184 Shares 3121 views

Olej „Tatneft”: rodzaje, dane techniczne, opinie

oleju w silniku wykonuje szereg ważnych funkcji – aby chronić go przed przegrzaniem, zużycie i korozję, usunąć produkty spalania, itd. Jednak z czasem traci swoją jakość, i to ma się zmienić … marki maseł obecnie na rynku jest wiele. Niektóre z nich uważane są za dobrej jakości, inni zasługują na to nie zbyt dobre opinie kierowców. Jeden z najlepszych jedną chemii tej odmiany krajowych właścicieli maszyn rozważyć olej „Tatneft”.


producent

Produkuje olej silnikowy „Tatneft”, których opinie są bardzo pozytywne, spółki krajowej o tej samej nazwie. Oprócz chemia, to producent dostarcza na rynek rosyjski kilku rodzajów paliwa, sadzy i ślady opon. Utworzona firma „Tatneft” był w 1950 roku dekretem Rady Ministrów ZSRR. Jego siedziba znajduje się w Tatarstanie. W 2008 roku firma uzyskała certyfikat na zgodność z międzynarodowymi normami ISO i ONSAS. Produkuje się znanym producentem w głównym jest olej silnikowy. Jednak zakres sprzedawany przez firmę produkty „Tatneft” są również zawarte i skrzynia biegów i specjalne preparaty.

Główne odmiany

gatunek oleju silnikowego „Tatneft” może być syntetyczny lub półsyntetyczny. Środki drugiej grupie najbardziej popularne wśród konsumentów cieszyć się, co następuje:

  • "Progress".

  • "Premium".

  • "Optima Ultra".

  • "Pro".

Syntetyczne oleje tej marki na rynku są takie modyfikacje jak „Lux”, „Exclusive”, „Ultra” i „syntetyczny”. Produkuje „Tatneft” olej przeznaczony do silników benzynowych i wysokoprężnych. Nasz asortyment obejmuje narzędzi opracowanych dla obu silników samochodów osobowych i towarowych.

Tylko doskonałe osiągi są także olejek z tej marki, przeznaczone do wspomagania układu kierowniczego „R-Oil” i „Oil-hydrauliczny”. Ponadto, firma „Tatneft” produkuje kompozycje stosowane w agregatach chłodniczych i pomp próżniowych. Jeśli to konieczne, można kupić i oleje przekładniowe z tej marki. Wszystkie te chemikalia tatarskiej producenta różni się tylko doskonała jakość.

Olej silnikowy: Korzyści

Główne zalety „Tatneft” markowych produktów tego gatunku są następujące:

  • termookislyayuschaya dużej pojemności;

  • niską temperaturę krzepnięcia;

  • niska lotność.

Ponieważ w wysokich temperaturach olejów silnikowych „Tatneft” nie utlenia się, że nie stanowią one zasadniczo żadnego osadu. Ponadto zapewniają one doskonałą ochronę części silnika przed tarciem i zużyciem. Ze względu na niską lotność jest znacznie zmniejszone zużycie tych olejów. Ponieważ są one zamrożone w temperaturze -30 … -40 ° C, silniki roślinnych, gdy są one wykorzystywane bardzo łatwo w sezonie zimowym.

Specyfikacje „Pro” Oleje i „Premium”

Modyfikacje te są przeznaczone przede wszystkim do zastosowania w szybkobieżnych silników wysokoprężnych samochodów ciężarowych. „Premium” i „Pro” jak olej może być również stosowany w nowoczesnych pojazdach samochodowych (włączając wtryskiwanego paliwa). Ich główne zalety uważa się niską temperaturę krzepnięcia, wysoka liczba bazowa i wskaźnik lepkości.

Cechy marki olej silnikowy półsyntetyczny „Tatneft Premium”

cecha

wartość

lepkość kinematyczna

13,5 – 16,3 100 ° C, mm2 / s

wskaźnik lepkości

Co najmniej 120

odparowanie

Nie więcej niż 15% wagowych (w sposób Noack)

liczba zasadowa

10 mg KOH na 1 g

zawartość popiołu

Nie więcej niż 1,6%

Udział wody

Tylko co następuje

Substancji stałych

Maksymalna 0,015%

punkt congelation

Nie wyższą niż -35 ° C,

Oleje „Tatneft Pro” różni się od cyfr „premium” wysoki podstawy poniżej (od 8,5 mg KOH na 1 g), o niższej lepkości (wskaźnik 140) i niskiej temperaturze krzepnięcia (-45 ° C).

