829 Shares 7635 views

rak języka: objawy. konsultacji onkologa

choroby onkologiczne wpływać na znaczną część populacji. można nagle znaleźć się w lub w pobliżu nowotworów skóry, macicy, piersi, krwi, a nawet raka pod językiem. Te ostatnie ludzie wiedzą najmniej, ponieważ jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych. Ale żaden z choroby nie przychodzi ot tak. Wszystko ma swoją przyczynę, to ważne jest, aby zwracać uwagę na objawy we wczesnym stadium. Aby chronić siebie, musisz wiedzieć o raku wszystko.


Co to jest?

Pod raka języka rozumieć choroby nowotworowej, składający się głównie z łuskowatych komórek nabłonkowych. Pierwsze ostrzeżenie o obecności organizmu na wiele chorób są ignorowane, ponieważ dopiero w późniejszych etapach można zdiagnozować raka języka. Oznaki i objawy dotyczą głównie w jamie ustnej.

Choroba występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. środki folk pomóc złagodzić manifestacji, ale nie całkowicie wyleczyć puszkę. Leczenie przypisuje onkologowi chirurga danego pacjenta, a także od stadium rozwoju nowotworu.

zagrożonych

Choroba nigdy nie występuje bez powodu, nie jest wyjątkiem i język rak. Objawy podmiotowe i ważne jest, aby nauczyć się chronić się od problemów. Najczęściej narażone są osoby, które narażają swoje ciało do następujących czynników:

 • palenie;
 • regularne nadmierne używanie napojów alkoholowych;
 • mastykując mieszaniny różnych leków;
 • biedny higieny jamy ustnej;
 • poparzenia chemiczne i termiczne;
 • uszkodzenia mechanicznego charakteru języka.

Niestety, wiele z tych elementów dla wielu stały się już nałogi, torturować je przez całe życie. Dość głupio mówiąc sobie, że jeśli pięć lat palenia nie rozwinął się rak języka, już nigdy nie będzie. Nowotwór może zacząć rozwijać się nawet po 20 latach palenia papierosów lub nadużywania mocnych napojów.

choroba przedrakowym

Istnieje wiele chorób, które są nazywane przedrakowym. Są to te, które zaczynają się rozwijać i postęp, a ostatecznie doprowadzić do rozwoju raka wczesnego stadium języka.

Należą do nich:

 • przewlekłe owrzodzenie;
 • Choroba Bowena;
 • zapalenie języka;
 • erozji;
 • leukoplakia.

Jeśli nie są one traktowane, to będzie trudne do uniknięcia języka raka. Trzeba przechodzą regularne badania lekarskie lub dzielnica szpital zastąpi Hospital raka.

symptomatologia

Że wszystko skończyło się najbardziej korzystne, trzeba wiedzieć, jak rozpoznać raka języka. Oznaki i objawy, które są zauważone w czasie, mogą ostatecznie uratować życie, ponieważ czas rozpoczęciem leczenia – klucz do pomyślnego zakończenia choroby.

Na pierwszą rzeczą żołądka w postaci ludzi zauważy obecność wrzodów. Pojawiają się nagle lub w języku lub w jamie ustnej, a nie leczyć. Stopniowo, mogą one rosnąć w wielkości, powodując swędzenie, ból, mające charakter cięcie i pieczenie.

Na najwcześniejszych etapach pojawiają się bolesne doznania w jamie ustnej. Mogą one być zlokalizowane na dziąsłach, policzkach i gardle. Większość uszczelnień raka znajduje się w części bocznej, tak bolesne odczucia często występują tam. Prasowany i błony śluzowej otaczającej tkanki. Może być białawe plamy. Czasami raka płaskonabłonkowego języka nie można wykryć, dopóki są przerzuty.

