327 Shares 7986 views

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze i osiągnąć wolność finansową

Składnik sukcesu finansowego lub, jak się uczyć, aby zapisać.
swoboda finansowa w tym życiu kusi swoją bezgranichnymivozmozhnostyami prawdopodobnie każdy indywidualny. Otrzymać od życia, płacenia rachunków jest tylko bilet banków krajowych, to jest najlepsze. Ale droga do tego celu jest trudne i lyubomudostupen i posilen.
Absolutnie robić plany, aby osiągnąć ten cel, to jest, kiedy się rano telegram. I mówi, że twój krewny, który w 1917 roku wyemigrował z Rosji do Argentyny, zmarł. Spuścizna opuścił wyspę gdzieś na Pacyfiku i kilkuset milionów dolarów, a ty jesteś jedynym bezpośrednim następcą. Mimo że jest „lepkie” scenariusz do filmu Hollywood pop. W naszym życiu, wszystko jest dużo bardziej prozaiczna.
We współczesnym życiu, musisz nauczyć się oszczędzać. Musimy stać się opłacalne i zmniejszyć absolutnie wszystkie koszty. Jakie zasoby byś nie zaczął oszczędności, ostatecznym celem oszczędzania nadal będzie papier banków krajowych jak praktycznie jedynym równoważne wartość materialną.
Jak zaoszczędzić pieniądze?
Warunki oszczędność pieniędzy stosowane już w starożytności. Znany jako „babilońskie przypowieści”, traktat mówił o podstawowych zasad oszczędzania pieniędzy w najbogatszej polis starożytnego Babilonu. Podstawową zasadą oszczędzania pieniędzy było zachowanie, odroczenie pieniądze zarobione jako rezerwę na kolejne inwestycje w dochodowy biznes.
W dzisiejszym świecie zasada oszczędzania pieniędzy jest na podstawie najstarszych postulatów. Ale ewoluowały. Nasza cywilizacja, nowoczesne wykorzystanie urządzenie jest skonfigurowane, aby wydobyć jak najwięcej środków finansowych, jak to możliwe. Ponadto w tym mechanizmie, wszystkie powiązane, jednak w różnym stopniu.
Nowoczesne oszczędzanie pieniędzy opiera się na kilku podstawowych zasadach.
Sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze
Odroczyć dziesiątą całkowitej miesięczny dochód na rachunkach depozytowych w bankach. Najważniejsze, że depozyt powinien być prosty vpolzovanii i gwarantują szybką wypłaty gotówki banknotów bez poważnej utraty dochodu z odsetek. Znajdź sobie zawsze jest możliwe w dowolnym regionie WNP.
Pozostałe dziewięćdziesiąt procent dochodu powinny być wydawane w sposób rozsądny. Konieczne i od tej części pieniędzy, aby wycisnąć jak najwięcej svobodnyhsredstv. Jak pokazuje praktyka, bo mający średnią dochodów, Soyuzaeto Cła całkiem realne. Jednak konieczne jest, aby pokazać wytrwałość i zaangażowanie. Trzeba tylko nauczyć się oszczędzać pieniądze.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to zacząć prowadzić rachunkowość domu. Produkujemy pełną rachunkowość ruchu funduszy. Naprawić wszystkie parafie i raskhody.Prichem nie tylko liczby, a mianowicie linii budżetowych, tzn Wyjaśnienia, a ile zostało wydane. W tym podejściu zarówno specjalistycznego oprogramowania i odręcznym arkusza kalkulacyjnego Excel. W pierwszym miesiącu oszczędzania trzeba tylko pisać wszystko w dół. Następnie przeanalizować i znaleźć budżety nadęty i niepotrzebne.
Mogą to być następujące.
Płatności za mieszkania. Ani odinekonomny właściciel nie pozwoli sobie nalać wody niepotrzebnie zachować światła na, spędzić dodatkową energię cieplną. Na pierwszy rzut oka te płatności mogą wydawać ani grosza, ale jest cienki i nie zatrzymać strużkę przepływ gotówki z kieszeni! Uwierz mi, jeśli dodać do wszystkich tych przecieków, wynik będzie obfity rzeka niepotrzebnych kosztów. I na nim trzeba zbudować tamę. Na początku może to być urządzenia ciepła i energii elektrycznej, wody, pomiar miernikiem energooszczędnych żarówek systemów drzwiowych i urządzeń, Izolacja fasad, okien i wysokiej jakości.
Kolejnym punktem jest nie zaniedbać systemu zniżek w supermarketach i sprzedaży. Pół świata kupuje i stosuje zniżki sprzedaży. I nie mówię tu o wydatki na tanich towarów. Nie. Punktem sezonu i przechowywanie zniżki klienckich. Jest to bezpośredni krok do oszczędzania pieniędzy. Kupując wycieczkę na Malediwy lub nowej norek płaszcz, pierwotnie powinien zapytać o ewentualne rabaty na podobnych wniosków od innych operatorów.
Ważnym czynnikiem w oszczędzaniu pieniędzy jest pozbyć się złych nawyków. Takie jak nikotyna i alkohol. O cięższych narkotyków, nie mówię, powinny być one odizolowane od społeczeństwa raz na zawsze. Po prostu należy obliczyć, ile palisz za miesiąc, rok, pięć lat. I ile wędzone na 10-20 lat? Napraw w mieszkaniu, a przynajmniej zatrzymać się w Tajlandii?
Następny vampredstoitizbavitsya długów i kredytów. To jest prawdziwy wymywania pieniądze, co prowadzi do upadku. Szkoda, że kredyty mieszkaniowe są zbyt drogie i natychmiast wyprzeć ich zawieść. Konieczne jest, aby zakazać aktualnie pożyczyć. Musisz przyzwyczaić się do życia na własną rękę, pewnej kwoty. Musisz również przestać pożyczać bez odsetek zarobione moneys osobom trzecim. To nie jest to, kto nie potrzebują samorityanstvo łączy swoje działania finansowe i zarządzania pieniędzmi. To nie skupia się na przygotowaniu właściwego i dokładnego budżetu.
Te proste zasady pomoże zaoszczędzić nie zastanawiać się, jak się uczyć, aby zaoszczędzić pieniądze. Pomóc dostać się do sklecić fundusze, które można rozpocząć inwestowanie. Należy jednak zawsze pamiętać o gospodarce i racjonalnego wykorzystania środków. Teraz, gdy wiesz, jak się uczyć, aby zaoszczędzić pieniądze to główny materiał.
Powodzenia!