752 Shares 4501 views

Trwa ryba wędkarska. Wobblery na szczupak na wiosnę. Spinning do połowów szczupakiem

Pike to słodkowodny drapieżnik, osiągający imponujący rozmiar. Należy zauważyć, że szczególnie duże próbki troficzne rosną tylko w warunkach dobrego zimowania, a także w miejscach, gdzie miłośnicy "cichego" polowania nie są częstymi odwiedzającymi zbiornik.


Wędkowanie

Szczupak można złapać przez cały rok. Naprężenia mogą być bardzo różne, ale specjaliści wolą przędzić. Do połowów na szczupaku, można również użyć wędki pływającej. Możesz wybrać wiele ubrań, ale najważniejsze jest to, że podczas połowu nie ma zakazu połowów szczupaków. 2014 nie był wyjątkiem. W centralnej części kraju, ograniczenia związane z tarlami tej ryby, działały od pierwszego do trzydziestego pierwszego marca.

Chwytając sztylet

To rozwiązanie charakteryzuje się prostotą, talizmością i maksymalną wydajnością. Rybacy wierzą, że galaretka na szczupaku latem jest nie tylko bardzo wygodna, ale również chwytliwa.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że można złapać toothy drapieżnik nawet w miejscach, gdzie nie można nawet używać przędzenia. Nic nie uniemożliwi dobrego połowu, a nawet bardzo niskich nachylonych drzew lub zarośli roślinności wodnej. W takich miejscach dobre rybołówstwo jest możliwe tylko przy pomocy jokera.

Możesz zrobić smok samemu. Aby na przykład stworzyć bezbożne tosty, nie musi to koniecznie mieć żadnych specjalnych umiejętności. Musisz tylko wyciąć pętlę, pozostawiając jeszcze dwa cienkie węzły wielkości do piętnastu centymetrów i usuwając wszystkie nieprawidłowości.

Następnie nóż musi podzielić długie końce, a na małym nacięciu małego rowka, aby łatwo zainstalować skrzynkę na słupie. Następnie należy naprawić nylonowy łańcuch lub linę wędkarską, której długość określa się na podstawie przewidywanej głębokości zbiornika.

W więzieniu konieczne jest pozostawienie marginesu linii rybackiej – około sześciu lub siedmiu metrów. Wybór ładunku zależy od mobilności przynęty.

Najczęściej ta opaska jest zainstalowana w pobliżu brzegu, w pobliżu basenu lub beczki. Ulotka powinna wisieć nad wodą, a kochanek pływa w odległości do sześciu centymetrów od dołu. Jako przynętę lepiej jest użyć kaczki, karpia lub gudgeon. Sześć należy przykleić na brzegu lub na gałęziach lub krzewach nad powierzchnią wody. Zwykle szczupak zostaje złapany na jerry-kaczce we wczesnych godzinach porannych, chociaż czasami jest to możliwe, aby złapać to na początku lata w środku nocy.

Cechy wiosny

W przeciwieństwie do zhory jesienią, wiosna nie jest zbyt krótka. Ryba koncentruje się na stosunkowo małej powierzchni, poza tym nie zawsze jest gotowa spieszyć na szybką przynętę.

Wędkowanie w maju na szczupaku ma jedną interesującą cechę: po tarła drapieżnik pozostaje w zasadzie w tym samym miejscu, śledząc białe ryby nadające się do układania jaj. Płytkie wody, które są również przydatne do rzucania, są również bardzo wygodne dla zasadzek szczupaków. Dlatego też wiedząc, że na płytkich miejscach miejsca, w którym szczupak został złapany przez rok, można być pewien, że prawdopodobieństwo, że pojedzie tam po zimowych łopatkach, jest świetne.

Jeśli tarło się skończyło, a poziom wody pozwolił drapieżnikowi wejść w gęste trzciny, to zęby mieszkańca zbiornika znowu przywrócą siłę, a nie reagują na przynęty.

