436 Shares 5596 views

Bali własnymi rękami kąpieli: proces subtelności

Wraz z budową kamienic i innych budynków są coraz bardziej wyspecjalizowane w ostatnich latach używane tej konstrukcji ramy. Wynika to z dobrych właściwości technicznych konstrukcji, w szczególności jego specyficznych właściwości cieplnych, wartości wytrzymałości i pięknym wyglądzie. W pobliżu tego domu, zbudowany własnymi rękami – solidną konstrukcję, która będzie trwać bardzo długo, bez konieczności jakichkolwiek prac remontowych został.

Nie każdy jednak wie, że taka struktura może być zastosowana do budowy łaźni. Ta praca nie jest łatwa, ale wynik będzie spełniać życzenia nawet najbardziej naruszonych deweloperów. Należy zatem bliżej przyjrzeć się, jak zbudować kąpiele Chatce własnymi rękami, tak że budowa przyszedł niezawodny i piękne.

Cechy budowy domu dziennika

Budowa chatce – projekt, który opiera się na poziomo ułożonych kłód, pełnić funkcję ścian. Każda z tych serii jest nazywany koronę, nazywany jest „korona księgowy” o najniższym poziomie.

Dla dzienników trzeba używać tylko drewna liściastego lub iglastego. Najlepiej jest użyć świeżego cięcia i suchego drzewa, aby chronić wszystkie struktury z gromadzenia nadmiaru wilgoci.

Aparatura kątowe opatrunki na zewnątrz może odbywać się zarówno w pozostałości i bez niego. W tym przypadku, pierwszy sposób charakteryzuje się układając kłody poza ściany, a druga nie jest wykonywane.

Opcje dotyczące budowy domów z bali mogą być bardzo różne – wszystko zależy od umiejętności artysty i życzenia samych właścicieli. Główne metody instalacji – Szałas „w kubku” z ich rąk „w łapę”, jak również bardziej proste w opcji wykonania – „w języku końca”. Każda z tych metod ma swoje własne cechy i charakterystyczne cechy danej konstrukcji.

Zalety i wady dzienniku

Taka konstrukcja ma wiele zalet, z powodu której jest korzystne wybranie pożądanego typu konstrukcji. Zatem główne cechy pozytywne logowania są następujące:

 • Drewno jest przyjazny dla środowiska, a więc całkowicie bezpieczny dla zdrowia materiału;
 • pojemność cieplna domu z bali jest bardzo wysoka, tak że utrata ogrzanego powietrza są minimalne;
 • jak struktura ma atrakcyjny wygląd i oryginalne wzornictwo;
 • Struktura ma wysoką wytrzymałość.

Jednak budowa budynków, takich jak ścinki drewna własnymi rękami, może mieć pewne negatywne aspekty, które zdecydowały się odnoszą, co następuje:

 • wysokie koszty materiałów eksploatacyjnych i cały proces pracy;
 • stosunkowo krótki okres, w porównaniu ze strukturami z innych materiałów (w szczególności w przypadku braku środków konserwujących do zaizolowania);
 • złożoność konstrukcji.

Tak czy inaczej, aby zbudować drewniany domek z rękami jest absolutnie prawdziwe, ale ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszystkich zasad i wytycznych, które mogą uprościć proces instalacji.

Kąpiel dom z bali: Cechy konstrukcyjne

Wybierając się do zbudowania popularnego budynku, powinien decydować przede wszystkim od złożoności pracy, jak klasyczna wersja jak zrobić ramkę z rąk, wymaga wykonawczej pewnych umiejętności i zdolności. Niemniej jednak, szeroka gama materiałów, które znajdują się obecnie na rynku budowlanym, dzięki czemu można stworzyć dowolny projekt kąpiel dla znacznie prostszej technologii. Alternatywnie, można zawsze zamówić gotową tzw „szkielet” i wykonać odręczny montaż.

Aby kąpiel możliwie poprawnie, jest on również zobowiązany do prawidłowego określenia miejsca budowy. Klasyczne zasady przewidziane na budowę takiego domu dziennika najbliższej każdym organizmie wody, dzięki czemu stała się ona dostępna kąpiel kontrast. Dziś jednak przestrzegać tej reguły nie jest konieczne, ponieważ nic nie stoi na basen, aby stworzyć pozory własnych.

Wybór optymalnej lokalizacji dla budowy łaźni dziennika, należy kierować się następującymi zaleceniami:

 • Struktura ta musi wynosić co najmniej 15 metrów od budynku mieszkalnego;
 • Dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie sztucznego lub naturalnego żywopłotu (może to być ogrodzenie, krzewy i inne nasadzenia);
 • Znaczna odległość od jezdni pieszego i drogowego.

