357 Shares 2181 views

Disneyland w Ameryce czy podróż w bajce

Disneyland w Ameryce – miejsce znane na całym świecie, ulubiony park rozrywki dla dzieci i dorosłych z całego świata. To tutaj dzięki ciężkiej pracy geniuszu Walt Disney stworzył prawdziwy bajkowy świat zamieszkany przez postaci z kreskówek i bajek. Każdego roku park odwiedza miliony turystów. Wszystko zaczęło się w latach 50-tych ubiegłego wieku.

Disneyland w Ameryce: krótka historia. Walt Disney najpierw myślał o tworzeniu unikalny park rozrywki dla dzieci, odwiedzając atrakcje z własnym potomstwem. Na kształtowanie się idei, umiejscowienia i fundraising trwało kilka lat. Pierwszy kamień został położony na 16 lipca 1954 r.

Disneyland w USA po raz pierwszy otworzył bramy dla publiczności a rok później – 17 lipca 1955. Ten dzień nazywa się dniem poświęcenia, a wśród pracowników – „Black Sunday”. Fakt, że otwór wykonany w zwiedzających bardzo negatywne wrażenie – bardzo duża liczba odwiedzających, upałów, brak odpowiedniej ilości wody, wycieku gazu (z tego powodu musiała zamknąć niektóre z atrakcji) – okoliczności nie były na rzecz twórców.

Dlatego następnego dnia, 18 lipca oficjalna re-open. Wkrótce Disneyland w Ameryce stał się najpopularniejszym centrum rozrywki nie tylko w kraju, ale także na całym świecie. Po tym wszystkim, każde dziecko i dorosły chciałby, przynajmniej tymczasowo zanurzyć się w krainie snów, do komunikowania się z uwielbiany bohaterami kreskówek Disneya.

I już zaczął agresywną ekspansję w 1990 roku. Do tej pory, Disneyland w Ameryce nie obejmuje tylko wrażeń atrakcji, ale również współpracować dla sklepów, restauracji, hoteli i innych elementów infrastruktury.

Disneyland w Ameryce: Opis. Dziś, Disneyland Park oferuje turystom zwiedzanie ośmiu różnych obszarów tematycznych, w każdym z których czekają na zabawnych i ekscytujących przygód.

Main Street USA – jest to również głównej ulicy Disneyland. Tutaj będzie można podróżować w czasie, znalazł się w Ameryce na przełomie 19 i 20 wieku. Tutaj goście mają okazję zobaczyć stary ratusz, odwiedzić kino, sklepy i kawiarnie. Spacer ulicą ulubione postaci z kreskówek, które można robić zdjęcia i rozmów. Nawiasem mówiąc, przy głównej ulicy prowadzącej do pałacu Śpiącej bajce.

Świat Adventures – Kolejny bardzo interesujący obszar, który oferuje szereg ekscytującej rozrywki. Na przykład, można odwiedzić atrakcji „Indiana Jones Świata”, spojrzeć na „Congo River” z hipopotamy, spacer przez „Amazon Jungle” i zobaczyć „Ancient Temple Birmy”.

Animal Country – obszar z mnóstwem niezapomnianych atrakcji. Na przykład, każdy użytkownik może iść w dół rzeki z „Singing Mountain”, który kończy się w przepaść.

Kraj Fantasy – ten obszar tematyczny jest urządzony w stylu średniowiecznym i przypomina małej bawarskiej miejscowości. Jeśli chodzi o przejazdy, są one zaprojektowane więcej do młodszych dzieci. Na przykład, małe dziewczynki będą chcieli odwiedzić zamek Śpiąca księżniczka. Można również uzyskać razem z Alice in Wonderland, jazdę na „Króla Artura” Karuzela albo latać z Piotrusia Pana. Wszelkie fantazja jest stać się realne.

Dziki Zachód – jeden z najbardziej popularnych dziedzin, w których w rzeczywistości historia ożywa. Goście mogą spacerować wzdłuż zakurzonej drogi, siedzieć w salonie w ramach niniejszego muzyki country czy „chory” gorączki złota. Jacht może osiągnąć niewielką wyspę, gdzie ukrywa Huck Finn.

Mickey Miasto – świat bohaterów Disneya. Tutaj dzieci mają możliwość zwiedzenia domu Mickey Mouse i Donald łodzi, a także porozmawiać z innymi, nie mniej znanych bohaterów ulubionego kreskówek.

Obszar Nowy Orlean – inną maszynę czasu, który przynosi świat plantatorów i czarnych niewolników. Tu życie płynie powoli i luksusowo. I można odwiedzić atrakcji, w razie potrzeby, pod nazwą „Piratów z Karaibów”.

Kraj przyszłości – park rozrywki, który ciągle się zmienia i poprawia. Tutaj masz szansę stać się bohaterem jednej z książek Juliusza Verne'a czy spieszyć w poszukiwaniu kapitana Nemo.

Jeśli odwiedził Stany Zjednoczone i nie były daleko od Los Angeles (Kalifornia), to na pewno trzeba odwiedzić Disneyland. Ameryka, jak każdy obywatel, dumny z tego wspaniałego dzieła geniuszu.