840 Shares 3803 views

Kieszonkowe dla dziecka

W dzisiejszych czasach życie jest ułożone w taki sposób, że dziecko musi dać pieniądze dla swoich wydatków. Pierwsze w ich osobistego użytku pieniędzy, dzieci uczą się je obsługiwać, aby zdecydować, czy do konkretnego zakupu, wybrać coś Jednym z proponowanych obfitości dóbr, w zależności od dostępnej ilości pieniędzy , aby zapisać. Tak więc w czasie, dzieci poznają wartość pieniędzy.


Dla rodziców, pozostaje pytanie: ile pieniędzy należy do dziecka, aby jego interesy były uwzględniane, ale nie rozpieszczać go zbyt dużo.

Amerykańscy psychologowie radzą, aby dać pieniądze na dzieci w zależności od wieku dziecka. Tak więc, w ciągu 7 lat powinny być wydawane przez 7 dolarów tygodniowo, w ciągu 12 lat – do $ 12 i tak dalej.

W Niemczech, praktyka ustawowo ustalona ilość pieniędzy wydanych na dziecko. Za nieprzestrzeganie prawa rodzice twarz grzywny.

W Rosji, przepisy państwowe nie przewiduje dając dzieciom kieszonkowe, statystyki na ten temat nie jest prowadzona, zalecenia też dać nie można. Dlatego wszystko zależy od sytuacji finansowej rodziny, dojrzałości dziecka, zdrowego rozsądku.

1. Sytuacja finansowa rodziny

Głównym problemem bogatych rodziców – nie dawać zbyt dużo kieszonkowe dziecko, biedny – znaleźć trochę pieniędzy, tak, że dziecko nie rozwija kompleks niższości.

Praktyka pokazuje, że bogaci ludzie zwykle nie dają ich potomstwo dużo kieszonkowego. Duże sumy przypadają dzieci rodziców, którzy należą do klasy średniej. Osoby, których dochody są małe, dziecko będzie nadal trzeba zarabiać pieniądze, nawet jeśli kwota jest niewielka. Należy zachęcać dziecko, że może naprawdę wiele osiągnąć w życiu.

2. Dojrzałość dziecka

postawa dojrzałego dziecka do pieniędzy jest to, że wszystkie pieniądze kieszeń, którego nie zmarnowany na próżno – on stawia je na coś, kupić coś przydatnego lub inwestowania.

3. ilość pieniędzy wydanych przez dziecko zależy od kwot, które są jego rówieśnicy

Dzieci często lubią się chwalić swoim rówieśnikom, jeśli ich rodzice dla kieszonkowego emitują stosunkowo duże kwoty pieniędzy. A te dzieci, które dają kieszonkowe jest znacznie mniej chcą mieć ten sam numer. W tym przypadku rodzice powinni wyjaśnić dziecku, że ich rodzina jest teraz trudna sytuacja finansowa. Dlatego konieczne jest, aby podkreślić, że nie ma to wpływu dziecka bezpieczny finansowo życie w przyszłości, gdy dorośnie.

4. Rozsądek

Powinno być zdrowy rozsądek, aby poruszać się, dając dziecku kieszonkowe. Oczywiście, aby dać dziecku kieszonkowe z dziesięciu do 10 rubli na tydzień jest trochę. Ale jest to możliwe, aby dać trochę więcej pieniędzy w ciągu tygodnia, a jeśli on ma coś, czego potrzeba, można zaoferować jak najwięcej.

5. Problemy rodzinne

Dzieci z rodzin niepełnych lub tych rodzinach, gdzie rodzice są zajęci ich kariery, biznes, i spędzić trochę czasu z dzieckiem, często otrzymują kieszonkowe znaczną kwotę pieniędzy. Z reguły więc rodzice chcą przeprosić dzieci na co mało czasu spędzają z nimi. Jednak takie podejście jest mało prawdopodobne, aby być poprawne. Po tym wszystkim, dzieci potrzebują uwagi rodzicielskiej, a nie pieniądze i prezenty.

Suma pieniędzy wydanych przez dziecko, może być określona tylko przez rodziców. Wraz z wiekiem dziecka, kwota ta może wzrosnąć w zależności od wymagań i potrzeb. Jednak, aby rozwiązać ten problem, należy opierać się na sytuacji życiowej rodziny. Przede wszystkim, pieniądze wydawane przez dziecko na wypadek nieprzewidzianych wydatków, należy nauczyć go obsługiwać finansów, a dziecko nabędzie umiejętności niezbędnych mu do dorosłości.