzkości.

Kolejny ekspert badający termin „zamachowca samobójcę” Aarkus ma inne zdanie. Według jego nauczania, zamachowcy-samobójcy są dwojakiego rodzaju. Pierwszy typ to religijni fanatycy lub krajowe, a drugi – sztuczne zamachowcy, którzy pod wpływem religii lub postawy narodowe są zdolne do poświęcenia.

Ale profesor Ross z American University, badając psychologiczny aspekt działania samobójczego, stwierdza, że ich powstawanie jest pod wpływem różnych czynników, zarówno społecznych i psychologicznych i krajowych. Korzystne warunki dla rozwoju terroryzmu istniejących w danym społeczeństwie, zagadnienia społeczne, rozwój demokracji, predyspozycja do samobójstwa, kult samobójców, nieodebrane strachu w życiu i społeczeństwie, agresja, poczucie winy wobec innych i wiele więcej.

formy terroryzmu

Terror zjawisko ma różne przejawy. wszystkie one są brane pod uwagę w przygotowaniu prawa karnego. Podział wykonany jest w postaci warunkowego w ramach ataku terrorystycznego – połączenie kilku postaciach. Najbardziej rozpowszechnioną formą mieszaną – na przykład zajęcie pojazdów z ludźmi. W tym przypadku, w połączeniu kilku czynności: branie zakładników i przejęcia pojazdów.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych postaci terroryzmu jest stosowanie urządzeń wybuchowych w celu wywołania maksymalnego uszkodzenia. Bronie terroryści najbardziej zróżnicowane, w tym urządzeń wybuchowych. To może być bomb rurowych i fabryki. Powody, dla których bandyci używanych urządzeń wybuchowych, są oczywiste: w ich stosowanie pod warunkiem ogromne szkody. Domowe urządzenia nie wymagają znacznych inwestycji, a ponadto możliwe jest użycie zdalnego zarządzania, co zwiększa poziom bezpieczeństwa samych terrorystów.

Drugą najważniejszą postacią jest porwanie samolotów, statków lub innych środków transportu, w tym kolei. Ta forma jest często w połączeniu z eksplozją skradzionego pojazdu, a więc prowadzi do utraty wielu ludzi, zwłaszcza jeśli złapany ruch może pomieścić wielu pasażerów.

Ta forma terroryzmu, jako akt, który składa się z kilku etapów: Przede wszystkim, zajęcia i późniejszego porwania. Zajęcie nazywa opanowanie transportu za pomocą przemocy. Terrorist – przestępca, który wykorzystuje siłę jako załogi statku lub samolotu i pasażerów. Zasadniczo, po zdobyciu transportu (statek) przestępcy zmieniają kierunek ruchu, wybierając kierunek.

Branie zakładników jest uważany za jedną trzecią postać terrorystycznym, chociaż akt w połączeniu z innymi formami. Teoria zakładnikiem nazywa ludzi, którzy są przymusowo utrzymywanych w danym miejscu jako gwarancja spełnienia wymagań państwa lub innych osób terrorystów. Branie zakładników jako forma tego typu bandytyzmu, obiektywne dane przedstawiają się następująco:

 • Planowanie uchwycić definicja celów działania;
 • szukaj wspólników;
 • znaleźć niezbędne środki, aby osiągnąć cel;
 • określenie miejsca, w którym zajęcie, badanie dostępności ochrony, środki komunikacji pomiędzy strażnikami, czasu i kierunku ruchu;
 • popełnienie czynów, które mają na celu mają zajęcie i nielegalne zachowania ludzi;
 • nałożenie wymogów;
 • Negocjacje terrorystów.

Dość poważna forma psychologicznej terroryzmem, który jest przemoc moralna przeciwko ludziom. Jest to psychologiczny szantaż, wykorzystanie śmiercionośną broń lub przemocy.

W nowoczesnym społeczeństwie, było cyberterroryzm, który jest świadomym atakiem na informacji kryminalnych, które są przetwarzane przez sprzęt lub oprogramowanie komputerowe, i jest niezbędna dla społeczeństwa lub państwa. Formularz ten może być również szkodliwe, a zdrowie i życie mieszkańców.