Jako połowu w tym przypadku pozostają tylko niedojrzałe osoby, które zostaną złapane jak poprzednio. Stopniowo aktywność szczupaka wzrośnie, a do samego początku lata osiągnie stabilny poziom.

Przynęta

Wiosną ich wybór jest bardzo ważny. Jest jakiś wzór: im niższa temperatura wody, tym dłużej i częściej powinny być przerwy, gdy przynęta wisi. Z ociepleniem szczupak reaguje śmiało na hałaśliwą i aktywną grę. Najlepszą przynętą w tej chwili jest przynęta. Na szczupak na wiosnę działa lepiej niż reszta.

Ponieważ w tym czasie drapieżnik idzie na takie obszary płytkiej wody, które rozgrzewają się najlepiej, trolle muszą wybrać światło, które można powoli prowadzić w płytkich miejscach.

Cechy wiosny

Po tarła, szczupak jest osłabiony i nie jest całkowicie aktywny. Nie może ścigać szybko zdobycz. Dlatego musisz wziąć małą lub średnią łyżkę, aby ją powoli. Osobliwością tej przynęty jest zdolność do tworzenia efektów hałasu, które służą jako dodatkowe bodźce do ekstrakcji. Wiadomo, że ryby, w tym szczupaki, reagują przede wszystkim na hałas, a wibracje wywołane łowem przynęty działają na drapieżnika, pozostawiając ją obojętnie i przyciągając nawet z dużej odległości.

Spinnerbates

Ci, którzy chcą złapać porośnięte stawem, w których wiele chwaków i dużej powierzchni zajmują glony, spinner-wibratory nie będą działać. W takich połowach wodnych lepiej prowadzić do spinnerów. W domu Dziś ta przynęta jest już szeroko znana. Okazało się, że na zarośniętych zbiornikach, unikając haczyków o prawie dziewięćdziesiąt procent.

Wobblery

Podczas regulacji lub podczas okablowania inne przynęty są uważane za skuteczne. To są woblery. Na szczupak na wiosnę najlepiej jest używać średnich rozmiarów. Na przykład, model-suspenders, które mają zdolność zamrażania w kolumnie wody. I właśnie w tym momencie szczupak zaczyna atakować.

Mniej znaną, ale nie mniej skuteczną przynętą jest platforma Texas, która składa się z metalowej smyczy, która przybiera postać ważonej kuli i przesuniętego haka. Jest również odporny na haki. W haczyku offsetowym umieszcza się robak podobny do robaka. Olinowanie z łatwością przez Teksjczyków przebiega przez driftwood, bez niczego, co nie przylgnie i doskonale chwyta szczupak. Jednak hakiem offsetowym w takiej przynęty nie zawsze jest dobry w zdobywaniu zdobycz, więc doświadczeni wędkarze nieco poprawią to, co czyni je bardziej zakrzywionymi. Tak więc liczba pustych kawałków jest gwałtownie zmniejszona.

Oczywiście nie powinniśmy zapominać o zwyczaju wielu przynęt przynęty lub, jak nazywano ich silikonami, które są szczególnie ważne i bardzo skuteczne na wiosnę.

Jeśli zbiornik o grubości, którego połowa ma być zbyt zarośnięta i bardzo krótkotrwała, więc często przylegające do niej przynęty, lepiej użyć łyżki z jednym łyżeczką z wąsem. Na haku zaczepia skrętkę, która powinna służyć jako atrakcyjny element. Antena zapobiega również haczykom. Tego rodzaju przynęta nie jest złe dla szczupaka, co więcej daje bardzo dobre wyniki.

Funkcje

Nie zapominaj, że szczupak jest drapieżnikiem, więc musisz chronić przynętę przed potężnymi zębami. W tym celu lepiej użyć metalowej smyczy, która będzie trudna dla tego dużego mieszkańca zbiorników na przekąskę. Jeśli chodzi o kolory, lepiej przyjąć woblery na szczupak na wiosnę dla najjaśniejszych, aby dodatkowo przyciągnąć uwagę tej ryby. Przyciągający uwagę kolor ma szczególne znaczenie w przypadku łowienia w mętnej pogodzie, ponieważ w takich warunkach lepiej widać.