Sensory upośledzenie języka też jest objawem choroby. Wraz z krwawienia guz staje dotyczy jedynie w późniejszych etapach.

a te czynniki mogą być przypisane do objawów:

 • Ból w świątyni, uszy, usta, szyję. Są wędrownych w naturze.
 • Podrażnione gardło, ból przy przełykaniu.
 • Trwałe nieprzyjemny oddech.
 • Utrata zęba. Obserwuje się w przypadku, gdy przerzuty wpływać szczęki.
 • Obrzęk twarzy i szyi.
 • Nadmierne wydzielanie śliny spowodowane przez podrażnienie jamy ustnej.
 • Uczucie ciała obcego w gardle.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów raka walczy potrzeby skierować do lekarza i nie próbować leczyć go z środków ludowej. Self-pogorszy tylko chorobę.

Jest to łatwe do znalezienia?

Spośród wszystkich form raka najprostszy sposób, aby go znaleźć jest rak języka. Oznaki i objawy są zlokalizowane w jednej z najbardziej wrażliwych obszarach, gdzie nawet niewielkie zmiany są natychmiast zauważalne.

Jednak po wykryciu dyskomfort w jamie ustnej nie jest konieczne od razu postawić diagnozę. Wymaga to konsultacji z onkologiem. Wykwalifikowany lekarz bez większych trudności nawet wizualnie zauważyć obecność patologicznych zmian. Zmienionych powierzchni ich wygląd różni się znacząco od zdrowych. To uszczelnienie może być szary lub różowy kolor, gęsty w dotyku czerwony guz.

etap

Według częstości występowania w pierwszej kolejności jest klęska bocznej powierzchni środkowej trzeciej części języka, na drugim – rak języka, czasami można znaleźć grzbietowej guza języka. Wszystkie te gatunki mają jednolity system określania etapów, a mianowicie:

 • Etap 1. W tym okresie rakowych małą wielkość, zazwyczaj nie przekracza 2 cm. Przeważnie znajduje się w błonie śluzowej i podśluzowej. Rozpowszechnianie przerzutami do węzłów chłonnych i zaangażowania nie jest jeszcze tam.
 • Etap 2. Nowotwór rośnie, jest większa niż 2 cm, ale nie więcej niż 4. Jakiekolwiek objawy obecności przerzutów do węzłów chłonnych lub innych narządów mogą ujawnić konsultacji onkologa. Zazwyczaj przerzuty są wykrywane i brody pod szczęki.
 • Etap 3. Guz zaczyna rozprzestrzeniać się dalej, zdobywając większość języku. Można stopniowo przejść do dolnej części języka, tak że cały język staje się słabą mobilność.
 • Etap 4. język uszczelki już dotyka dużą część, zaczyna się przesuwać do kości. Przerzuty mogą być ruchome i nieruchome. Zlokalizowane na jednym obszarze.

W zależności od stopnia zaawansowania raka chirurg zdecyduje jakie leczenie powinno być przypisane.

tworzą przerzuty

Przerzut jest podzielony na trzy formy.

 • Po pierwsze – wrzód. Kiedy to okazać wyrażenia, oni krwawią i mają postrzępione krawędzie.
 • Po drugie – brodawkowatego, uszczelka znajduje się na powierzchni języka. Ponadto, można zobaczyć na krawędzi języka na tylnej, dolnej powierzchni. Najbardziej powolny formy wzrostu guza.
 • Po trzecie – infiltrowany charakteryzuje się występowaniem uszczelek w miejscu, w którym rozwija się nowotwór, przy najlżejszym dotyku czuł ból. Seal ma określone granice, odstaje jak guzek na powierzchni języka. Wrzody natomiast całkowicie brakuje.