"Optima Ultra" i "Progress"

Produkty te są również zasłużenie cieszył się dużą popularnością wśród kierowców. Olej „Optima Ultra” jest przeznaczony do silników benzynowych o wysokiej wydajności, w tym importu, jak również do silników wysokoprężnych z umiarkowanym doładowania. jest używany i opcja „Progress” w tym samym celu.

Cechy marki oleju „Tatneft Optima Ultra” i „Progress”

Funkcja / Olej

"Ultra Optima"

„Postęp”

wskaźnik lepkości

140

120-140

punkt congelation

-55 ° C

-45 ° C

liczba zasadowa

7.5

7.0

Wszystko półsyntetyczny „Tatneft” olej są dokonywane na podstawie polyalphaolefine. Jako dodatki wykorzystuje zrównoważony pakiet od firmy Infineum.

olej jakość „Tatneft”: Syntetyczne

Tego rodzaju pojazdów silnikowych jest przeznaczony również dla silników benzynowych i wysokoprężnych w samochodach osobowych i ciężarowych. Główną zaletą olejów syntetycznych „Tatneft” znak jest niska temperatura krzepnięcia (-55 ° C). Ponadto, kompozycja ta charakteryzuje się niskim stopniu utlenienia, nie tworzą osady węglowe i osadach i znacznie zwiększa trwałość silnika.

Jakiej opcji robi syntetyczny olej „Tatneft”, można znaleźć w poniższej tabeli.

Charakterystyka olejów syntetycznych „Tatneft” producent

Funkcja / Olej

„Lux» (10W-40)

„Syntetyczny» (0W-40)

"Ultra"

wskaźnik lepkości

140

140

140

liczba zasadowa

9.64

9.64

8.45

punkt congelation

-42 ° C

-55 ° C

-45 ° C

Olej „Synthetic Tatneft” zdobył dobre opinie konsumentów. To samo odnosi się do wariantów „Ultra”. Jednak najlepszą widoczność we wszystkich zmotoryzowanych miał to samo na „Lux” masło. Do tej pory, jest to modyfikacja cieszą się konsumenci najbardziej popularnych.

Olej "R-Oil" i "Hydraulic-Oil"

Oba produkty należące do grupy półsyntetycznych. Zaprojektowany olej "R-Oil" i "Hydraulic-Oil" do stosowania w układach hydraulicznych samochodów kierujących. Temperatura płynności pierwszego gatunku -45 ° C, po drugie – około -60 ° C zastosowanie obu tych związków zapewnia nieprzerwane działanie siłownika układu kierowniczego , w sezonie zimowym. A „Hydraulic-Oil”, między innymi, mogą być używane do samochodów na dalekiej północy.

Co to jest różne cechy przekładni „Tatneft” olej

W tej linii producent produkuje trzech wersjach: "TM-5-18", "Gipoid" i "TM-5-9A". Wszystkie te oleje półsyntetyczne przeznaczone są do stosowania w spirali stożkowych, walcowych i hipoidalnych przekładni samochodów. Korzyści te obejmują dużą odporność na utlenianie, temperaturę krzepnięcia -45 ° C (z wyjątkiem 5-9A-TM, dla której szybkość -58 ° C), możliwość oszczędnego zużycia paliwa i doskonałe właściwości przeciwzużyciowych. Wykonane transmisji oznacza „Tatneft” na bazie wysokiej jakości syntetycznych i oleje mineralne , i „Lubrizol” dodatki.

oleje specjalne

Grupa ta obejmuje produkty HS-3 i HS-40. Pierwsza zmiana jest przeznaczony do stosowania w szybkobieżnych pomp służących do tłoczenia gazów obojętnych i powietrza. Olej temperatury roboczej Sun 3 zmienia się w zakresie od -25 … + 120 ° C, XC-40 – syntetyczne odporne na utlenianie produktem stosowanym w sprężarkach urządzenia chłodniczego. Może być stosowany w urządzeniach z czynnikiem chłodniczym R12, R22, amoniaku.