Najlepszy sprzęt do połowu szczupaków jest spinning

Podczas wiosennych połowów ważny jest wybór pręta. Z reguły walczą o przeciętny system, który jest dość dosyć, ponieważ szczupak w tym sezonie jest nieaktywny i nie jest szczególnie ostry.

Najważniejszym kryterium jakości wirującego pręta dla tej potężnej ryby jest jej siła. Długość zależy od sposobu prowadzenia połowów: od łodzi lub od brzegu. W każdym razie, do miejsc, w których mieszka szczupak, wędkarz zbliża się praktycznie do siebie.

Idealny sprzęt do połowu szczupaka z brzegu powinien mieć długość pręta wynoszącą dwieście siedemdziesiąt centymetrów. Na połowy z łodzi wystarczy i dwieście dziesięć. Prędkość wirowania zależy od przynęty używanych przez myśliwego. Wobblery na przykład nie mają dużych mas, więc test na nich może wynosić od 5 do 20 gramów. Dla przyrządów lub masywnych oscylatorów lepiej jest wybrać przędzenie z testem dwa razy więcej. Stylowanie pręta za pomocą woblerów jest średnie, szybkie, a kiedy łyżeczka przynęta jest powolna. Istotą tego wyboru jest nadanie przynęty gładkiego ruchu lub, odwrotnie, szerszej linii, jak w pierwszym przypadku.

Takie rozwiązanie dla połowu szczupaków, jak przędzenie, woli użycie konwencjonalnych kręgów bez innowacji i dodatkowych funkcji. Najważniejszą sprawą jest obecność hamulca ciernego. W pozostałej części cewka powinna mieć gładkie prowadzenie i możliwość nawijania linii z długości pięćdziesięciu do siedemdziesięciu metrów. Shmuli o wielkości od półtora do dwóch i pół tysiąca będzie idealnym wyborem.

Akcesoria do przędzenia

Poprawna linia jest również kluczem do udanego przetrwania. Takie połów w połowach szczupakiem najlepiej sprawdza się w pasie, który nadaje się do chowania. Podczas gdy we wszystkich innych wariantach jest całkiem możliwe wykonanie i monofilament.

Plecionka praktycznie nie rozciąga się podczas okablowania, co pomaga uzyskać najbardziej wyraźny obraz miejsca, gdzie znajduje się przyrząd. Przyciągając przynętę lub wobler, moment ten jest mniej krytyczny, ale lepiej zbliżyć się do jakości linii ostrożnie, nie zapominając, jak szczupak może go złamać. I, oczywiście, bez względu na to, jak dobry przędzalniczy sprzęt do połowów szczupakiem, powinien mieć stalową smyczkę, która jest konieczna, aby drapieżnik nie przegrzał linii.

Łowienie ryb w lecie

Doświadczeni wędkarze wiedzą, że w upale często można biegać w bezkręgowce. Ogólnie rzecz biorąc, łowienie szczupaków latem nie jest łatwą pracą. Latem drapieżnik staje się wybredny, więc myśliwi muszą ciężko pracować, aby złapać połowę. Wynika to z faktu, że w upale zhor jest znacznie zmniejszona, a aktywność w niej zaczyna rosnąć dopiero jesienią. Jednak nawet w porze roku, kiedy istnieje ryzyko powrotu pustej ręki, wciąż są ludzie chętni polować na szczupaki.

Każdy doświadczony rybak powie, że wiosna ryba bardzo różni się od ryb latem, bo tuż po zimie o wiele łatwiej jest przewidzieć zachowanie tego drapieżnika. W tym kontekście zmienia się typ łowiska. Wybór uzębienia zależy od zachowania szczupaka. Może to być jak pręt spinningowy lub pręt podajnika z przystawką do połowów. Różnią się latem i przynęty przynęty. Wybierając je, musisz wziąć pod uwagę nie tylko głębię nurkowania i grę, ale także rodzaj delegowania.