285 Shares 7832 views

Fitoterapia: Przydatne właściwości trawy pszenicy

Perz – jest wiecznym ogrodnicy wroga. To zbóż popularnie zwany także psi ząb lub trawy pszenicznej. Jednak korzystne właściwości trawy pszenicznej bezcenne dla medycynie. Ponadto niewiele osób wie, że z suszonych korzeni tej rośliny może być co mąkę. Przydatne właściwości trawy pszenicy nie ogranicza się do korzystania z tradycyjnej medycyny. Ze względu na wysoką zawartość cukru w pędów roślin związki alkohol można wytwarzać z niego. W kuchni, można go dodawać do sałatek i zup.


polano

Przydatne właściwości trawy pszenicznej bezpośrednio zależne od prawidłowego i terminowego paszy wstępnej. Kłącza – jest najważniejszą częścią tradycyjnej medycyny roślin. Żniwa powinny spadać. Korzenie wykopuje, są zwolnione z części ziemi, drobnych korzeni i gleby. Surowce są suszone w specjalnych piecach w temperaturach nie przekraczających 60 ° C, po wysuszeniu, lepiej związać pęczkach i zawieszony w suchym i ciemnym miejscu lub umieścić na półce – lepiej do przechowywania korzenie pszenicy zielonej. Właściwości lecznicze tej metody przechowywania są zarezerwowane dla znacznie dłużej. Zapoznanie się z tym zakładzie leczniczym.

struktura

Użyteczne właściwości, ponieważ zawartość trawa pszenicy w swym składzie substancje lewulozę i trititsin, kwas krzemowy, fruktoza, białka i wielocukry, glicydyl, karotenu, witaminy C, witaminy z grupy B, olejki eteryczne, saponiny, węglowodany. Roślina jest bardzo bogata w żelazo.

Perz: właściwości użytkowe

Roślina ta posiada wiele użytecznych właściwości. Substancje zawarte w jej kłącza zmiękczające, wykrztuśne, moczopędne, przeciwzapalne choleretic, napotne, przeciwbólowy, tonik, hemostatyczne właściwości krwi do filtrowania, a także dają łagodne działanie przeczyszczające.

Zastosowanie w medycynie

Wlewy oraz preparaty na bazie trawa pszenicy wzmocnienia ściany naczyniowej i dają dobre działanie na różne zaburzenia metabolizmu. Są również zalecane dla kamieni żółciowych i kamieni nerkowych, zapalenie pęcherza, choroby nerek, cukrzyca, hemoroidy, zapalenie żołądka, czyraczność (płyny i wanną) i zapalenie płuc.

Jako środek wykrztuśny trawy pszenicznej jest bardzo skuteczny w przypadku zapalenia oskrzeli. Jest też tonik i zwiększa ciśnienie krwi. Wywar z roślin jest bardzo dobra na niestrawność i biegunkę. Zewnętrznie zaleca się do egzemy, skaza, neurodermitis i innych chorób skóry. Wlewy Wheatgrass skuteczne w chorobach układu ruchu: osteochondroza, zapalenie stawów, reumatyczne. gruźlica płuc (oprócz terapii podstawowej) kłącza bulion dobry efekt spożyciu roślin w mleku. Sok z łodygi są wykorzystywane w celu przywrócenia wzroku. W krzywicy u swoich dzieci kąpać się w wannie z wywaru z trawy pszenicy. Preparaty oparte na niej zaleca się przyjmować kobiety z różnymi zaburzeniami funkcji jajników.

Funkcje aplikacji

Szczególne przeciwwskazania do stosowania leków i napary z perzu nie jest dostępna. Ale może rozwinąć depresja, zmniejszenie zdolności do pracy, miał biegunkę podczas stosowania dużych dawek. W takich przypadkach, zastosowanie wywary i leki oparte na roślinach należy przerwać. Przedłużone i niekontrolowane wlot infuzji pszenicy zielonej może mieć ujemny wpływ na nerki.