Planowanie zazwyczaj zależy od pragnień właścicieli, więc projekt może być zarówno standardowe i oryginalne (z pomocą projektanta).

Reguły kładąc podwaliny pod wanną dziennika

Jak wiecie, fundament każdej struktury – fundacja. I nie ma znaczenia, bunkier jest budowany własnymi rękami lub proces odbywa się pod nadzorem specjalistów, gdyż taka praca jest zazwyczaj wykonywane w ten sam sposób z dowolnego urządzenia.

Tutaj konieczne jest określenie, jaki rodzaj fundamentu zostaną wykorzystane (kolumnowy lub taśmy), a także wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

 • Stacking musi nastąpić możliwie głębokość zamarzania;
 • należy wyczyścić budowie wszelkie zanieczyszczenia;
 • istotne jest, aby pozbyć się górnej (żyznej warstwy gleby).

Nie zapominaj, że podstawą prawidłowo złożony – klucz do wytrzymałości i niezawodności całej konstrukcji.

Wybór materiału do kąpieli dziennika

Uważa się, że klasyczny chatce kąpiel (zbudowany własnymi rękami lub z pomocą specjalistów – nie ma znaczenia) – jest to konstrukcja z drewna iglastego (świerk lub sosna) loguje o średnicy 250 mm. Dzięki tej drewna w łaźni parowej tworzą niepowtarzalną atmosferę z niesamowitym zapachem.

Ale dzisiaj, jasne ramy, co materiał do wykorzystania, na pewno nie. Mówiąc o właściwościach drewna, warto zauważyć, że, na przykład, sosna wygodny i łatwy w obróbce i będzie wspaniałym rozwiązaniem dla tworzenia takich struktur jak ramki z twoich rękach (dotyczy przede wszystkim, projektowanie kąpiel).

Modrzew stosowane w budownictwie, ma bardzo wysoki koszt, a materiał stały jest odporny na działanie wilgoci i może trwać bardzo długo.

Sprawdzona opcja jest dąb, ale zapewnia doskonałą ochronę jej pozytywnych właściwości jest wymagane , aby wyciąć drzewa w momencie największej dojrzałości i pozostawić do wyschnięcia.

Doskonałe naturalne materiały do usuwania nadmiaru wilgoci i wapno białe świerk, więc lepiej jest używać tych próbek w kąpieli galwanicznej, jak również jego wykończenia wewnętrznej.

Najsilniejszy drewno – cedr. Wanna, zbudowane z takiego materiału, będzie stać przez dłuższy czas, a same kłody w tym samym czasie nie będzie pękać. Prawdopodobnie główną wadą tej opcji – jego wysoki koszt.

Przygotowanie materiału podczas budowy łaźni

Krotnie Deska chatce kąpiel nie jest wielka sprawa, zwłaszcza jeśli śpiewak ma co najmniej minimalne umiejętności pracy z drewnem.

Początkowo trzeba wziąć wiązki przekrój 15 x 15 i umieścić je zgodnie z ustalonym planem projektu za pomocą metalowych lub drewnianych pomocy kołków. Etap instalacji w tym przypadku musi być około 150 cm.

Drewna wyposażone w otwory przeznaczone do styków, to jest konieczne do połowy swojej grubości, średnica powinna być tak dobrana, że element nośny w nim zawarte, bez żadnych problemów.

Postawić następującą serię, otwór wiertniczy jest wymagany specjalny w innym miejscu (powinny być rozłożone lub w procesie suszenia drewna mogą się odkształcać zainstalowane).

Montaż szpilki w budowie dzienniku kąpieli

Jak wspomniano powyżej, dziennik cięcia ręce może mieć kilka odmian: „w misce”, „noga”, itd. Innym częstym wariant – montaż głębokość rzazu 1,5 cm w okolicy. Compound deski i mocując je do metalowych zszywek. Ta ostatnia metoda jest najbardziej prosty i szybki do wykonania, zatem konieczne jest, aby zatrzymać w sposób bardziej szczegółowy.

propylo wytwarzanie przeprowadzono na wsporniku jest głębsza, ponieważ mogą pojawić się podczas suszenia materiału szczeliny. Środki te chronią chatce z deformacji i zapobiec Elementy mocujące wystają ponad powierzchnię.

Już zakończona budowa ma rogi gdzie zarządy końce wystają poza mury. Plik w dół ich raz całkowicie zbędne, a następnie są 2 powody:

 1. Po pierwsze, trzeba czekać co najmniej sześć miesięcy, tak że drewno nie jest pęknięta na końcach.
 2. Po drugie, takie prognozy mogą odgrywać rolę kroki, aby ułatwić wejście do kąpieli dla każdej pracy.

