481 Shares 7547 views

Pstrąg – dobry biznes?

W ostatniej dekadzie obserwuje się rosnące zainteresowanie rybołówstwa. Wiele małych firm z powodzeniem zajmuje się uprawą różnych gatunków ryb w stawach dzierżawionych. Wśród cennych gatunków łososia, które mogą być hodowane sztucznie, między pierwszym stojącej pstrąga. Ryba ta, która ma diety mięso o delikatnym smaku, jest również uważany za przyjazny dla środowiska produkt, który jest duże zapotrzebowanie wśród kupujących. Dlatego pstrąg jest coraz bardziej powszechne i bardzo dochodowy biznes.


Klasyfikacja pstrągów trudna z wielu powodów, a zwykle dzieli się na dwa typy: brązowy i tęczy. Gospodarstwa rybne są w większości wykonywane hodowla pstrąga tęczowego, który jest nie tylko możliwe, w zimną torze, ale w ciepłych wodach. Do wzrostu tego gatunku nie wymagają dużych obszarów ziemi. Jedynym warunkiem jego pomyślnego uruchomienia i wzrostu – czysta i wypełnione wodą tlenu, z zachowaniem odpowiedniej przejrzystości i jasności.

Pstrąg posiada charakterystyczną cechę: inkubacji jajek i młode wzrostu następuje wyłącznie w stałej temperatury wody. Optymalny zakres temperatury wynosi od 15 do 18 stopni. W tym przypadku, obecność naturalnej żywności, pstrąg rośnie stale: Palczaki do 30 gramów wagi, osoby rocznych mieć 100-120 gramów i dwóch latków może ważyć więcej niż 200 gramów.

Z dość dobrą płodność samic (od 800 do 3000 jaj) pstrąg jest możliwe tylko za pomocą wymuszonego zapłodnienia jaj, jak w sztucznych stawach pstrąg to nie jest meczet. Proces zapłodnienia jest następujący: w dojrzałych płciowo samic w dużym pojemniku zlewa kawior. Potem przychodzi kolej na „dojenie” męskich producentów. Otrzymany ikra proces mlecza dokładnie miesza się metodą suchą lub półsuchego. Jeżeli jaja miesza się z nasienia już rozcieńczony w wodzie, to półsuchego Sposób nawożenia. W suchym procesie produkty inseminacji najpierw miesza się, a dopiero następnie masę tę dodaje się do wody, a następnie poddaje mieszaniu.

Sztucznie zapłodnione jaja wysłane do wylęgarni. Poza cielęta trzymane tam i wykluły się larwy. Kiedy larwy rosną do smażenia, oni, jak producentów podczas tarła, przesadza. Doniesiono również z pstrąga towarowej. Dalszy sposób rośnie w zależności od wybranej techniki: w zbiornikach lub klatek.

Przy czym najlepsze wyniki osiąga się w pierwszym sposobie, ponieważ to rozwiązanie intensywnej hodowli (wydajność wynosi więcej niż 75 kg na 1 metr sześcienny). Jednak jest to bardzo pracochłonne. Zmiana wody dla danego procesu przeprowadza się co 10-15 minut, a jego prędkość przepływu wynosi 50 litrów na minutę na 1 tys głowicy pstrąg. Gęstość sadzenia pstrąga towar jest około 300-350 egzemplarzy na metr sześcienny i smażyć 1 gram – od 2000 do 5000 osobników na metr sześcienny.

Druga metoda, pstrąg w klatkach łatwiejsze. Jednostki są umieszczone z nylonu lub metalowej siatki, w której one rosną. W związku z tym dopuszczalna pstrąg towarem gęstość nie powinna przekraczać 250 sztuk na metr sześcienny wody. Dwa razy w sezonie w klatkach do sortowania młodocianych.

Metoda ta wymaga szczególnej uwagi na przestrzeganie norm sanitarnych wody, jako ryzyko śmierci rybnych w wyniku jej wzrostu zanieczyszczenia.

Z zastrzeżeniem wszelkich norm technologicznych i sanitarnych pstrągi są dobrze zwrócona działalności. Jego wydajność (. Za 1 metr sześcienny) przy hodowli in vivo w stawach smażyć osiągnie 25-35, w klatkach – 30-35 i 50-75 w basenach kilogram.