241 Shares 7926 views

Piersi puchną, dlaczego tak się dzieje?

Jeśli masz pęcznieje w klatce piersiowej, a następnie upewnij się, aby znaleźć przyczynę tych zmian. Może to być wynikiem stresu, leków, a nawet z powodu niedożywienia. W każdym przypadku konieczne jest ustalenie przyczyny tego, co się dzieje. Najlepiej z tego problemu skontaktować się z wykwalifikowanym ginekologiem. Czasie leczenia może pomóc w zapobieganiu wielu chorób i patologii.


obrzęk piersi – jest to normalny stan przed menstruacją. Co się dzieje ze względu na zmiany hormonalne. W drugiej fazie cyklu zwiększa się poziom progesteronu, co prowadzi do obrzęku piersi. Jeśli kobieta jest zdrowa, równowaga zostanie przywrócona do końca cyklu, a potem wszystko wraca do normy. Wiele kobiet podczas PM Ponieważ oprócz bóle głowy, bóle serca, nie napuhanie piersi.

Jeżeli jednak przed krytycznych dniach wzrasta piersi, może być odczuwalne pieczęć, czy tam jest silny ból, to jest to poważny powód, aby zobaczyć się z lekarzem. W takim przypadku po miesiącu, konsultacja eksperta jest również konieczne, ponieważ może to wskazywać na poważne zaburzenia hormonalne lub chorób. Na przykład, jeden z pierwszych objawów zapalenia sutka jest powiększenie piersi przed i po menstruacji, a także mała uszczelka nim.

U dziewcząt, piersi mogą być spuchnięte w okresie dojrzewania, kiedy znów wystąpić zmiany hormonalne. Po zakończeniu cyklu miesiączkowego jest ustalone, obrzęk będzie występować tylko w określonych dniach.

Jeśli piersi puchną w czasie ciąży, to jest uważany za normalny proces. W tym okresie u kobiety zwiększa produkcję hormonów, dzięki którym występują zmiany w piersi. Największy dyskomfort przyszła mama dostarczyć zmian piersi w pierwszym trymestrze ciąży.

Innym powodem, dlaczego piersi puchną – zatrzymanie płynów. Może to wynikać z nieprawidłowej diety lub stylu życia, nadmierne spożycie soli, smażone żywności lub napojów zawierających kofeinę. Noszenie biustonosz, który nie pasuje do rozmiaru piersi, może prowadzić do obrzęku gruczołów sutkowych. Dlatego bieliźnie powinny być luźne i wygodne.

Leki mogą prowadzić do zmian w organizmie, w tym powiększenie piersi. Jeśli istnieje korelacja pomiędzy wzrostem wielkości piersi i stosowania leków, należy skonsultować się z lekarzem. Tylko on może pomóc profesjonalnie. Zazwyczaj, w takich przypadkach są przyporządkowane środki moczopędne, aby doprowadzić nadmiar płynów z ciała pacjenta.

Hormonalne środki antykoncepcyjne – kolejny powód, dlaczego piersi puchną. W tym przypadku musimy skonsultować się ze specjalistą.

W każdym razie, stan piersi zależy od pracy całego organizmu. Jeśli Twoje piersi zmieniły jego rozmiar bez wyraźnego powodu, a poza tym nie było bolesne, należy odwiedzić ginekologa, w czasie, aby ustawić choroby i spowodować zdrowia jak najszybciej do normy.