Sposób wyrównywania osnowy z zewnętrzną stroną wanny

Ważne jest, że wśród wszystkich barów wyposażyć parę został umieszczony typu taśma izolacyjna. Najczęściej wykorzystywane do tego celu, takich materiałów jak len lub juta, ale można też użyć bardziej tradycyjne wzory (tkaniny, mech). W żadnym wypadku nie należy zapominać o takim wydarzeniu jak konopatka dom z bali własnymi rękami, ale ze względu na wysokie właściwości technicznych nowoczesnych grzejników, że nie można zrobić, upewniając ich bezpieczne dopasowanie w ramach.

Materiały izolacyjne typ pasa muszą przepływać między belkami i zabezpieczony przez zszywanie. Charakterystyka techniczna juty są wyższe niż len, co tłumaczy jego większą wartość. Włókna tej izolacji mają wielką zaletę: są kurczenia płyty prasuje się w pewien sposób, tworząc pokonania bariery dla wilgoci i przepływ zimnego powietrza.

strzelnice aparatura

Podnoszenie kabiny dziennika kąpiel z baru ze swoimi rękami, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na tak ważnych elementów konstrukcji jak okna i drzwi. Jeżeli błędne obliczenie tych parametrów struktury dziura może okazać się nie tylko nieatrakcyjne, ale funkcjonalnie nieprawidłowe.

Aby tego uniknąć, konieczne jest wykonanie cięcia w górnej części prętów lub, alternatywnie, aby je systematycznie przez pojedynczą koroną na proponowanym miejscu instalacji. Ważne jest, aby pamiętać, że pełna wycinając otwory okienne można rozpocząć dopiero wtedy, gdy chatce kąpiel jest mocno osadzona, inaczej otwory mogą następnie być tam, gdzie chcesz.

Po rozmieszczeniu wszystkich potrzebnych otworów można przystąpić do następujących procedur – montaż dachu i instalacji wymaganej powłoki. powinno to być wykonywane w celu, jak w procesie kurczenia się materiał może być odkształcany i dodatkowy ciężar w postaci dachu ścisnąć drewna i nie pojawiają się na powierzchni z różnych wad, takich jak luki i pęknięcia.

Tapicerka wewnętrzna kąpiel dziennika

Prace naprawcze w parze sugerować mety jakości izolację ścian, jak również ich skóra jest specjalnie zaprojektowany dla tej okładziny z drewna. Materiał ten może być bardzo różny, jak współczesny rynek oferuje liczne opcje skały. – Aspen, lipa, cedr, itd, więc wybrać żądany wzór nie jest trudne.

Poszycie wewnątrz chatce łaźni logów z rąk, nie zapomnij, że maksymalna temperatura w pomieszczeniu jest zawsze pod sufitem, więc ważne jest, aby zapewnić na ten moment i wyeliminować stosowanie drewna zawierającego dużą ilość żywicy, która po podgrzaniu, dąży do stopienia i kroplówka.

Szczególne piękno i funkcjonalność dać Budowa pierwotnie wykonane ławki i półki, które są również produkowane z drewna liściastego najlepiej, ponieważ w wysokiej temperaturze nie wypala ciało.

Ponadto warto pamiętać, że kąpiel wykończenie muszą być wykonane tak, aby była możliwość szybkiego czyszczenia pokój, więc najlepiej do wszystkich ławek z dołu mieli otwartą wygląd.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji wanny wykonane z drewna

Podczas budowy takich obiektów jak chatce kąpiel własnymi rękami Warto pamiętać, że konstrukcja ta wymaga więcej uwagi ze strony właścicieli, zamiast tradycyjnego domu. Regularna ekspozycja na działanie wysokich temperatur i wilgotności mogą powodować pleśń i gnicie, dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę następujące zalecenia dotyczące stosowania drewnianej pary:

 • Przed ułożeniem ścian ważne jest obróbka materiału z bakteriobójcze kompozycji, a po montażu powinno być wykonane co najmniej raz na 1-2 lata;
 • Wszelkie procedury kąpieli powinien kończyć się dokładnego czyszczenia na mokro i napowietrzania;
 • Wszystkie meble i inne przedmioty używane w pokoju, chcesz, aby wyschnąć.

Przestrzeganie tych środków będzie wyeliminować pojawienie się w kąpieli szkodliwych grzybów, pleśni i bakterii, zapewnia niezawodność całej konstrukcji, atrakcyjny wygląd i długą żywotność i eliminuje konieczność przeprowadzania napraw.