346 Shares 5388 views

Jednostka piętro w domu z ramą: przegląd istniejących opcji

Nawet jeśli jesteś osobą, która jest daleko od sektora budowlanego, należy zdawać sobie sprawę, że bez wysokiej jakości wykładziny żyć bardzo niewygodne. Odnosi się to do budynków wykonanych z różnych materiałów. Nie ma wyjątków i zrębowej konstrukcji. Jeśli prawidłowo zorganizować budowę seksu, to może być stosowane w celu utrzymania wewnątrz ciepły i stworzyć niezawodną obsługę, która przedłuży użytkowania budynku przez kilka dziesięcioleci.


W celu budowy siły, stworzyć szorstką podłogę, która będzie służyć jako podstawa dla przyszłych nawierzchniową.

Cechy konstrukcyjne podłoża

Jeśli będzie jednostka piętro w domu ramki, pierwszym krokiem jest konieczne, aby stworzyć szorstką sierść, która powinna być gładka, płaska, i niezawodny. W końcu do takiej powłoki zostaną określone, na przykład, laminat. Głównym celem tego projektu jest równomierny rozkład obciążenia na powierzchni. Dzięki czemu można wyeliminować występowanie deformacji gięcia oraz powłoki wykończeniowe. Urządzenie jest seks w domu rama może być prowadzone w kilku technologii, ale najbardziej popularne i aktualne uważane kłody, suchy Jastrych na parterze lub na mokro jastrychu nad powierzchnią gleby.

Etapy budowy podłoża do legarów

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie techniki, która obejmuje korzystanie z opóźnieniem, a następnie przeprowadzić prace będzie w kilku etapach. Elementy te są w stanie surowym bloki, które są rozmieszczone w nakładania lub do ziemi. Ich ustawienie powinno być przeprowadzone po drugiej stronie, gdzie będzie blanketed wykończenie. Aby to zrobić, można użyć zwykłej siekiery. Drewno zabezpieczone przed agresywnymi czynnikami i ekspozycji owady, dla których elementy powierzchniowe przetworzonych kompozycji antyseptyczne.

Jeśli ułożone logi zakładka górną koroną ścianek rowków mają być pocięte, które zostaną zainstalowane heblowane logów. Między innymi, legary są zainstalowane na filarach ceglanych że wzmacnia system i rozszerzenie wykorzystania projektu. Podczas instalowania powłok surowca odbywa się na ziemi, grunt jest wypełniona wstępnie tłucznia łóżko w cm2, która musi być uszczelniona. Laghi ustawione na filarach, które są podłączone do fundamentu, aby chronić je przed wilgocią przedłuża żywotność konstrukcji.

do rekordu

Urządzenie podłoga w domu rama może być wykonana ze sklejki i który jest zainstalowany na legarach. Ta postać różni otrzymany budżetu oraz trwałość i praktyczność. Niezawodnych elementów mocujących na obwodzie należy umieścić małe bary, z którego można uruchomić drewnianej skrzyni. arkusze sklejki są mocowane za pomocą specjalnych śrub lub gwoździ, odległość między nimi musi być równa około 150 mm.

Po zakończeniu danych pracy może rozpocząć się na stosie materiału izolacyjnego typu ciepła na podłoże z wełny mineralnej lub w laminacie.

Tworzenie powłoki szorstkie na podstawie mokrego jastrychu

Jeśli będzie jednostka piętro w domu ramy, możemy zastosować tę technologię na ziemi mokrego jastrychu. Technika ta nie zawsze jest korzystne z tego powodu, że powierzchnia podłogi będzie musiał pozostawić do suszenia, który potrwa kilka tygodni. Termin będzie zależał od warunków klimatycznych. Obecnie znane są dwie metody mokrego jastrychu, z których jedna wymaga użycia zaprawy cementowej, a drugi – Wylewki. Najczęstszym sposobem tworzenia takiej bazy działa jak stosowanie cementu M-250.

W rezultacie, można uzyskać gładką powierzchnię, dzięki włączeniu składników polimerowych. Między innymi, dają powłokę wysoką odporność na naprężenia mechaniczne. Grubość tego układu może wynosić od 30 do 100 mm. Łącznik ponadto wzmocnione elementy metalowe.

prace przygotowawcze

Urządzenie podłoże w domu rama może być mokro metodą układania jastrychu. W fazie przygotowawczej, w tym przypadku podstawa powinna być oczyszczone poprzez usunięcie pyłu, ciał obcych i brudu.

Następnym krokiem jest określone działaniem wody z folii polietylenowej, a to jest niezbędne do ustawiania taśmy wzdłuż obwodu, który skompensowania rozszerzalności cieplnej mieszaniny. Jeżeli powierzchnia jest odchylenia w zakresie od 2 do 4 mm, konieczne jest zainstalowanie sygnały nawigacyjne, które zapewniają doskonale płaską powierzchnię po odlaniu.

