551 Shares 1754 views

Wizy do Turcji: w jakich przypadkach jest to konieczne, w których nie jest

Wizy do Turcji dla Rosjan już nie być wymagane, jeśli chcą podróżować do tego kraju przez dłuższy – do miesiąca. To jest, gdy masz zamiar patrzeć genialny Stambuł i przejść przez muzeów i meczetów, pływać na słynnych plażach lub jeździć na nartach, chodzić, aby odwiedzić przyjaciół lub na konferencji biznesowej, nie trzeba martwić się z góry. Ale planując dłuższą wizytę musiałby sporządzić niezbędne dokumenty. Można to zrobić w trzech miastach – Moskwie, Petersburgu i Kazaniu. Tam pracują wydziały konsularne ambasad.


Ale nawet jeśli wiza do Turcji otwarciu, nadal nie może znajdować się na terytorium kraju dłużej niż trzy miesiące. Jeśli wielokrotne wejścia i wyjścia należy pamiętać, że okres ważności 90 dni – na jednej połowie. Sam proces przekraczania granicy jest uproszczony do skrajności. Oczywiście, trzeba okazać ważny paszport na wyjazd do innego kraju. Przepisy muszą mieć swój hotel lub voucher, a także nie mniej niż trzysta dolarów, choć te dwa ostatnie elementy są rzeczywiście praktycznie bez kontroli.

Należy pamiętać, że nawet ci, którzy mają wizy do Turcji nie jest potrzebna, powinien mieć w paszporcie dużo miejsca (przynajmniej trzeba opróżnić jedną czwartą strony) – Osłony można następnie umieścić stempli wjazdowych i wyjazdowych. Co dziwne, to jest bardzo poważne zapotrzebowanie na znaczkach, jeśli nie ma wolnego miejsca, nie zostaną wpuszczeni do kraju. Jeśli zostawisz później niż zwykle, może zostać ukarany grzywną, który będzie musiał zapłacić, opuszcza terytorium Turcji. Masz prawo do odmowy wypłaty, ale wtedy będzie karane pięcioletni zakaz wjazdu.

Nie wszyscy mieszkańcy byłych republik Związku Radzieckiego, gdy zezwolenie na dostęp do kraju, mają takie same warunki, jak Rosjanie. Niektóre z nich są bardzo lojalny – na przykład obywatele Gruzji ma żadnych pieczęci w paszporcie tu być do trzech miesięcy. Uzbecy, Kazachowie, Tadżyków, Turkmenistanu i Azerowie wizy do Turcji jest wydawana na okres dłuższy niż miesiąc. Ale Ormianie i Mołdawianie będą musiały uzyskać zgodę na jednym wejściu, nawet przez miesiąc. Ukraińcy mogą być bez naklejki wizowej w kraju do 30 dni, jednorazowo, a do 90 – z wielu wpisów.

Zdarza się, że ludzie przychodzą do kraju jako turysta lub w interesach, ale pojawia się w sytuacji, w której powinien pozostać. Na przykład, gdy negocjacje zostały opóźnione, albo chciał odwiedzić kilka obszarów turystycznych i zbadać wszystko. W takich przypadkach, wizę do Turcji może zostać przedłużony na miejscu przez okres do trzech miesięcy. Jednak taki wyjątek jest tylko raz w roku, w przypadku gdy turysta lub biznesmen zajmie specjalne oświadczenie w Departamencie cudzoziemcach, przedstawić dokument, że ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby żyć tak długo i zapłacić pozwolenie ,

Różni się od innych wizę do Turcji, który został wydany około dwóch miesięcy.

Jest to dość skomplikowany proces, ponieważ, oprócz zwykłego zestawu dokumentów, konieczne będzie dostarczenie oryginalnego kontrakt z tureckim partnerem lub pracodawcy.

I ta organizacja lub firma zobowiązana jest z kolei okazać się do Ministerstwa Pracy, że jesteś specjalistą, nie są w stanie znaleźć w Turcji.

I tylko w tym przypadku można uzyskać pozwolenie na pracę. A ponieważ wszystko to wymaga wnioski, pisma i inne biurokracji, projekt jest bardzo wciągająca. Jednak prawo wymaga, aby wszystko zdecydowano przez maksymalnie trzy miesiące.