Sytuacja terroryzmu na świecie

Ten problem stał się bardzo aktualny w ostatnich latach. Aktualności prostu przepełnione faktów o atakach terrorystycznych. Uczucie, że wszyscy terroryści świata zaczęły aktywnie działać, szukając swoich celów politycznych, narodowych czy religijnych. Eksperci przypisują główną przyczynę aktywności tych organizacji z czasu kryzysu w Europie i na świecie. Wszelkie operacje terrorystyczne może prowadzić do zniszczenia reżimu. Terrorystyczne agenci zdobyli całe terytorium, zestrzelić samoloty i popełnienia innych strasznych rzeczy. Życie staje się bronią do osiągnięcia celów narodowych lub religijnych.

Sytuacja z terroryzmem w Rosji

W Rosji, kwestia terroryzmu zajmuje dużo miejsca w codziennych wiadomościach. Ataki terrorystyczne w Rosji odbyło się tuż po rozpadzie ZSRR, w latach 1994-1995, nie zatrzymać się i później. Najbardziej ambitny akt w ostatnich latach w Federacji Rosyjskiej było straszne zajęcie Biesłanie w Osetii Północnej, gdzie dzieci były ofiarami. Terroryści – ludzie, którzy nie mają żadnych moralnych, więc wkroczyła w życiu dzieci. Szkoła, która została zaatakowana przez przestępców, 1 września 2004, wszystko było około 1200 osób zginęło w ciągu trzech dni terroru – 326. Według badania służb specjalnych, w tym strasznym akcji bierze 32 osób, z których 31 zginęło podczas wyzwolenia ludu. Mieszka tam był tylko jeden z bandytów. Nadal pamiętam o Nord-Ost, Pałac stolicy Kultury, który został wydobyty przez terrorystów, wraz z 700 widzów i udogodnień dla personelu. Terroryści byli przetrzymywani jako zakładnicy przez trzy dni, psychicznie szyderczy krewnych ubogich. Skończyło się czynu przez burzę, która jest oficjalna wersja rozpoczął się po napastnicy zaczęli strzelać ludzi. W tej walce z terrorystami zamieszek policja działała profesjonalnie, ale musiałem użyć śmiercionośnego gazu. Niestety, wielu niewinnych ludzi zmarło z jej efektów.

Innym zagrożenie terrorystyczne w Rosji są dziś Emiraty wahabitów. Grupa ta prowadzi akty terroryzmu religijnego, które mogłyby mieć wpływ Rosjan. Terroryści, których zdjęcia są w aktach międzynarodowych i rosyjskich służb zajmujących się tym problemem, mogą żyć wśród nas, a tym samym planować swoje zbrodnie.

Metody radzenia sobie z terrorystami

W sprawie walki z terroryzmem, mówiąc, sytuacja jest dużo. Przede wszystkim chcę powiedzieć, o co władze walczą bezpośrednio w rosyjskich grup przestępczych lub pojedynczych terrorystów. Głównym fighter uważane Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Oprócz tej usługi, wydziały do zwalczania terroryzmu w MSW, Służby Wywiadu Zagranicznego, Federalnej Straży Federacji Rosyjskiej oraz Ministerstwa Obrony Rosji.

W Rosji, stworzony jednostki antyterrorystyczne, główne z nich to grupa „Alfa” i „Vympel”. Ponadto, służby bezpieczeństwa, którzy walczą z terroryzmem, a ustanowione z wojska, w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (grupy „Vega”) z organami ścigania.

Terror można uniknąć tylko poprzez wspólne wysiłki różnych krajów, które są dostrojone do poważnego rozwiązania problemu. Konieczne jest opracowanie kompleksowego podejścia do zwalczania tego zjawiska, nie tylko prawnych i bezpieczeństwa, ale także wpływ na identyfikację głównych przyczyn jej występowania. Co najważniejsze – nie szukać wymówek dla terroryzmu, a nie do podziału na dobro i zło. Jest to konieczne do zwalczania wszelkich jego przejawów. Na poziomie legislacyjnym we wszystkich krajach muszą wzmocnić odpowiedzialność karną za akt terroru. Ustawa o zwalczaniu terroryzmu i prawa karnego musi być dokręcona do wprowadzenia kary śmierci.

Przepisy prawne, które przyczyniają się do zwalczania terroryzmu

Zwalczanie terroryzmu w Rosji pomaga ustawę „w sprawie zwalczania terroryzmu”, przyjęta w marcu 2006 r. Ustawa ustanawia podstawowe zasady walki, opracowała różne metody zapobiegania.