566 Shares 2551 views

Kiedy rozpocząć mycie zębów dzieci?

Aby dziecko było zawsze zdrowe i zęby i usta, i układ trawienny, powinny być od urodzenia, aby dbać o czystość ustach. W związku z tym pytanie: „Kiedy dzieci zaczynają myć zęby” lekarze doradzają: „Jeszcze zanim się pojawią”


Oczywiście, taka procedura nazywa się zęby czyszczenia niemożliwe, to raczej będzie masować dziąsła i doustne leczenie higieniczną. Ale to jest – to pierwszy mały krok, aby uczyć dziecko do wymaganej procedury.

Mamusia potrzebuje codziennie wycierać błony śluzowej w jamie ustnej palca dziecka, owinięte kawałkiem gazy lub umieszczenie na swojej specjalnej dyszy gumowej.

Na powierzchni tej dyszy ułożone małe skoki które wytwarzają masaż dziąseł. Gaza również przyczynia się nie tylko do oczyszczenia jamy ustnej, ale także pełni funkcję masażu. Ponadto, dziecko musi się przyzwyczaić do tego, że niektóre procedury wykonywane są na bazie dziennej w ustach.

A jednak, z jakiego wieku dziecko do mycia zębów trzeba mieć ze szczotką i pastą do zębów? Większość lekarzy sugerują, że należy rozpocząć do roku. Niektóre oferują już używać miękkiej szczotki z pojawieniem się pierwszego zęba. W każdym przypadku, podejście do wyboru szczotki powinny być z wielką ostrożnością.

Powinno być krótkie miękkie włosie, z wygodnym uchwytem okrągłym. Nawet najmłodsze dzieci dobrze reagują na jaskrawe kolory. Dlatego dobrze, jeśli szczotka jest w jasnych kolorach, posiada uchwyt w kształcie zwierzęcia. Najlepszy w umyśle dziecka działa pomarańczowy kolor w połączeniu z innymi „ciepłe” kolory. Nie należy zapominać, że obok dziecka. Podczas mycia zębów malucha rodzice zacząć używać pasty, wtedy nie trzeba starannie rozważyć tę kwestię. Ponieważ małe dzieci nie mogą wypłukać usta. Zwykle wyssać pasty pędzla szarpie. Dlatego też wynalazł specjalny półprzezroczysta pasta do zębów – żel, który nie jest szkodliwy dla jego układu pokarmowego.

Ponadto, każdy opiekuńczy mama już wie, preferencje smakowe swoimi okruchów. Jeden oburzony twarzy z truskawek, ale po prostu uwielbia zapach i smak jabłka, a drugi nie znosi zapachu kakao, słodkie ale cmoknął z wiśni. I dbać o to, producenci pasty do zębów dla dzieci! można łatwo znaleźć dokładnie ten smak, który sprzyja mały człowiek.

Ale jeśli dziecko nawet tylko pozhuot pędzel, spróbuj smak makaronu – to ogromna wygrana! dziecko do tego aktu należy pochwalić! Ale wtedy warto oczyścić sam zęby.

Wszakże nawet tablica na pojedynczym zębie jest szkodliwe nie tylko dla zęba, zagrażającego próchnicy, ale także z os ślina dostanie się do układu trawiennego, co sprawia, że jego „brudnej roboty”.

Niektórzy rodzice w kwestii, kiedy rozpocząć szczotkowanie zębów dzieci, machając niejasno. „To jest, gdy wszystkie zęby, aby zmienić na true, a następnie rozpocząć. Nie trzeba miękiszu dzieciństwo torment głupie zbędnych procedur. Wszystkie takie same, te zęby wypadną, oczyścić je lub czyste! "

Tak, racja, zęby mleczne wypadają. Tylko wtedy, gdy spadek jest już zainfekowany próchnicy zębów, nie ma absolutnej pewności, że nowy będzie zdrowy iw ściśle określonych miejscach dla nich. Dlatego nie powinien twierdzić, kiedy rozpocząć szczotkowanie zębów dzieci: im szybciej, tym lepiej!

Pomagając małe dziecko z szczotkowanie powinno być maksymalnie osiem lat. I dopiero po tym można zatrzymać się ściśle kontrolować człowieka. Ale tak długo, jak to jest mała, konieczne jest, aby dołączyć całą swoją wyobraźnię, cały jego instynkt rodzicielski, aby pomóc mu przyzwyczaić się do nieprzyjemnego procesu i nauczyć się z niego prawdziwą przyjemność.

Chociaż kwestia kiedy sami zaczynają dzieci szczotkowania zębów, dość kontrowersyjna. Wielu rodziców pozwalają dzieci do zaangażowania się w higienie jamy ustnej od pięciu lub sześciu lat. Po tym wszystkim, każdy jest bardzo indywidualny, a obecne niemowlęta stają się mądrzejsi tak szybko!