605 Shares 9974 views

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe: Ranking

Facebook, Twitter, Instagram i YouTube na czele listy sieci społecznych na świecie, ale użytkownicy w Rosji (i innych krajów byłego Związku Radzieckiego, takich jak Białoruś, Kazachstan i Ukraina), są często preferowane wymiany regionalnej dla tych platform.

I ta różnica w popularności może być ważne dla firm, które korzystają z tych miejsc na reklamę, ponieważ może to całkowicie zmienić strategię marketingową (który jest używany w innych częściach świata). Ponadto, sieci społeczne, których ocena w krajach rosyjskojęzycznych świata jest inna, może dać ogromne możliwości komunikacji międzynarodowej. Obecnie najbardziej popularne są osiem sieci społeczne.

"VKontakte"

VK (dawniej znany jako „VKontakte”) jest dziś najbardziej rozpowszechnionym społecznościowy w Rosji, z czego ponad 46,6 mln. Użytkowników miesięcznie. Niewątpliwie ten zasób czele listy sieci społecznych na obszarze postsowieckim.

Istnieje wiele ciekawych opinii o tym miejscu, ale najlepiej można opisać jako połączenie między Facebook i usług dla wymiany danych. Jak „Facebook”, każdy użytkownik ma profil, a on ma zdolność do wyszukiwania i dodawania znajomych do innych użytkowników, aby zobaczyć ich aktualizacje statusu, nowe zdjęcia i filmy.

Oprócz tych tradycyjnych funkcji, użytkownicy mogą również pobrać pliki audio i wideo z dowolnego rodzaju i udostępniać te zasoby z innymi ludźmi. Wcześniej poddano szczegółowej kontroli, a od czasu do czasu, przekroczył granice prawne, ale ostatnie doniesienia wskazują, że VK teraz pracuje z największymi wytwórniami. Pozwoliło to na uruchomienie usługi subskrypcji, który pozwala na współdzielenie plików multimedialnych prawnie. Dlatego „VKontakte” na szczycie listy sieci społecznych w Rosji od kilku lat.

„Koledzy”

Podczas gdy „VKontakte” może być najbardziej popularny serwis wśród młodych użytkowników (w wieku 18-35 lat), bardziej niż grupach wiekowych jest ogólnie korzystne między sieciami społecznymi OK (pierwotnie „koledzy”). Usługa ma ponad 31,5 mln. Użytkowników miesięcznie, z większego odsetka (69%) stanowią kobiety. Platforma ta, nawiasem mówiąc, był to pierwszy w Rosji i można powiedzieć, że dała początek fenomenu sieci społecznych. Miejsca ocena ta kategoria będzie zawsze niepełna bez wzmianki o nim.

Jak VK, OK umożliwia użytkownikom tworzenie profili, szukać przyjaciół i aktualizacje stanu akcji i zdjęć. Głównym celem aktów platforma jako komunikacji z kolegami i przyjaciółmi, z którymi użytkownicy mogą stracić kontakt przez wiele lat temu, więc kryteria wystarczająco szczegółowe.

Ponadto, strona posiada funkcję, która zawiera informacje o tym, kto jest odwiedzenie strony (bez względu na to, czy jesteś ich przyjacielem). Aby przeglądać profile innych użytkowników jest anonimowa funkcja, dla której trzeba zapłacić (w tym „Stealth Mode”).

"My World"

Być może najlepiej rozpoznawane rosyjski odpowiednik „My World” jest Google+. Obie te usługi są przedłużeniem ISP e-mail (w przypadku „My World» – mail.ru). „My World” starała się odnaleźć swój niepowtarzalny niszę na szerszym poziomie, jednak popularność w sieci nie jest tak wielka. Jednocześnie, ponad 16,6 miliona osób użytku miesiąc ten serwis do dzielenia się zdjęciami, muzyką i wideo, a także do gier i poznawać nowych przyjaciół, więc to jest wliczone w najpopularniejszych portalach społecznościowych. Strategia wyszukiwania w sieci „Mój świat” zawiera kilka parametrów, które nie są dostępne na innych platformach.

Facebook

Serwisy społecznościowe, które mają wysoką ocenę na świecie, nie został oszczędzony i przestrzeni poradzieckiej. Pomimo faktu, że Facebook nie jest najbardziej popularna strona internetowa w Rosji, jego popularność zaczęła rosnąć zdecydowanie – teraz dostaje miesięcznie 21,6 mln rosyjskojęzycznych odwiedzających miesięcznie .. Nie jest to zaskakujące, ponieważ „Facebook” ciągle się zmienia swoją platformę w celu lepszego zaspokojenia potrzeb użytkowników.