Recenzje „Tatneft” oleje

Opinia o produkcie marki wśród konsumentów opracowała całkiem dobrze. Prawie wszyscy kierowcy uwierzyć „Tatneft” realną alternatywę dla oleju importowane auto chemii tej grupy. Zgodnie z charakterystyką, nie są one gorsze od wielu zagranicznych mediach. To samo, gdy jest o wiele tańszy. Oleje syntetyczne szczególnie dobre opinie kierowców zasługują, jak już wspomniano, skład „pakietu 1 0/40” i „Suite-2 5/40”. Wielu uważa je najbardziej linia produktów wysokiej jakości.

Również chwalą konsumentów i syntetyczna wersja „Ultra 5/40”. Charakterystyka oleju „Tatnieft 5 40” ta modyfikacja, gdy prowadzone w domu właścicieli samochodów z badań specjalistycznych forach, okazały się być coś podobnego do popularnych opcji produktu „Totec Astra Robot HR 5W-40.” To, oczywiście, mówić o nim wystarczająco wysoką jakość.

Naczepy syntetyki z najbardziej popularnych wśród właścicieli samochodów używać oleju „Premium 5/40”. Do zalet tego produktu, wielu właścicieli samochodów, a ponadto obejmuje silnik i redukujące hałas. Pozytywne opinie są nie tylko o olejach silnikowych tej marki. kierowców przesyłowe są również uważane być bardzo wysokiej jakości kompozycje.

Jaki olej silnikowy życie silnika „Tatneft” Przedłuż, wielu uważa za przesadzone. Jednak parametry techniczne robią dobre. Silnik pracuje, gdy są one stosowane w sposób ciągły we zarówno latem jak i zimą.

Tak więc, bardzo dobra od konsumentów zasłużył „Tatneft” recenzje ropy. Wystarczy zauważyć, rozwój krajowy nie jest tylko prostą kierowców krajowych, ale także specjalistów. Oleje tej marki otrzymały certyfikat wysokiej jakości, w tym Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji. Podstawą do tego są testy prowadzone przez znanych producentów samochodów rosyjskich jak PAO „KAMAZ” i „AvtoVAZ”.

koszt

Cena tego producenta chemii motoryzacyjnej są znacznie niższe niż podobne importowane. Olej silnikowy «Tatnieft 'Syntetyczne”, "Lux", "Ultra" i "Exclusive", na przykład, kosztuje około 1300-1500 rubli za 4 litrów (2016). Podczas 10-litrowy kanister proszony jest zazwyczaj około 2800-3000 p. Cena tego producenta oleju półsyntetycznego jest prawie taka sama. Na przykład, „Premium” kosztuje około 1300 str. 5 litrów.

Jak zmienić olej silnikowy

Wylać produkt „Tatneft”, jak każdy inny, w silniku musi być na wiadukcie lub w otworze patrzenia. Pojazd wstępnie ustalona na miejscu i klina koła hamulca ręcznego. Następne częściowo usunięta korpus osłony wentylatora (jeśli występuje). Pod szyjką spustowy jest podstawiony szerokiej palety. Przed spuszczeniem oleju silnikowego jest ciepły bit. W tym przypadku, operacja będzie produkować prostsze.

Podczas pracy przy kanalizacji na tacy, trzeba wyjąć filtr. W celu zalewania świeżego oleju do silnika, musi najpierw wyjąć wtyczkę z szyjki odbierającego i wyciągnąć sondę. Ostatni należy przetrzeć szmatką. Faktycznie wytwarzają bardzo ulewny, koncentrując się na etykiecie pojemnika. Narzędzia muszą najpierw dotrzeć do oznaczenia poziomu min. Po spuszczeniu oleju do skrzyni korbowej (przez kilka minut), konieczne jest uzupełnienie poziomu max.