572 Shares 1585 views

Arboretum, Soczi: adres, zdjęcia i opinie

W kurorcie Soczi, oprócz pięknych plaż i wspaniałej przyrody, istnieje wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie powinny zobaczyć wszystkich gości. W tym artykule powiemy o unikalnych zabytków miasta. Ten Arboretum (Soczi).


Botaniczna skansen prezentuje zwiedzającym liczne próbki flory zachodniego Kaukazu. Tutaj można podziwiać rośliny z wielu krajów południowych.

Historia powstania

Ogród architektura park w mieście z bogatą kolekcją egzotycznych roślin pojawiły się pod koniec XIX wieku. Dramaturg i dziennikarz, redaktor i wydawca „Petersburg gazety” S. N. Hudekov w 1889 roku nabył w Soczi na stokach Łysej Górze w pobliżu willi Vereshchaginskaya 50 akrów ziemi.

Działka jest wyczyszczone i położył na park o powierzchni 15 hektarów. Sergey Khudekov był miłośnikiem i znawcą subtropikalnych roślin. Ponad 400 gatunków, wylądował na ziemi. Jego bliski przyjaciel ogrodnik K. A. Langan pomógł wykonać układ parku.

Dendro (Soczi) uzupełniane o nowe rośliny, które zostały przywiezione z Krymu, Kaukazu, Niemcy. Część drzewek została nabyta w Gagra w przedszkolu Prince of Oldenburg. Dendropark (Soczi) wyposażone w nowoczesne udogodnienia i transformacji. W pracowni francusko-włoskiej firmy Paryża zostały wykonane przez rzeźbiarzy i waza dla niego.

W 1899 roku willa została zbudowana, który został nazwany „Nadzieja”, na cześć żony Khudekov. W tym czasie, była najlepsza w regionie. było brzoskwiń i śliwek sadów obok parku. Na początku 1917 roku istnieje ponad 550 gatunków roślin.

Dendro (Soczi), zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, została upaństwowiona w 1922 roku, aw 1944 roku został członkiem eksperymentalnej stacji badawczej. Dziś jest Instytut Badań Lasu i Ekologii Mountain Leśnictwa.

W 1977 roku pojawiła się nowa winda w Soczi. Wstąpiła wspaniały park z wypoczynkowy Avenue. Jego długość – 908 metrów.

opis

Park zajmuje powierzchnię czterdziestu dziewięciu akrów. Jest to unikalny zabytek sztuki krajobrazu i eksperymentalnej demonstracyjnej bazie Instytutu Badawczego Leśnictwa. Obszar jest podzielony na trzy strefy: dolną, środkową i górną.

Resort Avenue (głównej arterii transportowej Soczi) w 1938 roku podzielony dolną część kompleksu, który stał się znany jako Dolnej Park. Górnej i środkowej części zostały zjednoczone pod ogólną nazwą Górna Park. Później dołączył do nich przez tunel, który jest przewidzianą na podstawie prospektu emisyjnego. Otrzymuje się z nich ozdabia rotundę – elegancką konstrukcję z półkolistymi łukami. To jest wejście do górnej części parku, który zajmuje dość stromym zboczu Łysej Góry.

górna Park

Wzorowana na tarasowych kompleksów parkowych we Włoszech. Większość tego obszaru zajmuje półek poziomych. Są one pokryte niezwykłych okazów flory z całego świata.

niższy parku

Ta część parku zajmują równiny terytorium. Charakteryzuje się jasnym układzie z głównej alei odchodzą w różnych kierunkach ścieżek i zacienionych ścieżkach. Obok nich można zobaczyć architektonicznych i roślinnych muzealnych charakterze drewna. Oto stawy, które są wybrane przez łabędzie i kaczki. W centrum jednego ze stawów na małej wyspie jest sztuczny śnieg biały posąg Neptuna, który kontrastuje z bujną zieleń wierzb, jodeł i cyprysów rosnących wzdłuż brzegu stawu.

Akwarium i terrarium

Ten pawilon jest bardzo popularny wśród turystów. Znajduje się on w wielkiej struktury architektonicznej w Dolnej Park. Więcej niż sto pięćdziesiąt metrów sześciennych wody, napełnić zbiornik, pozwoliły na postawienie 27 gatunków ryb żyjących w Morzu Czarnym, a także wiele egzotycznych mieszkańców Czerwonego morza: krewetki z różnych gatunków, zawilce, korali i jeżowce. Akwarium morskie – to fantastyczne widowisko, które jest niezapomnianym przeżyciem nie tylko u dzieci, ale także dorosłych.

W tym samym budynku znajduje się również terrarium. Jest domem dla rzadkich przedstawicieli gadów i płazów: Wąż grzechotnika, unikalne Lizard – legwan nosorogi, czarny piranie, etc …

roślinność

Rzadkie rośliny są prezentowane w parku ponad 1500 gatunków / odmian drzew i krzewów. W niektórych rejonach parku rosną kultury specyficzne dla danego kraju lub regionu. Jest doskonale przystosowana dwa tysiące sosen i 76 odmian gatunków, kilka odmian cyprys, klony, kasztanowce, egzotycznych roślin podzwrotnikowych i tropikalnych.

