453 Shares 6831 views

Laserowe usuwanie blizn

Podczas procesu gojenia wszelkich głębokich ran końcowym etapie jest tworzenie się blizn. Należy zauważyć, że pełna formacja „dojrzały” blizny trwa przez około rok.


W praktyce medycznej, klasyfikowania blizny na normotroficheskie przerostowa i hypotrophic. stan patologiczny – keloid blizny – prawdziwymi ekspertami w danej kategorii. W tym przypadku, blizny nie tylko nie zmniejszy wielkości, ale wręcz przeciwnie, rośnie, chwycić zdrową skórę.

Główne powody nadmiernego wzrostu tkanki bliznowatej obejmują predyspozycje genetyczne, zaburzenia endokrynologiczne, spadkiem stanu odpornościowego, i innych.

Niektóre części ciała człowieka najbardziej podatne na hipertrofię. Należą do środkowej linii, mostek, zewnętrzne powierzchnie ramion. W tworzeniu się blizny w obszarze połączenia mogą rozwijać przykurczów (z poruszaniem się). Na chropowatych uzdrowienia prowadzi często niekorzystne warunki. Łącznie z krawędziami naciągowej ran, stany zapalne, oparzenia.

Laserowe usuwanie blizn łączy wiedzę specjalistów i innowacyjnej technologii. Oprócz tej metody, istnieją inne sposoby poprawiania skórę. Należą ultradźwięki, peelingi chemiczne, radio terapii częstotliwości. Remedy wady dobiera się w zależności od wielkości blizny, jego wieku.

Laserowe usuwanie blizn dzisiaj niewątpliwie uważana za najbardziej skuteczne. Wynika to z faktu, że ta metoda daje wynik w obecności przewidywalny maksymalnych blizn różnego pochodzenia. Nowoczesne laserowe usuwanie blizn jest w stanie wyeliminować nawet takie ciężkie warunki, takie jak keloidów. Takie wady skóry jest całkiem możliwe, aby obrócić do normalnej tkanki.

Dziś, wiele szpitali wykorzystywane ułamkową laserowe usuwanie blizn. Według lekarzy i ekspertów, ta metoda jest najlepsza w nowoczesnej medycynie estetycznej. Laserowe usuwanie jest stosowany w obecności blizn na trądzik, blizny pozostały po zabiegu obrażeń. Co więcej, technika ta jest bardzo efektywny do korekcji defektów skóry, zmarszczki (rowków).

Wcześniej usuwanie blizn metoda została zastosowana ablacyjne zniszczenia laserowego. Podczas całej procedury prowadzono usuwanie warstwy zewnętrznej powierzchni. Ten laser leczenie blizn jest złożony, a jego gospodarstwo było wymagane znieczulenie. Ponadto, bardzo długi okres i goiła (około miesiąca), a także wysokie ryzyko działań niepożądanych.

Obecnie przy użyciu lasera frakcyjną przeprowadza wielkości 1,5 mm słupa usunięcie skóry i głębokości 0,3-0,4 mm. Frakcje te mogą zrobić wystarczy na pokrycie jednego centymetra kwadratowego. Pomiędzy nimi są przechowywane części nienaruszonej skóry. To powoduje dość szybkie gojenie. W ciągu jednej sesji można usunąć około dwudziestu procent powierzchni skóry w ten sposób, cała powierzchnia jest zastąpiony przez cztery do pięciu sesjach.

Zwykle, leczenie laserowe wad jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Bardziej wyraźne uczucie w okolicach oczu i górnej wargi.

Czas leczenia zależy od charakteru i rodzaju wady i obszaru skóry, na którym został on utworzony. Przeciętnie, procedura może trwać od dziesięciu do czterdziestu minut.

Przed ekspozycja laser nie jest zalecany do czterech tygodni, co najmniej, opalanie (w tym w solarium), a zastosowanie środków zbudować sztuczną opaleniznę. Nie należy zażywać aspiryny na dwa tygodnie przed rozpoczęciem leczenia. Do zabiegu skóra nie powinno być żadnych kosmetyki.