łagodny

Rzadko, ale zdarza się, że guz nie jest językiem złośliwości. W tym przypadku może to być:

 • Naczyniaka. Choroba może mieć wpływ policzków, podniebienia, warg i dziąseł. Wykształcenie ma niebiesko-fioletowy lub niebieskawy kolor i zwiększa ze stresem lub podczas ćwiczeń. Jeśli taki guz naciskać, zaczyna zanikać. Zabieg jest radioterapia, chirurgia, lub ich kombinacji.
 • wole język. Wynikające z naruszenia embriogenezy. pojawieniu się guza u nasady języka i do 1 cm. Zwiększa się stopniowo i rośnie bardzo powoli. Ma gładką powierzchnię. leczenie chirurgiczne.
 • Dermoid. Takie formacje są umieszczone w obszarze brody na dnie jamy ustnej. Chirurgiczne usunięcie łatwo eliminując choroby.
 • torbiele retencyjne. Mogą tworzyć na języku i policzkach w postaci pęcherzyków z gęstą zawartością.

diagnostyka

Skuteczne leczenie może zapewnić terminowe diagnozy. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan śluzowej języka, jamy ustnej. Po wykryciu długim okresie gojenia owrzodzenia, plamy białe lub czerwone powinien natychmiast udać się do lekarza. Może zdiagnozować chorobę nawet na wstępnym badaniu.

Aby uzyskać pełny obraz choroby i rozprzestrzeniania się edukacji, konieczne jest, aby zdać cytologii. Są one zaangażowane w Szpitalu Onkologii i onkologów. Wykorzystanie i metod diagnostycznych, takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, tomografia komputerowa biopsji.

leczenie

Leczenie może odbywać się w dwóch obszarach: w leczeniu choroby z przerzutami lub operacji, efekty radioterapii na nowotwór złośliwy. Na najwcześniejszych etapach powodzeniem zastosowanie efektu promieniowania na raka języka. Rokowanie tej dostatniej – 60-85% przypadków kończy się na całkowite wyleczenie. Jeżeli w połączeniu ingerencji chirurgicznej i promieniowania, jeśli to możliwe do leczenia 94% pacjentów.

Chirurgiczne leczenie chorych przeraża, i to nie działa, i tym, że po jakość życia operowanych pacjenta pogarsza się znacząco. Po wycięciu policzka, jamy ustnej, podniebienia, szczęki, języka problemów z jedzeniem, aktywności mowy. Jednak w niektórych przypadkach jest to po prostu konieczne, ponieważ na tym terenie mogą puchnąć i zatrzymać ten proces może być usuwanie tylko obszar problemu.

Poza metodą resekcji stosowane Banha, Crile lub wycięcie tkanki szyjki macicy. W przypadku nieoperacyjnych lub jeśli istnieje wiele przerzuty i pacjent odmawia interwencji chirurgicznej, używany jest chemioterapia. odzysk nie gwarantuje tego. Skuteczne leczenie choroby może przedłużyć życie pacjenta przez pięć lub więcej lat, ale to wszystko zależy od stadium choroby, wzrostu, przerzutów, ogólnego stanu zdrowia i wieku pacjenta.

profilaktyka

Najbardziej rozsądne, aby zapobiec raka języka. Leczenie w tym przypadku nie jest wymagane. Zapobieganie obejmuje przede wszystkim kompletny zaprzestania palenia. Odnosi się to do papierosów, fajki, cygara, fajki wodne, narkotyków i środków odurzających. Należy pamiętać, że w dodatku do raka języka może wywoływać raka płuc i wielu innych chorób. Po tym należy zwrócić uwagę na wykorzystanie alkoholu i starają się ograniczyć je do minimum.

Fakt, że mężczyźni częściej niż kobiety na rozwój raka języka, to właśnie ze względu na fakt, że ludzie, którzy palą więcej i spożywania napojów alkoholowych. Ale w ostatnim trendem żeńskiej nikotynizmu i alkoholizmu, ponieważ kobiety zaczynają wyprzedzać mężczyzn w tym opłakanych statystyk.

Może zapobiec rozwojowi choroby następujące higieny jamy ustnej.

Potrzeba czasu, aby myć zęby rano, przed pójściem do łóżka, a najlepiej po każdym posiłku. Ważne jest, aby pamiętać w czasie wizyty u dentysty, ponieważ jego zęby zgniłe i odłamane są przyczyną uszkodzenia delikatnej powierzchni języka i błony śluzowej jamy ustnej.