Analitycy uważają, że jednym z powodów, że Facebook jest coraz bardziej popularny w Rosji, jest komunikacja biznesowa. Według niektórych źródeł, więcej niż 30% od rozmów biznesowych w Rosji ma zamiar „Facebook”. Więc nie będzie zaskoczeniem, jeśli ostatecznie doprowadzi to platforma ocenił najbardziej popularnych sieci społecznych.

"Live Journal"

Livejournal – platforma dla bloga, który istnieje od 1999 roku, ale od tego czasu nie jest używany w większości krajów. Tendencja ta jest dalekie od prawdy w Rosji, gdzie ponad 15,1 mln użytkowników odwiedzić „Live Journal” co miesiąc. Ta liczba – ponad połowę całkowitego ruchu na stronie.

Osobiste Blogi – świetny sposób na rozwijanie dyskusji i podzielenia się swoimi poglądami i perspektyw w Internecie w sposób, który pozwala myśleć i dyskutować. Daje to znacznie więcej niż krótkich komunikatów, możliwość wprowadzania, która zapewnia swoim użytkownikom innych sieci społecznych.

Ocena na blogosferę jest wciąż wysoka, a integracja z LiveJournal jest nadal obsługiwana przez wiele serwisów internetowych, które pozwalają na to, aby utrzymać swoją rolę w Rosji i za granicą.

świergot

Twitter – kolejny klasyczny strona społecznościowa, która działa dobrze w Rosji. Choć nie dostać jak najwięcej unikalnych użytkowników miesięcznie, wiele innych usług w tej liście (około 7,7 mln. Użytkowników miesięcznie), oferuje największą liczbę abonentów w każdym z użytkowników. Tak więc, pomimo faktu, że Twitter może być wsparcie dla większości rosyjskich użytkowników sieci społecznych, którzy zdecydowali się go używać, zrób to na dużą skalę.

Rutube i YouTube

Rutube – jest w rzeczywistości, odpowiedź Rosji na YouTube – platforma dla sieci społecznościowych, koncentruje się na udostępnianie filmów za treści wszystkich typów. Pomimo faktu, że usługa ta nie osiągnęła ten sam zasięg jak YouTube, on zebrał dużo treści z różnych użytkowników.

miejsc Rutube jak licencjonowanych treści, a następnie przesłać użytkownika. Zdecydowana większość pobrań występuje w języku rosyjskim. Ten wysoki procent zawartości rosyjskiej platformy sprawia, że niezwykle cenne źródło informacji dla tych, którzy próbują nauczyć się języka.

Instagram

Pierwsza platforma social media w tym liście – Instagram – stało się bardzo popularne w ostatnich latach, a jego popularność w Rosji nie jest wyjątkiem. „Instagram” porusza się szybko w rankingu, a teraz ma 12,3 mln. Użytkowników miesięcznie (77% z nich to młode kobiety).

Zmiana ta popularność jest w dużej mierze ze względu na umieszczenie skrzyżowanie Instagram i innych platform, gdzie użytkownicy mogą korzystać ze wspaniałych narzędzi do edycji zdjęć. Pozwala to poprawić i zrobić zdjęcie, a następnie opublikować je w Instagram i innych popularnych serwisach społecznościowych.

Chociaż podstawową cechą „Instagram” nadal jest łatwy dostęp i użytkowanie, istnieje kilka opcji dla narzędzi i aplikacji firm trzecich, które stanowią większość użytkowników nawet nie wiem. Oczekuje się, że platforma będzie wkrótce na czele rankingu popularności portali społecznościowych w większości krajów.

Na zakończenie tego przeglądu, warto zauważyć, że sukces takich unikalnych portalach społecznościowych, takich jak VK i OK w Rosji i krajach sąsiednich, może zaskoczyć tych, którzy są przyzwyczajeni do Facebooka, Twittera i Instagram, mieć pełny monopol na świecie.

Istnieje z pewnością wiele korzyści dla stron koncentruje się na konkretnej bazy klientów, zarówno pod względem geograficznym (jak w tych przykładach), albo na podstawie danych demograficznych (wiek użytkownika).