Metodologia pracy

Gdy podłoga jest przenoszona na taśmę fundamentu domu ramie urządzenia, następnym krokiem jest rozcieńczenie mieszaniny i stosować je, niwelowania specjalny pas. Od pojawiające się pęcherzyki powietrza muszą pozbyć się odezwał, następnie zgrubna jastrychu jest pozostawić do wyschnięcia na około miesiąc. Po sile pick piętro, może być stosowany jako baza dla szorstkiej r dowolny wykończenie wirowania, w tym płytki ceramiczne, linoleum, parkiet deski lub laminatem.

porady ekspertów

Wyposaż Wylewki że staną trudnym terenie, to lepiej, jeśli powierzchnia wymaga wyrównania z gradientem do 30 mm. Jednakże, taka mieszanina jest nakładana na podłoże jest zabronione, ponieważ kompozycja obejmuje konieczność stałej zasady, takiej jak beton, jastrych.

Materiał musi być chroniony przed kontaktem z wilgocią, jednakże niezbędne uderzenie warstwę wodoszczelną. Jego grubość może wynosić od 1 do 2 mm. Technologia r takiego rozwiązania jest podobne do procedury, która została opisana powyżej, jednak samo ustawiające podłogi wysychają szybciej i przeprowadzenie dalszych prac będzie w ciągu 10 dni.

Podłoga w domu na palach śrubowych ramy

Rama dom podłogi urządzenie w stosy ślimakowy obejmują zastosowanie drewna, kanał lub belki dwuteowej. Aby przeprowadzić prace mogą być natychmiast po zakończeniu budowy fundamenty palowe. Spinania mogą być używane drewniane belki, które są przymocowane do legarów. belek rozpiętość nie powinien być większy niż trzech metrów. Jeśli zakres jest większy od tej wartości, to jest konieczne, aby wspierać dalszego wykorzystania stosy. Dla drewna poprzecznym belki zaleca się do 100 mm, a materiał z drewna iglastego najlepiej użycia.

Przed zainstalowaniem orurowania musi być wykonane przy pomocy fundacji hydroizolacji pokrycia dachowego, folii plastikowej lub penofol. Kiedy podłoga jest przeprowadzane w urządzeniu rama budynku na palach można przystąpić do układania lag po montażu belek. Odległość między tymi elementami powinna osiągnąć 500 mm. Przez pierwsze legary stropowe stosowane są stosy, których przekrój powinna osiągnąć 250 mm. Podczas odpowiednich elementów w 70×200 mm, na pierwszym piętrze. Jeśli odstępy są stosunkowo małe, zwłaszcza w odniesieniu do toaletach i łazienkach, przekroju belki mogą być zredukowane do 50×150 mm.

W celu zwiększenia wytrzymałości konstrukcji, odległość pomiędzy belkami można zmniejszyć do 40 cm. Przed przejściem do opóźnienia r, to jest konieczne, aby oznakowania, które określają odległość między elementami. W następnym etapie spinania pręt musi być zrobione poprzez pogłębienie szerokość desek. Jak tylko wiązarki szczeliny są ułożone obwodowo, może być zamocowane za pomocą kołków, śrub, gwoździ lub śrub.

Kiedy wykonywane w domu ramy podłogowej urządzenie, zdjęcia są zachęcani do rozważenia wyprzedzeniem. Może to pozwoli Ci zrozumieć, przez co technika do przeprowadzenia prac. Mówiąc z powyższym, można zauważyć, że dolny belek są przymocowane do płyty o przekroju kwadratowym o boku 30 mm. W celu zwiększenia wytrzymałości konstrukcji podłogi, belki poprzeczne są połączone przez żebra, odległość pomiędzy którymi wynosi 150 cm. Jednakże, warunek ten nie jest obowiązkowe.

Ogrzewanie podłogowe na piecu

Jeśli po zakończeniu budowy domu ramki jako płyty bazowej, która działa, nadszedł czas, aby zrobić to urządzenie ciepłą podłogę. Zasadę muszą być czyste i suche, a maksymalna różnica wysokości nie powinien być większy niż 0,5 cm. W przeciwnym wypadku wybrzuszenia wyrównać. Do tej warstwy jest stosowany niekiedy nawet beton niskiej jakości.

Kiedy wykonywane w domu ramy podłogowej urządzenie na płycie, następnym krokiem jest umieszczenie wodoodporny, dzięki czemu spełnia ona rolę paroizolacji. Można użyć folię. obrazy pokrywają powinna wynosić około 12 cm, a połączenia są połączone za pomocą taśmy klejącej. Ważne jest ustalenie grubą warstwą izolacji, które eliminują straty ciepła. Materiał najbardziej praktyczny znaleźć penofol. Podłoga urządzenia grzewczego w domu ramy w następnym etapie polega na układaniu przewodu rurowego, która jest następnie wypełniana samego podkładu betonowego.