586 Shares 2323 views

Jak szybko i łatwo zmienić format wideo

Biorąc pod uwagę mnogość formatów wideo, każdy doświadczony użytkownik zdaje sobie sprawę, że musi mieć oprogramowanie, z którym mógłby zmiany formatów plików. Główne powody, aby go zmienić, są następujące: mniejszy plik wyjściowy, albo jest kompatybilny z dowolnym odtwarzaczu lub odtwarzacza. Również często zmienia rozdzielczość lub proporcji.


Obecnie istnieje wiele aplikacji, które można użyć, aby szybko zmienić film. Zacząć notować standardzie wbudowany w Windows Movie Maker, a zakończyć złożonych programów, można również dodać pewne elementy instalacji.

Bardzo wygodne i jeden z najbardziej popularnych programów, za pomocą którego można zmienić format wideo jest Format Factory. Jest to uniwersalna aplikacja, która wykonuje wymianę prawie wszystkich formatów plików multimedialnych na wszystkich popularnych formatach. Zmiana formatu wideo w tej aplikacji można łatwo i szybko. W otwartym oknie programu wybrać z listy po lewej stronie kategorii plików: „Video”, „Audio”, „napęd urządzenie-ROM” lub „Zaawansowane” dla specjalnych formatach. Po kliknięciu na liście rozwijanej kategorii „Video” z wszystkich formatów, które można przekształcić oryginalny plik. Po wybraniu żądanego rozmiaru okna dialogowego pojawi się przed tobą, w którym wybierzesz plik oryginalny, jak również niektóre opcje formatowania, w szczególności rozdzielczości przyszłego pliku, szybkość przepływu, obecność napisów. W razie potrzeby można także przyciąć film do pewnej długości.

Oczywiście, ta aplikacja nie jest jedynym, z którego można dokonywać takich operacji. Istnieje wiele sposobów, aby zmienić format wideo, w tym różnych usług internetowych podobnych do asystentów internetowych do cięcia plików audio. Usługi te pozwalają na szybką zmianę formatu wideo. Aby to zrobić, fotografowana osoba będzie musiała uruchomić na serwerze stronie internetowej, a następnie sformatować i pobrać na komputer. Nie zawsze może zrobić konwersję pliku jest wymagana. Może po prostu trzeba użyć bardziej wszechstronny odtwarzacz, na przykład, VLC Media Player.

Szczególnym przypadkiem, że należy wymienić, jeśli mówimy o zmianę formatu wideo jest konwersja płyty wideo w całym obiekcie. Jeśli kiedykolwiek próbował przy użyciu komputera, aby otworzyć dysk, który jest przeznaczony do oglądania na odtwarzaczu DVD, widać, że płyta ma dwa foldery, z których jeden (AUDIO TS) jest pusty, a drugi (VIDEO TS) wypełniona jest krótki segmenty wideo i pliki systemowe. Format segmentów danych – VTS – standardowy przeznaczony do Video. Kwestia, jak zmienić format wideo do AVI z takiego dysku, od dawna niepokoi wielu użytkowników, ale po pierwszej próbie tej operacji dla każdego sukcesu już nie problem.

Innym popularnym operacja wiąże się ze zmianą formatu, jest konwersja wideo do telefonu. Aby zmienić format wideo na telefon komórkowy, wystarczy zmienić jego formatu 3GP lub MP4.