397 Shares 7717 views

Metro mapa Peter i perspektywy jej rozwoju

Pierwsze plany budowy metra w stolicy rosyjskiego imperium istniały pod koniec XIX wieku. Nie były one abstrakcyjne. Na rozwój podziemnego miejskiego pierwszego zespołu kolejowej kraju z wiodących rosyjskich inżynierów. Stopniowo wyłania przyszłość metro mapa Peter. Ale jego wykonania, w rzeczywistości uniemożliwił pierwszej wojnie światowej, i wszystko, co go przestrzegać.

Leningrad Metro

W 1918 roku, miasto nad rzeką Newą traci swój status kapitałową. W związku z tym pod ziemią nie może nastąpić jedynie po to powstanie w Moskwie. Niemniej? Jej tworzenie rozpoczęto w późnych latach trzydziestych i została przerwana przez II wojną światową.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że nie ma teraz prawdziwy metro mapa Peter urodził się w 1955 roku. Oczywiście, to był tylko pierwszy jej stosunkowo niewielkim przekroju. Ale to było na jesieni 1955 roku pierwsi pasażerowie podróżowali na stronie wyjścia linii Kirovsko-Wyborg.

Budowa metra Leningradu była obarczona bardzo wielkim trudem. Teren, na którym znajduje się miasto, ma bardzo skomplikowaną budowę geologiczną. Konstruktorzy musieli pokonać obszary o trudnym terenie oraz liczne przeszkody wodne. Ale to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na poziom rozwiązań technicznych – system metra Peter całkiem racjonalne. udało się uniknąć pewnych istotnych błędów popełnionych przy projektowaniu moskiewskim metrze.

Regionów Peter z metra

Zasadnicza różnica w stosunku do moskiewskiego metra Leningrad metra była odmowa systemu promieniowy-ring. Jest to ważna decyzja została podjęta jeszcze na etapie projektowania. mapa Peter Metro jest umieszczony w taki sposób, że wszystkie jej linie łączą gęsto zaludnionych obszarów na obrzeżach zabytkowego centrum miasta. Każdy z nich ma przecięcia i wymiany z innymi stacjami. I zapewnia możliwość uzyskania z jednego obszaru Petersburgu w jakikolwiek inny z jednym przeszczepem lub bez niego obejść.

Petersburg linie metra mają dość dużą długość i połączyć przez tereny środkowych na przeciwległych krańcach miasta. Tak więc jeden sposób, aby połączyć się z Kirowa i dzielnicy Wyborg Petersburgu, a drugi – historyczny Moskwie i Piotrogrodzie stronie.

perspektywy rozwoju

Została już utworzona i nadal rozwijać system metra w Petersburgu zapewnia niezawodną drogę do wszystkich części miasta. Ona już nie było poza jego granicami administracyjnymi w kierunku regionu Leningradu. Dziś w Petersburgu stacji 67 metra na pięciu liniach. 7 działa piast.

Istniejące plany rozwoju systemu podziemnego zadzwonić na okres do 2025 r wygląd miasta ponad trzydzieści nowych stacji. Będą się jako przedłużenie istniejących linii i nowego Krasnoselskaya-Kali. Ale dalej budowa Petersburgu metrem jest znacznie skomplikowane przez okoliczności o charakterze finansowym i gospodarczym.

Od stacji do stacji

map Peter Metro ze stacji zainteresowania przede wszystkim do tych, którzy powinni być koleją z transferu. Wszystkie pięć dworce miasta są zakotwiczone w metrze. Stacja Kolejowa Moskwa znajduje się w pobliżu stacji „Newski” i „Mayakovskaya” Bałtyk – na stacji „Baltic”, Finlandia – w pobliżu stacji „Plac Lenina”, Witebsk – blisko „Pushkinskaya” i „Zvenigorod”. A nie tak dawno temu wybudowany dworzec Ładoga znajduje się na stacji „Ładoga”.