Jest mało prawdopodobne, że ktoś z odwiedzających przejść przez niezwykle piękne palmy Yubei Chilijska, nie dla niebieskawych liściach inny Egzotyczne palmy kosmetyczne rumień i Butia Park przyciąga turystów nie tylko ze wspaniałej korony, ale także owoce, które mają aromat ananasa.

Pstrych liściach Liriodendron wielkim hitem niezwykły barwiących. Europejski palmy wentylatora i Himalayan trahikarpus Martius (Metasequoia), wraz z 23 gatunków bambusa, kilka rodzajów uzwojenia glicynia chińska, która w kwietniu jest pokryta wspaniałych skupiska kwiatów bzu, uzupełnione kolekcją egzotycznych roślin.

Specjalny wrażenie na turystach produkuje olbrzymie platany. Zostały one posadzone w 1913 roku. Dziś grube pnie niektórych okazów do trzech metrów.

Szeroka różnorodność i kolekcji roślin iglastych: cedr i sosna, świerk, cyprys, tui. Wszystkie te rośliny są reprezentowane przez dziesiątki gatunków. Ich kolor waha się od niebieskawych igłach, niebiesko-szare do jasnej zieleni.

Dendro (Soczi), przeglądy, który opuścił prawie wszystkich odwiedzających, ma inny niepowtarzalny kolorowe miejsce. W ogrodzie różanym, można podziwiać wspaniały rozkwit ponad 100 odmian roślin selekcji rosyjskiej i zagranicznej, które tworzą unikalny kolorowy i pachnący dywan z kwiatów.

Polana Przyjaźni

Jeśli wizyta zwiedzanie arboretum, to na pewno pokazać polanę Przyjaźni, która została założona w 1960 roku. Rośnie ogromną ilość krzewów magnolii. Przez długą tradycję, są one sadzone ogród dendrologiczny honorowych gości.

Okres kwitnienia pola pokryte jest różowy, biały, fioletowy i fioletowe barwy, od której nie można oderwać wzroku. Nie mniej ciekawy jest inny cud niesamowity park, stworzony przez człowieka, – „Drzewo przyjaźni”. Ta oryginalna kolekcja cytrusów pod jedną koroną: cytryny, pomarańczy, grejpfruta i mandarynki. To drzewo stało się symbolem przyjaźni i unikalna wynikiem współpracy botaników, hodowców. Arboretum w Soczi – wspaniały park cudów i piękna, które powinien zobaczyć każdy z gości miasta.

Soczi Arboretum: jak się tam dostać?

Unikalna Park znajduje się pod następującym adresem: Kurortny Prospect, 74 Logowanie możliwe jest za pośrednictwem centralnej bramy, znajduje się w górnej części parku. Od brzegu lub do bramy Dolnej Park znajduje się w odległości spaceru. Jednak należy zauważyć, że w tym przypadku będzie musiał iść pod górę.

Jeśli ta metoda nie pasuje, można wybrać się kolejką linową. Posiada dwie stacje „Dół Arboretum” „Top” i arboretum Wózki Ropeway wychodzące z dolnej warstwy, co 15 minut. Podróż staje się prawdziwą atrakcją: niespieszne wznoszenie pozwoli Ci cieszyć się wspaniałe widoki.

Aby dostać się do parku od centrum miasta, trzeba będzie dostać się do przystanku „Circus”. Tutaj przynieść liczne autobusy i taksówki, a także z sąsiednich miejscowości wypoczynkowej. Na przykład, istnieje szereg przystanek autobusowy 105 i 105c, które wynikają z dworca autobusowego – Rose Farm iz powrotem, tam są trasy, które idą od dworca kolejowego, checkpoint „Psou” Olympic Park, dzielnice iskra Mamayka od przystanku „Cinema Aelita” ,

Dendro (Soczi): jak dostać się z Adler?

Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu turystów. Dendro (Soczi) – Adler – liczba linia autobusowa 125, 125 n Można użyć numeru busem 124 i wysiąść na przystanku „Park” Arboretum „”. Transport jest bardzo często.

Od Loo Lazarevsky autobusem 155 do № Sochi. Następnie „Stop” Sanatornaya zmiany do autobusu № 18. Nie ma innej opcji – przez elektryczny napęd do stacji Soczi, a następnie jeden z licznych autobusów dotrzeć przystanek „cyrk”.

opinie

Według wczasowiczów Soczi arboretum jest konieczne, aby zobaczyć, kto jest na wakacjach w słynnym kurorcie miasta i jego okolic. To niezwykle piękne miejsce, że będzie interesujący zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wspaniałe egzotyczne rośliny, reprezentowane w swojej kolekcji, pozostawiając doskonałe wrażenie, a odpoczynek w parku jest pamiętany przez długi czas.